SF tim
* 24.02.2020. 07:51:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (100%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Tucker and Dale vs Evil - Taker i Dejl protiv zla  (Pročitano 6048 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.04.2012. 20:27:36 »

Tucker and Dale vs Evil (Taker i Dejl protiv zla) (2010)

Simpatična horor-komedija koja ni jednog trenutka ne želi da zaplaši gledaoca.
Uprkos žanru u koji su ga smestili na IMDb-u, odlučio sam da ga odgledam zbog veoma pozitivnih kritika na raznim sajtovima. I nisam pogrešio, uživao sam svih osamdesetak minuta (bez špica).

Taker i Dejl su prijatelji od malena, pripadnici niže klase, radnici, seljačine (hillbillies). Taker je uspeo da ostvari njihov san da imaju vikendicu i kupio oronulu, ruševnu kuću u šumi, na obali jezera. Pošli su da je popravljaju i pecaju, što je Takerova omiljena zabava. Obojica su prostodušne dobričine a Dejl pritom spetljan i stidljiv kada treba da razgovara sa devojkama.

Na benzinskoj stanici sretnu grupu studenata koji idu na kampovanje u istu šumu, na isto jezero. Dejl pokuša da priđe jednoj od studentkinja koja mu se veoma dopada ali grupa pogrešno shvati njegov nastup i poplaši se jer dvojicu prijatelja doživljavaju kao moguće manijakalne brđane.

U šumi, jedan od studenata ispriča da se na tom mestu, pre 20 godina, desio stravičan zločin. Manijaci su pobili grupu mladih kampera i samo je jedna devojka preživela da bi ispričala strahote koje su se zbile.
Kada jedna od studentkinja, upravo ona koja se dopada Dejlu, ne ispliva iz jezera "seljačine" je spasu ali njeni prijatelji pomisle da su je oteli i, puni predrasuda, krenu da je oslobode i kazne "monstrume"...

Ovoliko o radnji kaže se i u distributerskim najavama. Liči na bilo koji horor sa gorštacima, nevinim mladim građanima, u nekoj šumetini kraj jezera, uz gomilu ubistava na razne načine, često veoma krvave. Ali, ovde je sve okrenuto naglavačke. Iako krv pršti na sve strane, omladina gine na razne, čak i nemoguće pa i smešne načine, ovo je samo komedija koja usput priča o toma šta sve predrasude mogu da naprave.
Glavna ženska završava psihologiju i veoma je svesna problema i pokuša da ga razreši pa film šalje jasnu poruku.
Ipak, pored razuma, kako i treba u jednom hororu, na sceni je i nešto drugo, zlo...

Po meni ovaj film je urađen baš dobro. Ne znam koliko para su potrošili, verovatno malo jer scenografije praktično nema, odnosno koristi se neka propala drvena kućica, a specijalni efekti se zaustavljaju na maskama unakaženih lica i tela ali sve deluje kako treba.
Ono što je najvažnije, film ima duha, "ono nešto" što čini razliku između dobrog i lošeg niskobudžetnog filma. Po tome me podseća na prvi deo "Podrhtavanja" (Tremors), samo što ovde nema nemogućih stvorova. Sve se sasvim moguće što je još jedan 'plus'.

Komični elementi ne igraju na gegove ili dosetke u dijalozima već u potpunoj suprotnosti karaktera likova od očekivanog, kao i na, recimo, smešne načine na koje studenti gube živote. Recimo da je ovo komedija situacije.

Glumci su dobri, iako meni nepoznati. Glavna žeMska lepa, Dejl neodoljivo simpatičan, ludak "lud k'o struja"...
Ma, sve u filmu mi se dopalo. Jedan od retkih filmova od kojeg sam mnogo očekivao i mnogo dobio. Very Happy

Ona je "kriva" za sve

Film je zaradio manje od pet miliona dolara, što mi je baš čudno. Vredi mnogo više ali prikazivali su ga u malom broju bioskopa. Kritike su uglavnom dobre. Na "Paradajzima" je sakupio čak 85% dobrih i potpuno se slažem sa tim.

Ako je neko propustio ovaj film, od mene preporuka "u celini i celosti" da ga odgleda.
Ocena Izvanredno. (Očito da mi je baš fino 'legao'. Very Happy)

http://www.imdb.com/title/tt1465522/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 00:23:39 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.04.2012. 09:14:55 »

Crnog humora nikad dosta,videću da ga pogledam,TY mr.Dan.
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 27.04.2012. 13:31:33 »

Miriše na dobru zabavu ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 27.04.2012. 17:03:29 »

Ja ne volim horor/komedije................  Sad
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.04.2012. 19:09:18 »

Ja ne volim horor/komedije................  Sad
Ne volim ih ni ja tako da.......... Sad
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 28.04.2012. 15:43:07 »

Glavna asocijacija na horor je STRAH, a praviti komediju od horora, tj. straha, malo je glupo, gubi se srž samog žanra.
Jedina horor/komedija koja mi se svidela je Doghouse, klasični engleski humor. http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=1273.0
Od SAD h/k samo Zombieland, ostalo je smeće.  grrr
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.