SF tim
* 24.10.2020. 00:22:12
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Chronicle - Hronika  (Pročitano 2408 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 28.04.2012. 22:49:03 »

Chronicle (Hronika) (2012)

Mnogo očekivao a ispao mi dosadan film. Po žanru smestio bih ga u fantazi iako se vodi kao SF. Prati modu kvazidokumentarnog snimanja iz ruke.

Glavni lik, srednjoškolac Endrju je nesrećan jer ga svi maltretiraju, počev od oca pijanice do ostalih đaka. Odluči da beleži sve što mu se događa pa kupi kameru. Tako počinje film, prvim snimkom njegove kamere. Nosi je svuda i ne isključuje je. Beleži baš sve. Film je sastavljen od tih snimaka i nešto malo materijala sa kamere jedne učenice, sigurnosnih i TV kamera.
Tokom jedne zabave prijatelj rođaka sa kojim je došao pozove ga da snimi nešto neobično što su otkrili na poljani. Njih trojica uđu u duboku rupu i na kraju tunela nađu neobičan objekat. Kada se vrate na površinu primete da imaju neobične sposobnosti, mogu da pomeraju stvari mislima.
Moć telekineze vremenom im raste i postavlja se pitanje šta sa njom i kako da se obuzdaju da je ne zloupotrebe. Iskušenje za najmlađeg je veliko...

Veći deo filma je protraćen na klinačko igranje moćima i kreveljenje pred kamerom (to mi je dosadan deo). Finale je veoma dobro urađeno, sa sve specijalnim efektima bitke dvojice moćnih i skoro neranjivih drugova. Ipak, ništa što već nismo videli.

Nije objašnjeno šta je objekat koji im je dao moći niti kako one nastaju. Radnja je posvećena isključivo delovanju natprirodnih moći na psihu mladića i tome kako se oni nose sa tim.

Gluma je osrednja, produkcija takođe (osim završne borbe koja je baš dobro urađena), dovoljno dobro da može da se gleda. Insistiranje na snimcima kamere i kada je bačena na pod, ispuštena iz ruke i sl. može da smeta.

Nek' me zgazi autobus... dok letim Very Happy

Budžet je bio skromnih 15 miliona pa je verovatno i to jedan od razloga što radnja nije dinamičnija.
Kod publike je prošao odlično, zaradio je 123 miliona i producenti već najavljuju nastavak.
Kritika je takođe na njegovoj strani, na "Paradajzima" ima čak 85% pozitivnih kritika.

Što se mene tiče, ocena Osrednje, bez preporuke za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1706593/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 23:07:18 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.