SF tim
* 22.08.2019. 09:25:21
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: TV program  (Pročitano 53754 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 28.06.2008. 18:37:06 »

Film je nikakav, američka bljuvotina o "pater familijarisu" kome je važna samo sopstvena porodica, a za sve ostale na svetu ga baš briga, njih je spreman i da ubije.
A Tom K(uku)-ruz se baš pokazao u toj ljigavoj ulozi, izgleda da mu leži... udri lud je
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 29.06.2008. 18:12:17 »

Laughing Šetala sam sa prijateljima i super se provela i rashladila a film sam propustila.

Dan, hvala ti - sad mi je drago što nisam gledala film. Ta Američka sr... baš ne volim.
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 26.07.2008. 02:44:42 »

Evo, kao pišem program, i nešto me baš nasmejalo.
Za HRT pišem sa njihovog sajta i tamo za subotu nema nama interesantnih filmova, kad u politikinom TV programu vidim Blejd raner, brže bolje se vratim na HRT sajt, kad  tamo Blijedi jahač, vestern... ala su ga naši "preveli"... Laughing
Sačuvana

NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 26.07.2008. 04:09:30 »

Laughing Laughing Laughing

Iako ne volim da se jedne te iste stvari vrte u nedogled, u nedogled, prija mi "X files" na RTS*u. Najzad dochekasmo taj RTS da pusti neshto kontinuirano dobro posle mnogo godina. Smile

Mada bi mogli da se isprse malo vishe s obzirom na kesh koji dobijaju od gradjana.   ljutko
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 26.07.2008. 19:52:36 »

Twisted Evil Ne plaćaš, valjda, pretplatu ???  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Dan, ipak sam gledala Toma Kruza u Ratu svetova. (Prikazali ga, najzad  Laughing)
Izgleda da nam se ukusi ne poklapaju  Laughing Poštujem Spilberga i nije me razočarao. Ipak nije "Američka bljuzga".
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 26.07.2008. 20:28:13 »

Meni se ne dopada zato što su od priče koja se tiče celog čovečanstva napravili samo porodičnu tragediju, a "pater familijaris", kojeg interesuje samo njegova gu.ica i njegovog deteta, ubije onog tipa koji bi da se bori. Veoma demokratski, odličan primer poštovanja različitog mišljenja. Evil or Very Mad
Svi ostali mogu da izginu, šta ga briga, važna je samo njegova porodica. Junak je samo kada je njegovo dete u pitanju, a to što oko njih svi ginu, koga briga...

SF se ipak bavi opštim temama i nisam navikao da se takva kataklizma prikaže samo kao lična tragedija a ubistvo drugog ljudskog bića kao moralni čin.
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 26.07.2008. 20:40:14 »

Da je moje dete u pitanju isto bih tako postupila. Ne zanemaruj pokretacku silu roditeljstva ona se vodi prirodnim instiktima ne postoji razumno ponasanje u tome niti ikakve logike jer nas priroda tera da se tako ponasamo. Postoji mnogo slucajeva gde su majke dizale automobile od po nekoliko tona da bi izvukle svoje dete koje je podletelo pod tockove.
Mislim da je filmic ok, nije nesto Bog zna, ali je dobar.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 26.07.2008. 20:45:31 »

Ne sporim da je motivacija glavnog lika ok, ali SF obrađuje stvari šire.Rat svetova se tako zove jer se odnosi na celu Zemlju a ne na jednu porodicu.
Sveli su opštu katastrofu na ličnu dramu (opet).
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #68 poslato: 26.07.2008. 21:38:46 »

Znam samo jos za "znake" da je tako uradjen, ne mogu da se setim ni jednog drugog... nejasno. Meni se svideo pogled na katastrofu iz ugla jedne porodice. Nekako sama radnja pogadja u  najosetljiviju tacku; sta ako niko ne moze da ti pomogne, ni vojska ni tajne sluzbe, prepusten si sam sebi a odgovoran si za svoju decu i trudis se iz petnih zila da prezivis ili bar da obezbeis njihov opstanak.
Znam da je za takav scenario najzalosniji izbor WW jer je to kultna prica. Ali ajde da kazemo da je ovaj film WW prica ispricana iz pogleda pozadinskih likova. MIslim da joj zbog toga ne bi trebalo dati etiketu "loseg".

Blaaa, woot ni sama ne znam, sta sam napisala....
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 26.07.2008. 22:20:21 »

"Blaaa"...  Laughing

Po SF forumima ga uglavnom smatraju za neku vrstu đubreta, barem sam ja stekao takav utisak (valjda zato što se slažem sa tim Rolling Eyes).

E da, da nije u pitanju Rat svetova, film bi mogao da prođe, ovako... (a još i Tom bez Džerija... Razz Mr. Green).
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #70 poslato: 26.07.2008. 23:38:52 »

Kad pomenuste "Znake"...taj mi je film bio skroz simpatičan dok nisam ukapirala da alieni koji ne podnose vodu osvajaju planetu koja se sastoji od 70% iste...pa sam se zapitala šta im to treba u životu. Very Happy
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 26.07.2008. 23:46:54 »

Kad pomenuste "Znake"...taj mi je film bio skroz simpatičan dok nisam ukapirala da alieni koji ne podnose vodu osvajaju planetu koja se sastoji od 70% iste...pa sam se zapitala šta im to treba u životu. Very Happy
Da znas da si potpuno u pravu. Lud bre neki narod. Umesto da sede kuci sa zenom i decom ono navalili da se akaju po svemiru. Ludi ljudi pa to ti je.
« Poslednja izmena: 26.07.2008. 23:56:17 od Nesa » Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 27.07.2008. 16:49:36 »

"Jak" otac koji ne zna da mu je dete alergično i kome je prva misao kad nastupi frka - vratiti decu majci ! Evil or Very Mad

Mislim da je film realan: uostalom, šta može pojedinac u takvoj katastrofi gde je vojska nemoćna, osim da spasava sam sebe i porodicu??? Onaj lik što hoće da pravi pokret otpora završava onako kako i treba - Kruz ubija ludaka. Film je samo intermeco između dolaska i propasti vanzemaljaca. Priča u jednoj rečenici: Osvajači umrli od gripa. Šta može da popuni intermeco? Priča o ponašanju ljudi u međuvremenu. Pa makar gledali kako se sirovi kranista od samoživog mačo-tipa pretvara u oca i štiti kćerku a sina pušta da odraste.

Ono što meni smeta je tipičan hepiend: cela porodica preživljava (Šio mi ga Đura!)  Embarassed Valjda i veliki Spilberg mora da popusti, bar malo.
Sačuvana

Bog čuva budale !
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 27.07.2008. 21:25:16 »

Twisted Evil Ne plaćaš, valjda, pretplatu ???  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Neko to sigurno radi. I 20% domacinstava je pozamashna cifra. Smile
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 27.07.2008. 21:51:57 »

Ja plaćam, š'a je mišOvi, bojite se pretplate, a 'oćete da gledate... usd plazenje clown2
Sačuvana

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.