SF tim
* 11.12.2019. 01:59:21
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 4 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Men in Black 3 - Ljudi u crnom 3  (Pročitano 4573 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 10.10.2012. 19:48:49 »

Men in Black 3 - Ljudi u crnom 3 (2012)

Simpatičan nastavak simpatičnog serijala filmova. SF komedija sa obiljem akcije, najrazličitijih vanzemaljaca, od smešnih do smrtonosnih, zgodne napredne spravice, i sve ostalo što jedan film čini naučno fantastičnim. Nije me razočarao jer sam dobio tačno ono što sam očekivao.

Nastavili su u istom maniru kao u prethodim nastavcima, samo što je sada radnja pomerena u prošlost, u vreme lansiranja Apola 11.
Iz posebnog zatvora na Mesecu pobegne užasni ubica Boris Životinja (ccc, mora biti rusko ime kad je životinja), poslednji pripadnik vanzemaljske predatorske vrste. Pošto ga je još 1969. uhvatio i pritom osakatio agent K, Boris se vrati u prošlost da bi ga ubio i ujedno omogućio invaziju v-ova na Zemlju. Zadatak da to spreči dobije agent J pa se i on vrati kroz vreme. U prošlosti će saznati (ili samo pokušati) šta se to desilo njegovom prijatelju pa je postao tako mrzovoljan i bez osmeha na licu. Mlađi K će mu pomoći u zadatku i donekle odgonetnuti razloge svoje buduće mrzovolje. Uz to, J će saznati i ponešto o sebi. Tu je i mlađe izdanje buduće šefice službe "Ljudi u crnom" agent O pa je zanimljivo pratiti šta se dešava između nje i K.

Film je rađen ozbiljno, uz veliki budžet (215 mil), pa nije čudno što je ispao dobro. Na IMDb može se naći gomila raznovrsnih grešaka - te ovo nije postojalo '69. te ono je bilo drugačije... Zaboravljaju da je ovo komedija i da takve sitnice nisu bitne. Priča je fino vođena, drži pažnju, humora ima taman koliko treba, kao i akcije. Ima dovoljno smešnih sitnica zbog kojih može da se gleda i dva puta za slučaj da je prvi put neka promakla.

Produkcija, gluma, režija... nemam zamerki.
Plus su novi glumci u serijalu. Ema Tompson je odlična šefica O koja je imala nešto sa Kejom ali svi ćute o tome. Elis Iv (Alice Eve) je lepa mlađa verzija agenta O. Šteta pa ih ima samo malo, čiste epizodne ili sporedne uloge.
Relativno malo je trajala i uloga Tomija Lija Džonsa što mi se baš ne dopada jer čovek je odličan glumac.
Na sreću, Džoš Brolin, mladi Kej, uspešno je "skinuo" Džonsovog Keja pa je i taj segment dobar (ali ipak ne tako kao Džonsov).
Glavni je Vil Smit. Akcije mu leže, komedija takođe, ali jedina moja zamerka filmu ide baš njemu. Nije mu išlo u prvom delu filma. Prenapadno je glumio i preterano afektirao, naročito u scenama kada pokušava da od Keja izvuče šta ga je to promenilo pa je postao mrzovoljko.

Efekti su dobri. Spravice zanimljive, vanzemaljci provereno uverljivi (ipak je ovo treći film).

Dopao se i gledaocima i kritičarima. Zaradio je brdo para pa možemo da se nadamo i četvrtom nastavku.

Meni se dopao, ocena Dobar i preporuka za gledanje, ako već niste.

http://www.imdb.com/title/tt1409024/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 19:38:03 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.10.2012. 16:31:58 »

Lep prikaz. Dao sam ocenu i vec bi moglo da padne i drugo gledanje. pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.10.2012. 16:58:00 »

Ovo nije ispalo uopšte loše...da se razumemo, ništa spektakularno ali dva sata prodju...ovako!
Najveći trip mi je bio sa Endi Vorhol-om kad traži od agenta K-a da iscenira njegovu smrt Laughing
Sačuvana
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13.10.2012. 19:33:07 »

Ovo planiram gledati skoro, s obzirom da mi je 2. nastavak bio crap, ne nadam se ničemu dobrom.
Sačuvana

Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 20.10.2012. 14:16:48 »

bolji od drugog nastavka, nije me ni razočarao moj omraženi glumac W.S.,koji je i ovdje bio jako loš, kao i agentica O. Jedino mi se dopao onaj petodimenzionalni.
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 20.10.2012. 14:48:08 »

Dobar, zabavan film.
Sačuvana

Bojan71
pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 22.12.2012. 22:23:48 »

Sinoć isto odgledo i ovaj film, čisto da se opustim, i bilo je vrlo inspirativno. Jeste komedija ali bliža od svih stvarnosti.

Sam Bog zna koliko je Svemir beskrajan, tako i vanzemaljci, razni oblici.. Ideja vremenskih mašina i promena....

Ocena odličan, nećete se pokajati ako odgledate ovaj film...

Samo, obratite pažnju na simbolizam u vidu Borisa životinje, kao da mi sloveni moramo biti strašila, makar i u liku aliena...

Pozdrav

Sačuvana

Znanje spašava, ignoricanje vodi u katastrofu!
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 23.12.2012. 13:55:38 »

film za dane kad se trazi odmor i beg od bolesne svakodnevnice.
Kombinacija humora, akcije i ST-a je prava kombinacija gde je sve za ocekivati, a ponajvise zabave.
U kategoriji je iznad prosecnoj za ovu vrstu folmova. Moze se gledati. Laughing
Sačuvana
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 23.12.2012. 16:22:53 »

Dan, odličan prikaz. Od prilike, svi imamo slično mišljenje o ovom filmu.

Što bi Nešo rekao:
film za dane kad se trazi odmor i beg od bolesne svakodnevnice.

Mr. Green
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.037 sekundi sa 26 upita.