SF tim
* 12.12.2019. 16:09:04
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (33.3%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Lose - 1 (33.3%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Cabin in the Woods  (Pročitano 3778 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.08.2012. 21:24:16 »

The Cabin in the Woods - Koliba u sumi (2012)

Ako sam mozda i sumnjao ( ne verujem) sada sam sto posto siguran da smo mi, bar na ovom forumu, mnogo veci poznavaoci filma, tj kvaliteta istog od doticne publike SAD-a kako obicnih bioskopskih fanova tako do kriticara i onih nebulozicara sa imdb-a. Bas sam skroman. U najmanju ruku, smesne su mi najave tipa, citiram: Jedan od najhvaljenijih modernih horora, Pokidao sve što smo videli od horora u poslednjih par godina, Film donio prijeko potrebnu promjenu u ustajali horor žanr itd, itd. Pokusacu da budem sto jasniji u obrazlozenju onoga sto sam video ako je to uopste moguce.

Petoro prijatelja se upute na odmor u usamljenu šumsku kolibu što se pokaže vrlo
intrigantnim iskustvom. Dogodi će se neke veoma loše stvari. Hteli ne hteli oni će otkriti strašnu tajnu usamljene kolibe. To je sve sto cu spomenuti od radnje filma jer bi svaka druga informacija u mnogome otkrila tok i samu radnju ovog, nazovi horora.
S one strane bare pljuste hvalospevi i prosto se svi utrkuju ko ce dati vecu ocenu.
Ranije spomenuti mozgovi sa imdb-a dali su ocenu 8 od 10 a paradajzicari cak 90%. Ja preklinjem ljubitelje horora da pogledaju ovaj film i mozda meni otvore oci ( verovatno sam film gledao, sto bi rekao jedan veliki reditelj, sirom zatvorenih ociju) i pomognu mi da shvatim ( ako nisam) sta sam propustio i sta se i zasto meni ne dopada u ovom filmu. Mozda sam stvarno izuzetak, trazim mnogo od filma pa moje recenzije treba uzeti sa velikom rezervom.

Cini mi se da je ovo skup svih horor ideja, svega neceg sto karakterise horor kao zanr i natrpavanje svega poznatog sto bi moglo da uplasi pibliku. Bas tako. Zombiji, vukodlaci, ukleta porodica, naučnici koji sve to kontrolisu i na kraju stotinjak koje kakvih kreatura i no, no bezobraznih stvorenja ( nema cega nema). A trailer je tako obecavao.....
Trebalo je da se u filmu obradjuje vrlo slozenija tema. Bar mi se tako cinilo. U stvari to sam ja, licno ocekivao. Ipak, moram priznati da jeste scenario pomalo " lud" i da je imao finu mogucnost da stvori jedan kreativan i neobican film. Na zalost nista od toga.
U svom tom haosu ( mislim na film) i zelje autora filma da naizgled hiljadu puta vidjen klasik, tinejdzeri odlaze u napustenu kolibu ili kucu i tamo ih nesto strasno i nadorirodno zaj....uspeli su da stvore neverovatan preokret i celokupnu pocetnu ideju filma okrenu za 360 stepeni.

Cak sam i ja tokom filma pomislio da cu opet gledati film na temu rijalitija ( i ovde su tinejdzeri pod budnim okom naucnika, cak se i klade ko ce preziveti) no prevario sam se. I to je ono sto mi se najvise dopada u celom filmu, razlog zasto se snimaju i sam cil sve te zajebancije.
Maska i specijalni efekti osrednji. Strasnih scena vrlo malo ili nimalo, nisam vise ni ja siguran. Gluma nista sto bi trebalo specijalno izdvajati. Napomenuo bih da se na kraju filma pojavljuje Sigourney Weaver koja ne znam ni ja sta predstavlja i koja je trebalo ( u filmu) da da objasnjenje zbog cega sva ta ujdurma. Kraj filma, kako se uzme, za mene dobar.
Ipak sam se na kraju zapitao da li je ovo trebalo da bude strasno? Prisutan osecaj zaljenja i razocarenja.
Budzet 30 miliona, zarada vec duplirana. Jaoj.....
Zanimljivo i je i to da je film snimljen 2009 ali kako je u to vreme propao MGM, film je tavorio sve dok ga 2011 nisu distribuirali Lionsgate. Zaradili ljudi, ono, dinar na dinar. Koga boli kakav je film. A reklama i najava odlicni. Ma sve super, osim filma.

Ne bih dao preporuku za gledanje ali kako sam vas ranije zamolio da pogledate film u nadi da cemo resiti misteriju ko je u pravu, Amerika ili ja , od mene svakako preporuka.

Scenarističko/režiserski tim Dru Godard (Kloverfild) i Džoš Vidon (Bafi ubojica vampira, Fajerflaj , Avendžersi). Glume: Kristen Connolly, Chris Hemsworth and Anna Hutchison.

www.imdb.com/title/tt1259521/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 22:03:04 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.08.2012. 21:02:00 »

Ne znam, verujem da si ti u pravu ako si tako posmatrao film (ionako mi se savršeno jebe za ocene 99% te neke "zvanične" kritike).
... ali ja sam film shvatio kao parodiju. Ne slepstik poput "Mrak Film"-ova, nego malo inteligentniju - kompleksniju, ali parodiju. Indikativna je scena kad onaj naduvani lik primećuje kako ekipa poprima klasične osobine tinejdžera iz treš horora, droljasta plavuša, nadrkani fudbaler, štreber, tunjava heroina itd... Iako do tada to nije imalo veze s njihovim karakterima. + gomila omaža "klasičnim" hororima od "Helrejzera" do "It"...
Mislim da je u pitanju parodija ne na jedan film, nego na moderni horor kao žanr (sa konačnom posvetom starom majstoru američkog horora - na kraju, u raspletu).

Daleko od toga da i kao parodija film "kida" i da je "otkrovenje", ali je dovoljno zabavan, ponekad inteligentan i duhovit i meni prilično gledljiv. Solidna, čak i inteligentna parodija - od mene preporuka.

p.s. ako grešim & film je snimljen kao "ozbiljan", onda apsolutno stoji sve što si rekao.
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 24.08.2012. 17:50:56 »

Potpuno si u pravu jer ga je jedan deo publike gledao iz perspektive parodije. Problem je u tome sto je njegova primarna namena bila da uplasi a nakon toga da zabavi. Cak je i najava filma isla u tom smeru. Velicanje filma, svrstavajuci ga i karakterisuci ga kao jedan od najboljih horora nisam mogao progutati. Jeste scenario lud ( to sam pomenuo) i jeste film pun, ja bih pre rekao ironije, i to postujem ali mi nije jasno kako neko moze da ga shvati kao hororcinu i moja recenzija se upravo na to odnosila, da pokusam da objasnim da film ne moze da se posmatra na taj nacin. Svidja mi se kako si video film i jos vise kako si to pojasnio. Ja to ne mogu, ponavljam se stoti put; izvin`te, jer mesanje horora kao zanra sa komedijom u bilo kom obliku bas ne podnosim. Da sam ga gledao iz te perspektive verovatno bih ga iskljucio posle dvadesetak minuta. pozdrav
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.09.2012. 23:56:10 »

Ja preklinjem ljubitelje horora da pogledaju ovaj film i mozda meni otvore oci ( verovatno sam film gledao, sto bi rekao jedan veliki reditelj, sirom zatvorenih ociju) i pomognu mi da shvatim ( ako nisam) sta sam propustio i sta se i zasto meni ne dopada u ovom filmu.

svaka cast

Još jedan dobar prikaz, Robi. Film nije ništa posebno. Sama ideja filma jeste "luda" u najmanju ruku, ali nisam siguran da je to dobro.
Mislim, naučnici koji kontrolišu sva čudovišta iz noćnih mora...  Rolling Eyes

Što sam dalje gledao film, postajao je mnogo gluplji. Film uopšte nije strašan, zapravo, moglo bi se reći u nekim situacijama, smešan. Nebi da pljujem više, ali kako su ga najavljivali,....  Rolling Eyes
Ocena između osrednje i loše, sa preporukom da pogledate i (što bi Robi rekao) da mi otvorite oči.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.