SF tim
* 27.05.2020. 04:10:39
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Predstavite se  (Pročitano 91520 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 16.02.2009. 23:11:54 »

Sekundici u ličnoj karti piše da se zove Zoran, što je potpuno neupotrebljiv podatak jer ga poslednjih 40 godina niko nije tako zvao. Idemo iz prvog lica: SF literaturu sam otkrio kao osmogodišnjak u lokalnoj biblioteci a kasnije i na naslovima iz Polaris edicije. Pročitao sve raspoloživo ali nisam bio upecan na prvo čitanje. Kao ultrabrzočitač čitao neselektivno, ne samo SF. Otkrovenje SF-a u pravom smislu bio Sirius No.63 (1981.). Naknadno kupio sve ranije brojeve. Omiljena priča iz Siriusa: Tom Godwin - Hladne jednadžbe (The Cold Equations) iz broja 80. Od tada tamanio sve dostupne resurse (uspešno). Sa tv-a maglovito sećanje na seriju "Svemir 1999". Uvek skloniji SF-u u pisanom obliku nego filmu tog žanra (što ne znači da ga ne volim). Omiljene teme: postapokalipsa (Dan trifida, Pomaljanje, Ja sam legenda...), ESP, telepatija (Više nego ljudski, Umiranje iznutra...). Volim kratke forme i sociološki aspekt protagonista, odlike ljudskosti u SF / F / EF okruženju. Takođe S. Lem, čvrsta fizika, uverljiva argumentacija itd. Tolkin faza je kulminirala pre ekranizacije Trilogije a Silmarilion ostao najbitnije delo opusa. Kasnije sam prebacio težište na EF (Magle Avalona (serijal), Vukodav...).
Za razliku od većine, ovaj sajt sam našao preko FaceBook-a, (Krstaricu nisam posetio godinama), a priče iz Zabavnika nisam baš smatrao obaveznim štivom.
« Poslednja izmena: 17.02.2009. 10:41:46 od Sekundica » Sačuvana
P E G A Z
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 41
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 16.03.2009. 20:24:25 »

Mogu samo da se nadovezem na Sekundicu da je na mene najvise ulicao Asimovljev serijal dogodovstina dvojice astronauta Pauela i Donovana. Inace, voleo sam teksualne avanture sa vise zavrsetaka, a pisao sam iste i pravio D&D table MNOGO pre ovih "Izvora magije" kod nas.
Koga zanima, zovem se Jovan i uclanio sam se na poziv NaraYana sa Krstarice.

Bolje vas nasao!  pozdrav
Sačuvana
ender33
Registrovani

kapetan

Ugled: +13/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 04.04.2009. 11:49:32 »

Evo nešto i o meni.Ime mi je Aleksandar,rodjen sam davne 1976,odrastao u Osječanima kod Doboja.Pokazao se kao napredno dijete whistling
naučio čitati kao petogodišnjak i još se uvijek sječam prvog stripa Plamena lubanja glavni junak Zagor.Poslije sam počeo čitati sve živo što mi dopadne u ruke,naravno osim pjesmica.To me je nekako uvijek nerviralo.Jedan od prvih Sf romana je bio mi Svjetlonosni zid neka debilna priča o probijanju brzine svjetlosti i otada sam zaražen.Naravno napredno dijete se u pubertetu pokvarilo, podivljalo  otkrilo nešto se zove djevojke i od svega je ostala samo ljubav za knjige i sf,naravno na drugom mjestu.Na prvom su i dvadeset godina poslije djevuške,samo se sad pazi da ipak imaju bar osamnaest Laughing.Evo toliko od mene,ako vas još šta zanima pa pitajte.
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
GliG

stažista

Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 08.06.2009. 15:31:55 »

Pa ovako...red je... Ja sam kompijuterski zaludjenik(games only) i to je to...Nema sta da se kaze vise...
Sačuvana
Nekron Omikon
Registrovani

kadet

Ugled: +2/-0
Starost: 39
Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 09.06.2009. 18:49:04 »

pozdrav Ja sam Davor. Rođen sam 1981. godine u jednoj beogradskoj opštini, a sad živim u drugoj.  Mr. Green Po zanimanju sam dipl.ing. šumarstva, naravno nezaposlen, veliki ljubitelj horor filmova, hip-hopa i Partizana. I naravno interneta. Ne znam da li ću biti baš mnogo aktivan na forumu jer imam još obaveza sa strane (jedna od njih je i blog o horor filmovima koji pišem). U svakom slučaju, trudiću se da ne budem "mrtav" član i da pomognem horor žanru da se izbori sa ovim silnim SF-om  Smile
Sačuvana

None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
Alex
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 08.07.2009. 02:26:31 »

Zdravo. Moje ime vam je poznato, nick je čudo .  pozdrav

Volim SF filmove, jer sam kao mali, gledajući ih, maštao o budućnosti.

Dan danas mi se uzburka krv kad gledam neki film.

Poslednji koji sam gledao je Trka do veštičje planine. (nabavio kod pirata)

Radi se o jednom taxisti koji je pokupio neku decu, a ona mu tražila da ih vodi negde...

Na kraju, oni stižu na veštičju planinu (mislio sam da ovo "veštičju" nešto znači, ali to je samo naziv skrivene planine u USA)

Klinci su Alliens, izgledaju isto kao mi, samo što koriste mnogo veći procenat mozga.

Original naziv daću sutra, sad mi se spava.

Ne volim SF horore, može neka "umerenija doza".

Inače za SF mislim da znači Science Fiction, ali ja dalje od filmova ne idem, niti znam u koje još krajeve zalazi.

Ovde sam dospeo preko @Saleta, tačnije preko krstarice.

Posebno je bila aktuelna jedna tema tamo, gde se Sal posvađao sa mnom, ne uvideći da sam neutralan i da samo želim dobro za sve.
Sve mu oprošteno, 'oće to sa godinama, što su stariji, teži su, iz iskustva znam. Otkud znam kakav ću ja biti u tim godinama.

Godine ne krijem, ali smatram da nije potrebno da ih iskažem. Neka bude da sam mlad, verovatno najmlađi ovde.

I hope I will be welcomed here!

pozdrav
« Poslednja izmena: 08.07.2009. 11:42:49 od dan555 » Sačuvana
jednorog
Registrovani
stažista

Ugled: +1/-0
Starost: 28
Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 12.08.2009. 04:11:16 »

Hello svima, zovem se Velibor, 1991. godiste sam (dakle ratna generacija ) iz Malog Zvornika sam, a ovaj forum posmatram vec dugo iz senke sve teme sam precesljao po neke cak i 2 puta ali evo konacno odlucih da se registrujem pa mozda negde i prozborim poneku rec  Laughing
SF i srodne zanrove volim jos od malih nogu (polako sa bratom sam poceo jos od 2. razreda da gledam x-files i godinama glad za SFom je rasla).
U slobodno vreme se bavim prevodjenjem kojekakvih tekstova (trenutno prevodim Doctor Who 4. sezonu).
 pozdrav pozdrav
Edit : zaboravio sam da pohvalim Sal-a za izuzteno dobro prikazivanje filmova  Mr. Green
« Poslednja izmena: 12.08.2009. 04:33:12 od jednorog » Sačuvana

Death smiles at us all.
All a man can do is smile back.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 01.09.2009. 23:07:40 »

Zovem se Tatjana. Poreklom sam iz Vojvodine tako da nista malo ne moze da se veze za mene. Deminutiv u nicku je samo zato sto je Tanja bilo vec zauzeto. Obozavam da citam knjige. Volim cokoladu i cheese cake ( koji inace savrseno pravim ). Ne volim licemere i salterske sluzbenike... i jos par hiljada stvari, ali onda bih ispala mrgud  Mr. Green. Smatram da hedonizam jaca organizam, ali da nikako nije dobar za psihu. Imam gomilu knjiga i stalno kupujem jos, a sve na ustrb odevnih predmeta koje mi svi kazu da treba da kupujem, a ja mislim da su samo bespotrebne krpice. SF volim jos od osnovne skole, a prva knjiga je verovatno Karik i Valja Jan Larija koju sam nasla u skolskoj biblioteci. Ozbiljno sam pocela da citam SF od srednje skole posto sam proctala celu Dinu. I sad bih ja mogla ovako do sutra o sebi, ali necu ima vremena.  Laughing
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 21.09.2009. 12:28:17 »

Rođen u Beogradu. Bio ilegalac kod majke u stomaku još 1941. Polagao prijemni ispit za I razred osnovne škole, što me čini izuzetnim primerkom. Otada, manje-više - čitam. Svašta, ali i koješta. Ne priznajem SF kao žanr, ali ga čitam i pišem. Da su imena čovek, onda bi svi ovde prijavili lično ime. Uostalom, neki će me brzo prepoznati, jer volim polemiku.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
morris
Registrovani

pripravnik

Starost: 39
Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 22.10.2009. 14:42:11 »

pozdrav
Pozdrav svima.
Ivan iz Zajecara, 1981. godiste
Veliki ljubitelj SF-a, na ekranu, papiru, u slici... Za to je zaduzena mozda i preterana masta koja mi se razvila u detinjstvu, i na stotine procitanih bajki jos sa 4-5 godina. Kad sam procitao i prvu SF pricu iz zabavnika, odmah sam se nasao u SF bajkama. Nekada sam voleo epsku i fantazy, ali sam se kasnije vise okrenuo chudima tehnike, kako su mi i racunari velika ljubav, a najvise volim da procitam tudja vidjenja buducnosti. Sam se takodje oprobavam u pisanju prica i jedne SF knjige, koja nikako da dozivi svoj kraj, moram priznati, zbog lenjosti. Nadam se da cje mi clanstvo na forumu dati vise istrajnosti i inspiracije i da cju se uskoro moci pohvaliti nekim gotovim delom.
Sačuvana
BUFLA
Mesar

kopilot

Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 23.12.2009. 18:01:11 »

Aj da probamo ponovo
pozdrav svima
Ja sam Milos mada me svi zovu Bufla
Davno izgubljeni Salov sin
zadnji put vudjenj kako ulazi u ostavu kafane "Kod belog jelena"
gde biva usisan i prebacen u pravi zivot gde mu se gubi svaki trag
pozdrav staroj ekipi
pozdrav novima
vidim da ste bili vredni
trebace mi neko vreme da iscitam sve O.o
Sačuvana

Blood, honor, loyalty....above all!
Scler
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 13.01.2010. 16:54:48 »

Pozdrav za sve. Nisam baš SF fan ali ni ne bežim od tog žanra. Inače znam za vas preko foruma SMF podrške i člana dan555 koji je za mene organizovao potragu za knjigom. Smile
Sačuvana
lonewolf21

pripravnik

Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 16.01.2010. 00:52:45 »

Pozdrav svima!  pozdrav

Zovem se Tihomir, rođen sam 1967.g. u Požegi (Slavonskoj), po zanimanju informatičar ali nikad nisam imao priliku raditi u struci. Trenutno nezaposlen i sa dosta slobodnog vremena imam priliku švrljati po netu pa sam u potrazi za Siriusima naišao i na ovaj sajt.

Roditelji su mi nastavnici pa sam od malih nogu imao priliku uživati u raznoj literaturi i jednog dana mi je u ruke dopala "Odiseja u svemiru 2001." (jel potrebno još nešta reći? )
Od tada pa do sada uživam u SF-u u svim oblicima - knjigama, filmovima, kompjuterskim igrama. Nemam neki poseban izbor u čitanju ali ipak ću izdvojiti Klarka i Herberta.

Mislim da je za početak dovoljno i nadam se da ću ovamo svraćati često (što znači barem jednom dnevno  Mr. Green )

« Poslednja izmena: 16.01.2010. 01:25:55 od lonewolf21 » Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 29.01.2010. 17:25:32 »

ma nesto bas i nisam siguran da nekako mogu da se bash i predstavim,u svakom slucaju pozzzzz svim ljudima dobre volje i iste takove namere,nadam se da chemo se kaolko taolko lijepo druziti.nisam toliko cest na netu  ali eto me povremeno.filmova se nadje imam neku kolekcijicu koja se cas siri cas skuplja pa ako nekome nesto mogu pomoci tuj sam,aj zdravo pozdrav Cool Rolling Eyes

admin edit: ispravljen BBKod za font i boju.
« Poslednja izmena: 29.01.2010. 17:31:47 od dan555 » Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 27.02.2010. 12:41:40 »

Pozdrav svima. Zovem se Boris, rođen 1974 u Rijeci, pa živeo u Bosni, od 95 u Novom Sadu,
tako da sam odasvud pomalo  Smile. Diplomirao na Pravnom fakultetu. Volim fantastiku, prvenstveno
epsku, žanr mača i magije, ali nije mi stran ni sf. Sa naučnom fantastikom sam se upoznao davno, preko
Zvezde Kec, pa Asimova-Bogovi lično, Zadudžbina, Klarka- Ka spuštanju noći, Lari Nivena-Prsten, i do danas
mi najdraže sf knjige, Tranzitne stanice-Kliforda Simaka. Naravno, gutao sam i priče iz Sirijusa i Alefa.
Poslednje što sam čitao od čistog sf je ciklus Hiperion Dena Simonsa.
Volim i horor, prvenstveno Stivena Kinga, a od epske fantastike Martina, Eriksona, Džordana, Donaldsona, Džounsovu.
Sigurno me neki znaju sa Anime, rekao bih da nisam svađalica i volim da pomognem i doprinesem koliko mogu, ali imam malo oštriji jezik i ne dam na sebe, pa je to ponekad izvor nesporazuma  Rolling Eyes. Ali u principu, oštrije reagujem samo ako me neko zaista gadno načepi, a posle mi bude i krivo kad oštro reagujem. U svakom slučaju trudim se i želim dobru komunikaciju sa svima.
Sad ne znam zbog obaveza koliko ću moći doprineti forumu, ali eto, tu sam.
Još jednom, veliki pozdrav svima  pozdrav
Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.025 sekundi sa 24 upita.