SF tim
* 24.10.2019. 01:10:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (66.7%)
Loše - 1 (33.3%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Dylan Dog: Dead of Night - Dilan Dog: U tmini noći  (Pročitano 3608 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 05.10.2012. 20:21:28 »

Dylan Dog: Dead of Night - Dilan Dog: U tmini noći (2010)

Neuspela ekranizacija veoma popularnog stripa o detektivu koji razrešava misterije vezane za vampire, vukodlake, zombije...  Strip nisam čitao pa ne očekujte poređenje već samo utiske o filmu samom.

Radnja je čista klasika detektivskih romana uz dodatak natprirodnih bića. Neko je ubijen, nešto mu je ukradeno, zloće traže nestali misteriozni a magično moćni predmet, lepotica želi da osveti ubijenog oca i vrati oteto, angažuje detektiva koji je ono baš... 'ladan opak tip sa ozbiljnim referencama - pravi kolega Filipa Marloua, Sema Spejda i drugova. Svi jure za nestalom relikvijom. Dilan se iz penzije vraća u svet čudovišta i natprirodnog. Lepotica plavuša ulepšava scene i krije iznenađenje za kraj... Ništa što već niste gledali.

Filmu zameraju da je neinteresantan, dosadan, neinventivna komedija koja nije smešna, horor koji ne zastrašuje. Potpuno se slažem sa ovim mišljenjima.
Ima pošalica ali su prenapregnute iako se dilanov pomoćnik trudio da bude smešan.
Ima i akcije, prilično gledljive ali ni tu ničeg novog.
Lepotica je lepa, nemam zamerki ali uloga joj je takva da nije morala mnogo da glumi.
Režija, maska i produkcija su dobre. Budžet je bio solidnih 20 miliona dolara. Kako nema holivudskih zvezda sasvim dovoljno.
Izgled glavnog čudovišta pri kraju filma podseća me na jednog Sita (doduše, izdaleka i u crnoj verziji, pogađajte kojeg Very Happy ili je to samo moja mašta Mr. Green).

Lepotica i Sit... ups, zver Very Happy

Ljubitelji stripa zameraju što u filmu nema bitnih likova - pomoćnika Gručoa (zbog autorskih prava njegove porodice) i inspektora Bloka. Umesto njih uz Dilana je mladić zadužen za komiku u filmu.

Moja najveća zamerka je loš izbor glavnog glumca. Možda fizički liči na junaka iz stripa ali njegovo dečje lice i loša gluma čine ga potpuno neodgovarajućim za lik. Mučno je gledati ga.

Film je propao na blagajnama, kritika ga nije dobro ocenila. Iako gledljiv, prebledo...
Od mene ocena Loše i bez preporuke za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1013860/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 23:03:56 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 05.10.2012. 21:09:48 »

Ne znam zasto, ali zver me je strasno podsetila na djavola iz filma Legend...

Film nisam gledala... verovatno i necu   Rolling Eyes
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 05.10.2012. 21:20:47 »

Gledao film, razočaranje veliko.  pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 05.10.2012. 22:41:06 »

Bilo me sramota što nisam proverio ranije, ali u prikazima izgleda nema filma koji je rađen prema Sklavijevom romanu, i u kome glavnog lika glumi Everet koji vozi bubu  Mr. Green.
http://www.imdb.com/title/tt0109592/
http://www.youtube.com/watch?v=1SHafqSfo-c

Ali to je ipak film samo inspirisan Dilanom. Ovo je prva prava ekranizacija.
Uzevši to u obzir + koliko je vremena proteklo od "popularnosti" stripa + očigledno je rađeno za američko tržište koje nije čulo za Dilana - film i nije toliko očajan.
Pošto je Rupert bio premator za ulogu, bivši Supermen (iako ne liči) ipak izgleda da je pročitao koju tablu pre filma, tako da mu je za oprostiti.
Ima dosta humora(kao i u stripu), čak je i priča sa klasičnim "Dilanovskim" obrtom na kraju. Sve u svemu nije toliko užasno kao što sam se plašio da će biti - svi koji su voleli strip će moći da odgledaju film, ponekad čak i da se nasmeju.
- Koska je u tome što oni koji ga nisu čitali mogu slobodno da pitaju "šta je pisac hteo da kaže", pošto im ništa neće biti jasno - a tuga je što je njima namenjen.
- Ima svoju vrednost, čisto zbog pokušaja popularizacije stripa koji je i Eko voleo, ali definitivno je mogao i trebao da bude bolji čak i da je snimljen u nekom drugom vremenu za neku drugu publiku.

« Poslednja izmena: 05.10.2012. 22:48:34 od kaa » Sačuvana

Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 07.10.2012. 02:08:42 »

Bilo me sramota što nisam proverio ranije, ali u prikazima izgleda nema filma koji je rađen prema Sklavijevom romanu, i u kome glavnog lika glumi Everet koji vozi bubu  Mr. Green.
http://www.imdb.com/title/tt0109592/
http://www.youtube.com/watch?v=1SHafqSfo-c
Ovo je daleko bolji film, zove se Dellamorte Dellamore. Jedino sto ima malo glupav kraj, ali necemo mu zamjeriti. Mozda neko ne zna, autor filma je po glavnom glumcu nacrto lik Dylana Doga.
Sačuvana

venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 19.10.2012. 21:31:44 »

Skinuo Dellamorte Dellamore pa ću pogledam kad bude vremena. 
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 26 upita.