SF tim
* 18.11.2019. 21:03:44
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: SF Tim u Vikici?  (Pročitano 37597 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #75 poslato: 07.09.2008. 16:06:40 »

Izitpajn, mozda moj engleski nije za pet, ali ja JESAM ovde izlozio svoj tekst i molio za pomoc ljude ovde.
Smatrao sam da treba hitro reagovati, da nam ne obrisu stranicu koja je bila nominovana za brisanje.

Dakle, kako si ti lepo sve rasclanio, nasao greske??, kontas kako glavni tamo razmisljaju i sve to, mozda bi ti mogao da napises novi tekst? Cak i za srpsko govorno podrucje se treba njima obratiti na engleskom, jer sumnjam da momci tamo govore srpski... Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #76 poslato: 07.09.2008. 18:26:56 »

Izitpain, uglavnom se slažem s tim što si napisao. Ima samo nekoliko sitnica koje nisi 'uhvatio'.
Ovo nije prvi put da pokušavamo s en.wiki, već su nam i ranije ubijali stranicu. Kažeš. ne treba ići na prvu, napisati tekst i odmah poslati. Problem je što smo i na ovaj način zakasnili. Dok je Sal napisao tekst takav kakav je, i dok sam ja pokušao da ga postavim, već su obrisali stranu. Mislio sam da će nam stavljanje onog hangon taga ostaviti više vremena, ali šipak, obrisali su sve u roku od par sati. Znači, ništa od dogovaranja jer za to nema vremena.

Sada nam ostaje da pokušamo:
- postaviti stranu (strane) na sr.wiki. Znajući prilike koje vladaju na sr.wiki ovo mi ne izgleda kao vrijedno truda.
- pokušajmo postati značajniji. Da nas počnu citirati. To se postiže ozbiljnijim radom, temama, sadržajima. I dogovorom, naravno, jer ruka ruku mije. Mi citiramo njih, oni citiraju nas.
- nastavimo s Vektorom, pokušajmo objaviti štampani broj, pa nakon toga uraditi stranicu o Vektoru. Sami kažu da se ono njihovo pravilo ne odnosi na knjige, časopise, publikacije...
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Izitpajn
Registrovani

član posade

Ugled: +2/-0
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #77 poslato: 07.09.2008. 18:54:33 »

@Sal: oprosti, meni se učinilo da si napisao tekst i stavio ga ovdje da ga se odmah pošalje adminu, a ne da ljudi stave komentare. To što je stvar bila hitna, pa, nije trebala biti hitna. Najbolje je da složite tekst, stavite ga ovdje, prodiskutirate, i tek onda stavite na Wikipediju.

Ja bih rado sastavio tekst, ali, kao prvo, ja sam ovdje autsajder. O SF timu će bolje nešto napisati netko tko je ovdje od početka, ili bar više nego ja. Kao drugo, ja sam nekoliko puta pokušao napisati nešto za Wikipediju, ali čak ni stvari kao npr. o SFeri, gdje sam umočen do grla, mi ne idu; nije tako jednostavno pisati enciklopedijske tekstove. Povremeno sam ponegdje ponešto korigirao i dobacivao rečenice, ali napisati tekst od početka do kraja ne bih bio u stanju, barne uz puno, puno truda.

Eventualno mogu pomoći u uređivanju onoga što netko drugi napiše. Rezuckanje mi je oduvijek super išlo. Ali sve što ste dosad tamo stavili bih ja isjeckao 90%. A s engleskim definitivno mogu pomoći.

Doduše, nisam prečesto na ovome forumu (ponekad me uhvati pa sam malo češće, ali zna se dogoditi da me nema i po dva-tri tjedna) pa to imajte na umu.

Nije mi jasno što si mislio pod zadnjom rečenicom, admini za srpsko izdanje valjda moraju znati srpski.
« Poslednja izmena: 07.09.2008. 18:56:44 od Izitpajn » Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #78 poslato: 07.09.2008. 19:57:45 »

Mi u timu imamo tu praksu, da sve sto treba da se objavi ide na kritiku tima..ali ovo sa W je bio specifican, i ishitren slucaj.

Ja jesam stavio tekstove za daljnju doradu, ali eto, nije bilo vremena.

Ja nisam siguran da li ti admini tamo uopste snaju srpski, zato samnapisao zadnju recenicu onako kako sam je napisao.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #79 poslato: 08.09.2008. 07:07:52 »

Admini sr.wiki znaju srpski, to nije problem. Hajde da probamo tamo napraviti odrednicu za SF Tim pa ćemo vidjeti.
Samo, stanje na sr.wiki je skoro haotično, barem je takvo bilo kad sam zadnji put tamo nešto pokušao (prije oko godinu dana).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Ender71
Galactic Librarian

oficir

Ugled: +6/-0
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #80 poslato: 06.12.2010. 14:34:12 »

Master,
jesi li ti stavio link za SF tim na strani 'Naucna fantastika' na srpkoj Wiki ?
A ima ga i u 'Science Fiction in Serbia' clanku ?
Ko je to postavio ?

Sačuvana

"Moras imati noge na steni, da bi mogao graditi kule u vazduhu."  Teri Pračet.

''We poison our air and water to weed out the weak! We set off fission bombs in our only biosphere! We nailed our God to a stick! Don't fuck with the human race !'
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #81 poslato: 06.12.2010. 15:26:29 »

Nekada (relativno) davno. Mislio sam štošta uraditi na sr.wiki ali ... nema se kad. Počeo sam i dio sa žanrovskim nagradama i još štošta...

Nije vrijedno truda. Malo je ljudi koji to gledaju.
Iskoristio sam prevođenje Svonvika da uglavim link na en.wiki, i to je jedino što je značajno.
(Pogledaj na
Kod:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Periodic_Table_of_Science_Fiction
)
« Poslednja izmena: 06.12.2010. 15:42:56 od MasterYoda » Sačuvana

Ender71
Galactic Librarian

oficir

Ugled: +6/-0
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #82 poslato: 06.12.2010. 15:50:39 »

Nije vrijedno truda. Malo je ljudi koji to gledaju.

Slazem se.
Sačuvana

"Moras imati noge na steni, da bi mogao graditi kule u vazduhu."  Teri Pračet.

''We poison our air and water to weed out the weak! We set off fission bombs in our only biosphere! We nailed our God to a stick! Don't fuck with the human race !'
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.043 sekundi sa 24 upita.