SF tim
* 22.02.2020. 15:17:27
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Predstavite se  (Pročitano 87546 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
ariella
oficir

Ugled: +2/-0
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 03.12.2010. 17:16:08 »

john brosnan,dejvid brin omiljeni pisci,volim malo psiholoski aspekt sf ,i epske bitke i tako to Smile Smile Smile Smile
Sačuvana
dejandok
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 05.12.2010. 23:43:23 »

Pozdrav svima koji vole sf. Moje ime je Dejan. Rođen sam daleke 1966. godine u Knjaževcu gde i sada živim. Za one koji ne znaju , Knjaževac je " slepo crevo " istočne Srbije.Uglavnom još kao mali nalutao sam na strip Flaš Gordon u Politikinom zabavniku i to je bio " virus " koji me je zarazio. Onda je usledio Sirius , pa Alef  a sada uglavnom čitam e-knjige jer za one " prave " na žalost nemam novca.
Sačuvana
Ender71
Galactic Librarian

oficir

Ugled: +6/-0
Starost: 49
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 06.12.2010. 14:06:24 »

Krajnje je vreme je da i ja ispravim sopstveni monumentalni propust u tome sto se nikad nisam prijavio u ovoj temi kako valja.

Ime je Aca, godine…pa par lunarnih ciklusa krace od 40te. Otac 13-godisnje ljubiteljke Sumraka i Hari Potera i 8-godisnjeg  majstora u Yugio kartama Smile. Geografska lokacija pise ispod avatara. U zivotu bavio se..., pa svime i svacim (mecke nisam vodio samo zato sto su zasticena vrsta, inace bih verovatno i to imao u CV-u ), sto bi se na fin nacin reklo ‘privatni preduzetnik’ .
Zadnjih par godina ‘corporate man’ u jednoj americkoj firmi, zbog cega sam cesto van zemlje.

Virusom SF-a se zarazio u davnoj proslosti, a momenat ispoljavanja virusa je verovatno bio kada sam za polazak u prvi osnovne dobio komplet Zila Verna (koji jos uvek ljubomorno cuvam) sa izvanrednim ilustracijama. Pa su onda krenula izdanja ''Plave ptice'', pa gledanje ''Ratova zvezda'' i vise mi nije bilo leka, iako je bilo pokusaja lecenja . Posto sam imao srece da sam u to vreme mogao da dodjem do stranih izdanja, to je vodilo ubrzanom ucenju engleskog. E sad zamislite klinca koji pocetkom osamdesetih u 4.osnovne za vreme odmora cita Velsa i Asimova na engleskom, a pritom je iz porodice koja nije bas bila na listi ljubitelja `Tita i partije` …bilo je tu nekih zanimljivih situacija (...dete, ako bas tolko volis tu fantastiku bolje citaj Gorkog...citat od ucitelja sto je predavao na nekoj skolici za male pionire).

Fast forward….mnogo godina kasnije taj klinac resi da pogleda sta to ima na Krstarici i uz krcanje i huktanje dial-upa na analognoj telefonskoj centrali uzima nik `ender71` (potpuna slucajnost, citao sam zadnju knjigu serijala za to vreme) i kuda nego naravno na forum ‘Naucne fantastike’.
A tamo je bilo svega samo nije bilo SF-a  (jos se secam cuvene teme ‘letece veverice’   Mr. Green  ) 
Onda je dosao prvi SF kviz  i okupljanje ‘krstasa’ (tj. osnivaca SF tima) za borbu protiv ‘teleblahblaha’ (copyright Mr.Sal) sve dok okruzenje nije toliko postalo prezasiceno SF-om da je i poslednja 'trece oko/zona sumraka/vidovita zorka…' tema uginula.  Twisted Evil

Ostalo je istorija  Very Happy

Zadnjih godinu i nesto dana su me obaveze pritisle nemilosrdno, pa sam bio u potpunosti odsutan sa aktivnosti SF tima, sto cu nadam se brzo nadoknaditi.

Sačuvana

"Moras imati noge na steni, da bi mogao graditi kule u vazduhu."  Teri Pračet.

''We poison our air and water to weed out the weak! We set off fission bombs in our only biosphere! We nailed our God to a stick! Don't fuck with the human race !'
drazen23
SF friend
kopilot

Ugled: +112/-1
Starost: 55
Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 13.12.2010. 15:48:02 »

Uh, preskočio sam ovu temu kad sam se registrirao, pa hajde da sad to popravim.
Zovem se Dražen, godište '64 dakle (trenutno) 46 godina iz Splita.
Prvi dodir sa sf-om mi je bila serija Space trek (originalna) ali se baš nešto u to doba nisam za nju zapalio. Koju godinu kasnije je
prikazivana serija Svemir 1999 (valjda oko 1974-5 ili 1976) i to je bilo to (inače sam tu seriju nedavno skinuo preko torrenta - kakvo smeće!). U to doba sam čitao, naravno Politikin zabavnik i sf priča je bila obavezno štivo. Stripovi, također. Onda sam naletio na Sirius. Do '91 sam pročitao sve sf knjige iz splitskih biblioteka, pratio sam svu periodiku koja je imala veze sa sf-om, bio pretplatnik Polaris biblioteke, a onda su došle mračne godine kad je bilo bitno samo egzistirati a svi hobiji pa tako i sf su pali u drugi (treći, četvrti) plan. Sad sam sretni otac malog trogodišnjeg vražićka i sf-om (kao i ostalim stvarima koje me zanimaju nevezano za posao) se mogu vrlo ograničeno baviti jer dijete raste a ja to ne želim propustiti.
Osim sf-a, pratio sam i stripove i muziku (it's only rock and roll, but i like it). Omiljeni pisac sf-a Frank Herbert i njegov serijal Dune (ali bez nastavaka koje nije on napisao).
Sačuvana
Cru
Оr not

pripravnik

Ugled: +1/-0
Starost: 46
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 16.12.2010. 01:43:44 »

mudri kažu.. između ostalog...  da nikad nije kasno..
nadam se da su u pravu Very Happy

dakle, zovem se Jelena, rođena '73 s one strane Drine, a od '92 na ovamo živim u Beogradu...
od roditelja koji su veliki ljubitelji SF.a.. tako da..
nije mi bilo druge Very Happy
a i mog sina čeka isto..

nisam sigurna, ali čini mi se da je počelo sa Janom Bibijanom na Mjesecu.. i da se čitalo sve što je došlo pod ruku
(a da su mama i tata rekli da je primereno.).. (osim Bludnog sina i Mrsnih priča negde u 12. godini, al' to nije taj žanr Very Happy )

Sirijus, Stripoteka, Politikin Zabavnik i Galaksija su nešto što se u našoj kući redovno čitalo...
a i SF biblioteka je bila pozamašna...

Blejkova sedmorka mi je bila baš omiljena serija.. skinuh par epizoda pre godinu-dve..
ljudi moji, to je potpuno negledljivo Very Happy

eto .. toliko za početak..
a sve mi se čini da sam se negde već predstavljala
ako se ponavljam, izvinite Very Happy

Sačuvana

There's a light..... Over at the Frankenstein place
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 21.12.2010. 22:10:10 »

Rekoh da ne budem nekulturan, pa da se predstavim. Kako se ono pocinje: zelim da budem anoniman, broj moje licne karte je 223-2323-A.... (imitira Djuru iz TLN-a)

1972-go sam godiste, rodjen u BiH gdje sam odrastao i zivio do pocetka rata. Sad sam hAmerikanac, sto bi znacilo da sam svu svoju biblioteku i sve ostalo ostavio davne 92-ge. Uglavnom nostalgiju ubijam stripovima, novinama i knjigama koji su mi nekad nesto znacili, te takodje emuliranjem kompjutera iz tog doba (a vecinu samo tad mogao samo da sanjatm da imam) i muzikom iz tog doba. (istina slusam, citam i gledam  i novije stvari)

Nick je SuperFrog, sto bi onima koji su upuceni trebalo da znaci da sam jedan od onih sto su zarazeni sa Amigom i svim popratnim sto je vezano za nju.

Prvi SF film koji mi je ostao u sjecanju je Zabranjena Planeta a prva serija je, kao i vecini moje generacije bila Blejkova Sedmorka. Poslije toga su dosli na red Galaktika (koju i dan danas obozavam), Zvjezdane Staze, Ratovi Zvjezda i sve ostao do cega sam mogao doci. Omiljena knjiga mi je tad bila Bojnopolje Zemlja od Hubbard-a (za kojeg tad nisam znao, niti za njegovu Naucnu Crkvu) i nista odvratnije nisam gledao nego li film koji je snimljen na osnovu te knjige. (fuj fuj fuj)

Inace moji roditelji mi nikad nisu kupili niti jedan magazin, SF knjigu ili roman, no opet nam je kuca bila puna te (i kompjuterske) literature.  Mr. Green Nije ni cudo sto sam imao umnogome bolju liniju tih godina kad su sve pare umjesto za uzinu zavrsile u lokalnim kioscima.  Laughing Laughing Laughing
« Poslednja izmena: 21.12.2010. 22:12:26 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Nehnard
Registrovani

kadet

Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 02.01.2011. 17:44:42 »

Da kažem i ja par reči o sebi. pozdrav
Zovem se Nenad, 76. godište. Dok sam bio đak i student redovno sam posećivao biblioteke i tezge sa polovnim knjigama u potrazi sa SF naslovima. Najviše volim kratke priče. Nekad sam kupovao Politikin Zabavnik upravo zbog SF priča koje su nekada bile obavezan deo sadržaja.
Što se tiče knjiga, najviše dela sam pročitao od Asimova i Filipa K. Dika.
U poslednje vreme sam se više posvetio filmovima i serijama, nego papirnatom medijumu.
Sačuvana

Potpisi su prikazani pri dnu svake poruke. BBKod i smajliji mogu da budu korišćeni.
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 10.03.2011. 02:09:47 »

Dosao red i na mene  v,ja se zovem Bojan i iz Bosne sam,tacnije Bogu iza trijegera Smile.O godinama necu govoriti,ali mogu reci da sam jedan od najmladjih ovdje.U SF tim sam dosao sasvim slucajno,trazeci spisak SF i horror filmova,pa mi je GOOGLE izbacio spisak MR.Dan-a.Kao i vecina vas,SF i horror sam zavolio,pa ne sjecam se bas nejasno,otprilike kako znam za sebe.Narocito volim horrore.Jedna od prvih stvari koje sam procitao bio je strip Dylan Dog,a nakon njega Lasarus Ledd i jos mnostvo SF i H stripova.S vremenom sam presao na knjige,pa onda na filmove i igrice,zapostavljajuci knjige grrr.Obozavam da gledam filmice,a i da igram dobre SF i horror igrice pozdrav.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #68 poslato: 15.03.2011. 11:33:49 »

Zovem se Robert,iz Backe Palanke sam,Vojvodina,Srbija.Za sajt sam saznao slucajno trazeci sta ima novo od filmova,ali sam se odusevio istim tako da ga sad redovno posecujem.Obozavam sve od sf-a ali najvise filmove.Volim sport i strip Alan Ford.Zaobisao sam ovu temu ali se sada ispravljam.Pozz svima pozdrav
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
rikoset
pripravnik

Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 11.06.2011. 19:52:59 »

Evo i mene. pozdrav
Zovem se Mladen.75to godište. Iz I.Sarajeva . I volim SF!
Sačuvana
Dragan

pripravnik

Starost: 58
Van mreže

« Odgovor #70 poslato: 11.06.2011. 20:25:23 »

Zdravo svima.
Ajd da se i ja predstavim. Zovem se i odazivam na ime Dragan. Rodjen sam u Sarajevu ali put zivota me je odveo u Banju Koviljacu gde kao mlad penzioner (5O) zivim. Obozavam SF film (Star Trek) i SF romane (Sirijus). Na sajt sam slucajno nabasao krstareci po Net-u ( penzionerska dosada ). Sad barem imam dosta vremena da se posvetim SF. Sve pohvale za SF tim. Najbolji ste.
Sačuvana
Assassin

pripravnik

Starost: 28
Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 17.09.2011. 12:04:06 »

Assassin.

Pozdrav svima, ime mi je Milan. 1991 sam godiste, dolazim iz malog mesta u blizini Beograda.
Zapravo nisam veliki ljubitelj SF-a, procitam knjigu ili dve sa vremena na vreme.
Moja strast je zapravo Epska Fantastika.
Kao i mnogima ovde, pocetak (sto se tice foruma i interneta) mi je bio na Krstarici, tamo sam
poznat pod nickom Night Assassin. Vec par godina sam tamo, mada u poslednje vreme redje.
Preko Krstarice sam i saznao za vas (SF tim).
Kao sto rekoh, iako nisam veliki ljubitelj SF-a, ipak sam dosao ovde, jer smatram
da ima dosta zanimljivosti, a i poucnih stvari.
Znam da necu biti mnogo aktivan, ali cu dolaziti povremeno.
Pozdrav svima i nadam se dobrom druzenju. Smile
Sačuvana

"Death comes for us all..."
Andrea_Voidesse

pripravnik

Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 18.09.2011. 13:43:37 »

Ok, mozda sam vec ovo uradila, ali ne secam se.
Ja sam Andrea, imam 18 godina i zivim u Beogradu. pozdrav
Prvi kontakt sa sf-om sam imala kada sma naucila da citam, i to ugl na latinici i ijekavici, u Sirijus casopisima koje je moj otac kupovao kao klinac.
Citala sam mnoge EX-YU zbirke sf prica, kao i Znak Sagite. Cool

Ugl citam kratke price online, kada mi se svidi neka iz pomenutih casopisa, pa hocu da ispretresam autora.
Od romana vrv najvise volim Zaduzbine Isaka Asimova.
Ne znam, ne  mogu sad nicega posebnog da se setim, ali ugl citam ljude koje sam provalila i Sirijusa.

Ne poznajem mnogo ljudi mojih godina koji vole SF.
Zapravo, to su su ugl caletovi prijatelji. Smile Smile Smile
Moji prijatelji jok. Niko od njih nije gledao ni Matriks a vec je 2011.....

Sto se tice svega ostalog sto volim, mogu da nadjem ekipu.
Pored SF-a, obozaaaavam HOROR.
Imam neke svoje price, i uzivam u stripovima, filmovima knjigama i pricama koje kvalitetno lede kicmu.

Neko vreme sam bila opsednuta onom cuvenom pricom, The last man on Earth sat alone in a room. There was a knock on the door.
Mnoge price su, sigurna sam izasle bas iz te recenice, i mnoge neprespavane noci.
Sačuvana

"Lords of the seas of silence, old as the word of God,
We are the ancient people, haters of chain and rod."
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 55
Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 11.02.2012. 22:46:57 »

Za mene je ovaj forum pravo otkrovenje! Presrecan sam sto sam brodeci internetom naisao na obale ovog divnog SF zailva. To je moja velika mladalacka ljubav. Prvo sam iscitao sve prikaze filmova u dahu, potom skinuo sa neta Disctrict 9, odgledao ga, komentarisao i sad idem zadovoljan na zasluzeni odmor. Pozdrav svima.  pozdrav
Sačuvana
Axa
Nine of Time
kapetan

Ugled: +18/-0
Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 15.05.2012. 23:46:48 »

...i za mene je ovaj forum pravo otkrovenje  Very Happy. Pozdrav od Gordane rođene 1971.g.u Beogradu.Kao i većina vas i moj prvi susret sa sf-om je bio preko Politikinog zabavnika na koji su se nadovezale Stripoteke, filmovi i knjige. Prva serija koji pamtim beše Galaktika, pa uslediše Ratovi zvezda, Zvezdane staze,Blejd Raner, Peti Element,Osmi putnik...Pored naučne volim i epsku fantastiku,horor ...dobru knjigu bilo kog žanra, epsku muziku, slikanje.Nisam nešto društvena jer sam po prirodi dosta zatvorena a imam podosta i namćorastih trenutaka. Mr. Green
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 23 upita.