SF tim
* 07.04.2020. 05:33:19
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (40%)
Osrednje - 3 (60%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Lockout  (Pročitano 3604 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.07.2012. 21:13:19 »

Lockout ( 2012)

Zanrovsko koketiranje naucne fantastike, pogotovo sa komedijom ( sto ovde nije slucaj, mada je scenario pun dosetki i upadica, bar kada je nas heroj u pitanju), ne podnosim. Razume se da elementi akcije moraju biti zastupljeni, mozda i trilera pa i drame ali zna se u kojoj meri. Cini mi se da je u ovom slucaju sf kao zanr postavljen kao mamac za i ovako "izgladnelu" publiku zeljnu nekog dobrog naucnofantasticnog filma; koji se jos nije pojavio ove godine. Skup ideja pretocen u igrani film da se dopadne sto razlicitijoj ( zanrovski) i ne bas zahtevnoj publici.

Kao prvo treba istaci da je film sniman u Srbiji. U nasem studiju. I uopste nije lose. Nije bas svetski ali to vise zavisi od ideje stvaralaca filma jer koliko sam ja primetio nista mi ne deluje posebno futuristicki. Na imdb-u pise podatak da je zemlja iz koje film dolazi upravo Srbija. Na nekim sajtovima se spominje da je film francuski. Valjda zbog gospodina Lika Besona cija je produkcija stala iza ovog filma ( ostade samo ime).
Kritike, kako od strane publike tako i kriticara; osrednje. Film gde nema mnogo filozofije i bez krajnjeg cilja da isprica " neku tezu pricu". Dobar momak protiv losih momaka i naravno jedna devojka. I zurka . I zabava.

Film je, bar za sada dobro prosao ili bolje receno jos prolazi. Budzet od 20miliona je premasen ( sto se tice zarade). Cak je u prvoj nedelji prikazivanja bio medju deset najgledanijih filmova u nama miloj i dragoj Americi. Mozda zato sto pomalo podseca na Snejk Pliskina i Bekstvo iz Nju Jorka.
Ovaj put cu poslusati dobronamerne savete i sto se tice radnje biti veoma kratak.
Snow je pogrešno osuđen zbog špijunaže protiv SAD. Ali, ponuđena mu je sloboda ukoliko spase predsednikovu ćerku iz svemirskog zatvora u kom je izbila pobuna...Hoce, nece ipak hoce. Odlazi u spasilacku misiju sa jos jednim skrivenim motivom, da pronadja dokaze svoje nevinosti.

Ja, licno, gdina Guy Pearce bas volim ( kao glumca  Embarassed) tako da mi je on ono najbolje u filmu. Ostali mi se ne isticu. Cak bih glavnu glumicu i promenio. Vecinu sporednih likova glume nasi, jos neafirmisani glumci. Scenografija dobra, efekti obicni. Ono sto mi je najvise zasmetalo jeste kraj filma. Bez dinamike, obracuna i jos toliko glupo i naivno uradjen; da ne poverujes.
Osrednje. Poklonjeno i na kredit.

Directors: James Mather, Stephen St. Leger
Writers: Stephen St. Leger, James Mather and Luc Besson
Stars: Guy Pearce, Maggie Grace and Peter Stormare

www.imdb.com/title/tt1592525/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 21:53:34 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.07.2012. 21:29:11 »

Nećeš vjerovati, taman sam ga gledao Smile

Ima nekih nelogičnosti u akcijskim scenama
kao ona scena na početku kada padne sa krova udri udri
.

Film mi je bio zanimljiv samo zbog humora, pošto je Guy bio dosta smiješan.
« Poslednja izmena: 03.07.2012. 22:47:10 od dan555 » Sačuvana

venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 03.07.2012. 22:42:08 »

Film je dobar....... Sem SF jurnjave, pucnjave i akcije, ima i neka pričica, a ono što me je najviše oduševilo je humor, koji se provlači kroz čitav film kroz lik Snowa (Pearce). Da ne dužim, ocena dobro i preporuka...  Wink

Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 03.07.2012. 23:36:02 »

Čista akcija, brzo proleti vreme, ništa novo u vezi NF-ke.
Ja ovo ne ubrajam u sf. Od mene bez ocene.
« Poslednja izmena: 03.07.2012. 23:37:39 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 04.07.2012. 01:52:55 »

Kao sto vec napisah kaubojac (SF kaubojac), ali moze se pogledati.
Kad to kazem mislim na jasno definisano belo crno i pucacina pa ko pretekne. Rolling Eyes
Ne ocekivati previse, i moze da prodje kao osrednji. Ovako, "malo" je nize od te ocene.
Ali kako nisam odavno video nesto sa svemirskim "letelicama" kojih pomalo ovde i ima neka bude Osrednje.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 26.07.2012. 11:32:42 »

Тек сад га одгледах. Ликови једнодимензионални, глума главног лика и оног лудог негативца пренаглашена и лоша. Пирс је претерано ’ладан а злоћа луд. Радња препричавање препричане копије, виче из далека шта ће бити следеће. Недовољно напето да би било занимљиво. Ефекти су могли и бољи да буду али танак буџет, паре су скупе...
Од мене Осредње, само зато што је сниман код нас.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 26 upita.