SF tim
* 26.10.2020. 05:55:05
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Devil Inside  (Pročitano 3563 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 09.05.2012. 11:57:29 »

Devil Inside- Unutrašnji đavo ( 2012)

Ne znam zasto je, bar sto se tice Amera, kamera iz ruke, kao nacin snimanja, trenutno toliko popularna. Posle Vestice iz Blera ovo je prvi film, radjen u tom " fazonu" koji sam pogledao. I necu vise nijedan. Govorim samo o kameri. I znao sam sve to unapred ali ako neki film u koji je ulozeno milion dolara zaradi preko sto miliona dolara i potuce na blagajnama, u prvoj nedelji prikazivanja,  filmove sa mnogo vecim budzetom i " jacim glumcima" a usput meni obozavana filmska tematika, djavoli, pokriva film od pocetka do kraja, rekoh sebi, ovo se mora pogledati.

I tako ti ja pogledam film i sedim i razmisljam. Pa kako ljudi bre 100 miliona dolara? Zasto? Zbog cega?
Nisu valjda svi oni razmisljali kao ja ili obrnuto. Kada kazem oni mislim na gomilu " nas" koji smo jedva cekali da pogledamo film. I ja opet, kako su ga vec opisali na raznim stranicama, dobijem spricer Egzorcizma i Vestice iz Blera. Moze da se popije ali je nekako razvodnjen. I jos kada na sve to dodam dokumentaristicki princip filma....... Ne volem!
Iskreno mislim da se na osnovu ideje i materijala vidjenog u filmu moglo mnogo vise i bolje. Da se uradio horor film u standarnim okvirima.

Dosta mene, malo i o filmu. Godine 1989, policija je dobila poziv od Marije Rossi (Suzan Crowley) koja je priznala da je brutalno ubila troje ljudi. Dvadeset godina kasnije, njena ćerka Isabella (Fernanda Andrade) želi da sazna istinu o tome šta se desilo te noći. Ona odlazi u Italiju u bolnicu za mentalno obolele kriminalce gde se nalazi njena majka da bi utvrdila da li je ona zaista mentalno poremećena ili zaposednuta demonom. Kada angažuje dvojicu mladih isterivača (Simon Quarterman i Evan Helmuth) da izleče njenu majku neuobičajenim metodama koje kombinuju nauku i religiju, oni se suočavaju sa čistim zlom u obliku četiri moćna demona koji su zaposeli Mariju. Tu je najveci problem jer kada ih je vise imaju mogucnost prelaska u drugo telo odnosno u osobu koja izvodi egzorcizam ili bilo koga drugog u istoj prostoriji. To se upravo desilo.

Kao sto rekoh,u filmj e ulozeno samo milion dolara. Ocene ocajne; imdb 3.7 na paradajzu jos gore 2.8.
Gluma amaterska mada to toliko i ne dolazi do izrazaja ( ja opet) zbog nacina snimanja i lutanja i drmusanja kamere. Sam cin egzorcizma je ipak ono sto je najbolje prikazano u celom filmu. Vatikan je bio protiv prikazivanja ovog filma bas zbog upecatlivih scena egzorcizma. A poznato da se crkva ogradjuje egzorcizma u svakom smislu. Scenario tanak, pretanak. A kraj je prica za sebe. Proglasen je za jedan od najglupljih filmskih zavrsetaka u novijoj filmskoj istoriji. Ja se apsolutno slazem.
Nista necete propustiti ako ne spomenem rezisera a glumce sam spomenuo ranije u opisu filma.
Ko voli ovakve filmove, djavole, egzorcizam, demone i neljudsko moze da pogleda film na svoju odgovornost. Ostali "metla".

www.imdb.com/title/tt1560985/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 22:06:52 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.05.2012. 20:52:54 »

Kako sam shvatio, mali budžet, stravična zarada, jadna ocena na IMDb-u i još jadnija od tebe?
Još uvek stojim pri onoj da Ameri nisu normalni, ali šta bi sad'...
Egzorcizam me počeo smarati, ali sam pomišljao da sagledam film.
Nakon Robijevog prikaza, verovatno ću skinuti Pokemone i sagledati......  grrr Rolling Eyes
U svakom slučaju, hvala Robi što si mi spasio više desetina minuta da ne izgubim.  pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 10.05.2012. 14:12:14 »

Venome, ja sam se iskreno nadao da ces ga bas ti pogledati. Mozda sam ja bio preostar. Ti, kao hororfan bi mogao pogledati film jer me bas interesuje tvoje misljenje, odnosno nekoga ko ne bezi od ovog zanra. Mozda nadjes vremena...... pozdrav
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 10.05.2012. 15:04:45 »

U poslednje vreme nisam dobar sa slobodnim vremenom.... grrr
Jedino što stignem pogledati jere po jednu epizodu Supernaturala.
Ako uhvatim vremena, možda sagledam, ali teško... pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.