SF tim
* 17.10.2019. 23:25:13
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 4 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Darkest Hour - Najmračniji sat  (Pročitano 7182 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 02.04.2012. 00:13:46 »

The Darkest Hour - Najmračniji sat (2011)

Oh ne, ne opet! Ljudska rasa ponovo je napadnuta u cilju istrebljenja a la Dan nezavisnosti. I ponovo su tu dobri momci (i djevojke), amerikanci (a ko bi drugi) koji se tome suprotstavljaju umom. Novost je da je radnja smještena u Moskvu pa je tu i određena količina ruskih snagatora koji pokušavaju (i pomalo uspijevaju) primjenom grube sile.

Neću više da pričam o radnji filma, pogledajte sami ako vas zanima.

Glumačka ekipa - li - la. U jednom trenutku neko zablista, u sledećem izgleda kao naturščik.
Specijalnih efekata nema previše, ali su dobro i ubjedljivo urađeni.

Budžet filma bio je oko 30 miliona $ i, prema IMDB, nije se još isplatio. Nije ni čudo, jer se radi o čistom šablonskom filmu. Naime, svaki djelić filma kao da je prepisan iz nekog udžbenika 'Kako inicirati priču, izgraditi zaplet, kulminaciju i rasplet', bez ikakvih pomaka koji bi osvježili priču. Čak se odmah da naslutiti i ko će poginuti a ko preživjeti.
Može se gledati ako od njega ne očekujete mnogo. Od mene cjena 'Osrednje'.

http://www.imdb.com/title/tt1093357/

Prije nego što zaključim priču o ovom filmu, nekoliko napomena:

1. Pitam se kada će producenti shvatiti nešto što je jasno svakoj budali. Zašto bi neka visokorazvijena civilizacija, kojoj ne treba ništa od naše tehnologije, po sirovine dolazila na Zemlju i petljala se s njenim stanovnicima, kada iste te sirovine leže svuda naokolo, po nenaseljenim planetama, asteroidima, satelitima etc.

2. Kad su već došli, zašto bi se mučili tražeći i tamaneći ljude jednog po jednog. Kada bilo ko od nas želi da sagradi nešto, a na tom mjestu se nalazi mravinjak, sigurno ne hvata mrave jednog po jednog.

3. U faradejevom kavezu ne mogu se uhvatiti radio-signali pa shodno tome u njemu ne rade radio-aparati i mobilni telefoni

4. Staklo jeste dobar izolator elektriciteta, ali nije nikakva prepreka za elektromagnetsko polje pa ne može da se koristi na način prikazan u filmu. Kome nije jasno, neka pokuša da stavi mobilni telefon u galon i prati jačinu signala.
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 00:46:57 od dan555 » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 02.04.2012. 04:16:18 »

И ја одгледао. Моја очекивања су изгледа мања од Мастерових па ми је филм сасвим у реду. Гледљив је и није досадан. Са тим буџетом није могло да се ’лупа’ по неким екстра-ефектима али и ови су довољни.
Слажем се око шаблона, ту је, без грешке. Laughing
Оно што веома смета су глупости. Као да сценаристи ни основну школу нису завршили. Мис’им, ако је фарадејев кавез спас, па још и стакло, како то да су сви аутомобили празни а возачи и путници побијени??? grrr
Па авиони, аутобуси, трамваји, бродови... толико тога...
И од мене оцена Осредње.

Е да, ИМДб бележи зараду само у САД. Викица бележи укупну а она је 65 милиона. Биће да ће се филм ипак исплатити али неће донети неку нарочиту зараду.

Било ми је лепо гледати Москву и видети нека места на којима сам био пре више деценија.

Да додам и званични плакат као и пар за наше тржиште.

« Poslednja izmena: 08.03.2015. 00:49:56 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 02.04.2012. 08:45:40 »

Lele,lele...izgore Beograd  Shocked
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 02.04.2012. 18:28:44 »

Ima li plakat i za Bosnian tržište?  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 12.04.2012. 17:27:46 »

Sagledao, nisam se previše nadao, tako da mi je film u redu.
Ima nekoliko 'brljotina', koje je i Dan spomenuo, tipa faradejev kavez, staklo....Rolling Eyes
U svakom slučaju film treba pogledati, ocena osrednje i preporuka...  pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
velx
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 15.04.2012. 17:28:07 »

Meni se film bas svideo.  Very Happy Sta ima veze sto ima par nelogicnosti? Mi sa manjim tehnickim znanjem nismo ni primetili da je to nelogicno. Prica drzi paznju, efekti su odlicni a i nema previse americke pucacine. A to za taj faradejev kavez...mozes misliti, koji procenat ljudi uopste zna sta je to? 0.2%?  Pored toliko trash filmova iz npr. SciFi produkcije  ovaj dodje kao pravo osvezenje.
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 16.04.2012. 00:53:11 »

Nije problem u tome što 0,2% ljudi zna šta je faradejev kavez (iako mnogo više njih živi u takvom kavezu a da to i ne zna). Problem je što je u filmovima sve više brljotina te vrste, pa oni s manje tehničkog znanja počinju vjerovati da su to istine (iako se i u osnovnoj školi uči šta je faradejev kavez, ali ko još obraća pažnju na nastavu i učenje, kada ima tako mnogo drugih zanimljivijih stvari). Ako se trend nastavi, uskoro će tih ljudi s pogrešnim znanjem biti mnogo više od onih koji stvarno znaju znanje. Neću govoriti čemu to na kraju vodi.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 16.04.2012. 09:52:30 »

Ja sam u 0.2% ljudi?  Shocked Odoh da se prijavim u Mensu... odmah.   Laughing
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 16.04.2012. 12:48:32 »

Као што Мастер рече, то се учи у основној школи. Знају то сви, али забораве јер их не интересује.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 16.04.2012. 15:04:35 »

Film dobar do trenutka kada napustaju vec toliko puta spomenuti kavez. Posle mi je sve ispreskakano i zbrzano. Sabijeno. Ne treba se vezati za " kavez" ako se traze nelogicnosti jer ih ima dovoljno tokom celog filma a nemaju veze za naukom i skolom a veoma su uocljive, znaci nije samo stvar u ucenosti i obrazovanosti ima  nesto i u inteligenciji  Laughing
« Poslednja izmena: 16.04.2012. 18:42:45 od robi75 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 16.04.2012. 23:06:00 »

Ne bi bilo loše i da pročitaš cijelu diskusiju prije nego što daš takav komentar. I dan i ja smo nabrojali mnogo toga, a taj kavez je samo jedna od nelogičnosti.
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 17.04.2012. 13:09:38 »

Komentar nije bio uvredljiv a ako sam slucajno nekoga povredio ili se neko nasao uvredjen ja se izvinjavam. A posebno nije bio upucen tebi Mastere, naprotiv, obracao sam se velx-u. Mislim da je to bilo jasno ( vidim da nisam bio dovoljno direktan) sa moje strane, kome se obracam ( sledeci pu cu upotrebiti citat) ali ocigledno nije. Uvek procitam celu diskusiju ako zelim da ucestvujem u istoj. Ne vidim nijedan razlog da moj post shvatis na nacin, na koji ja pretpostavljam da si shvatio. Ako zelis procitaj  velx-ov post ponovo. Jos jednom izvinjenje.
« Poslednja izmena: 17.04.2012. 19:01:20 od robi75 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
velx
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 17.04.2012. 20:57:05 »

Sve to zavisi sta covek ocekuje od filma. Ako filmove gledate da biste se zabavili a film je napet i jos uz to originalan, onda je ovo odlican film. A ako filmove gledate da biste nesto naucili, onda je mozda ponekad bolje pogledati neku naucnu emisiju na Discovery-ju pozdrav Zivela komercijala!
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 17.04.2012. 23:28:49 »

Citati sprjecavaju greske  Evil or Very Mad :
mrgreen:
Sačuvana

ariella
oficir

Ugled: +2/-0
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 24.04.2012. 13:18:53 »

Nije problem u tome što 0,2% ljudi zna šta je faradejev kavez (iako mnogo više njih živi u takvom kavezu a da to i ne zna). Problem je što je u filmovima sve više brljotina te vrste, pa oni s manje tehničkog znanja počinju vjerovati da su to istine (iako se i u osnovnoj školi uči šta je faradejev kavez, ali ko još obraća pažnju na nastavu i učenje, kada ima tako mnogo drugih zanimljivijih stvari). Ako se trend nastavi, uskoro će tih ljudi s pogrešnim znanjem biti mnogo više od onih koji stvarno znaju znanje. Neću govoriti čemu to na kraju vodi.

Ma svi smo mi u raznim kavezima,a već i ovako sve ide u rasulo......
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 26 upita.