SF tim
* 14.07.2020. 11:39:16
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 3 (30%)
Dobro - 4 (40%)
Osrednje - 2 (20%)
Loše - 1 (10%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 10

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Watchmen  (Pročitano 8248 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 04.07.2009. 22:10:33 »

Watchmen (2009)

Superheroji u penziji...ima li ista lepse za zaspati uz? A ja nisam, naprotiv...

Ja sam jednom ovde, u prikazu nekog filma napisao koliko ne gotivim te superheroj filmove.
Supermen je jedan, Kristofer je jedini a svi ostali (ajde, da dodam i Srebrenog, i on mi je OK) ne mogu im ni prismrdeti.
Tako i ekipa iz ovog filma.

Elem, imamo gomilicu superheroja, svi cakani na svoj nacin.
Ali, nisu ni neranjivi, a bogme nisu ni onako naivno mutavi kao moj Supermen i idol Bruce Lee. (Sta se mrstite, i Mr Lee je superheroj....setite se kako je prkosio gravitaciji, koliko ih je istamburao u kratkom vremenskom intervalu i tako.. ) Pravi superheroji nisu mislili ni na cugu, ni na seks, a ni na licnu korist.

Ovim bajama je sve to u glavi. Non stop.
Nisu ni moralni kao Dzon Vejn, a nisu ni posteni kao Klark Kent.
Ipak, rade za dobrobit covecanstva, u stvari amerike.
Cak su bili i angazovani u vijetnamskom ratu da besomucno istrebljuju "zute komuniste".
Strasno u sta se superheroj kult pretvorio.

ja bi da me ova spasi pozara...

Radnja je sledeca.
Svi su oni pomalo omatorili, i jedva da ih vise interesuje dobrobit covecanstva.
Ali se uzjogune kada svetu zapreti nuklearni rat izmedju Sovjeta i onih paranoika, amera.
Radnja se inace desava osamdesetih, a Nikson je i dalje na vlasti.

Na pocetku filma, nad jednim superherojem se izvrsi krivicno delo ubistva sa predumisljajem.
I sada frka medju ostalima....ko, zasto, kako.

Jedan od tih supermacana, osvetnik po imenu Roshar, je glavna zanimacija istraga, i to najgrubljim metodama.
Kako se on baca na posao, stvari postaju sve jasnije i jasnije.

Naravno, u film je implementirana i ljubavna krmenadla, i drama, malo humora i mnogo, mnogo akcije zabibereni umerenim, ali jako dobrim specijalnim efektima.

Ali, pazite sad ovo, i onaj ruzni i novokomponovani segment horora, Hack & Slash.
I toga ima, i to bas onako...ajde recimo povremeno.
Najbolje se vidi kada jedan od superheroja svojim "talasima" raznese nekoga, pa se taj isti jadnik prepoznaje na plafonu kao ogromna crvena fleka sa crevima i ostalim stvarima iz ugljenicno zasnovanog organizma kao vise sa istoga.

ha, kako bi ih Mr B. Lee istresao iz gaca....

Onda, scene keksanja (i to ne keksom Domacica) nisu nikako za manji uzrast, za koji je superheroj fransiza inace namenjena.
Te iste scene sam pazljivo dva puta pogledao, sve sa ciljem sto objektivnijeg prikaza filma ovde....

Znaci, taj H&S, keks, antisocijalno ponasanje heroja i nisu bas da deca gledaju.
Ali, sada su neki novi klinci, pa eto....Mozda ce uskoro i Kojot da "nategne" trkacicu, ili ce Miki Maus Minu da odvede na svingerske orgije...

Kraj filma i jeste i nije sa hepi endom, nesto bas "antijunacki" atipicno. Meni se dopalo jako.
Mnogo su mi se dopale scene na Marsu, prava simfonija za oci.

Naj lik mi je spomenuti Roshar.
Pokupio je sve moje simpatije kada su ga strpai u zatvor, a vecinu zatvorenika je on tamo smestio....i naravno, oce ljudi na odsluzenju visegodisnjih kazni da ga koknu.
U menzi, sprema mu se noz u ledja, on to naravno eskivira i saspe nesretnom pocinitelju punu fritezu vrelog ulja u lice.
I ladno izjavi svima tamo "Nisu oni mene zatvorili sa vama, nego vas sa mnom"
Koji lik. Pravi primer superheroj junaka za mladi narastaj. Primer socijalnog ponasanja casnih i pravednih.

Prati Kasandru i Ljovisnu istovremeno

Elem, rezija je "wunderbar", sto bi rekli filipinci, gluma i maske, sve sa efektima mnogo dobra a muzika me odusevila.

Kompletne stvari (saundtrekovi) Hendrixa, Palmera, Nene (99 luftbalons) Simon i Garfankela i jos mnogih drugih je uspesno "uvaljena" u film...
A same filmske kompozicije su , sa svojim zanrovskim miksevima, upotpunile ovu sjajnu muzicku reziju.

Apsolutna preporuka

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0409459/soundtrack

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=qXRdlOvLNeo&feature=fvst
« Poslednja izmena: 12.09.2009. 22:53:59 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 04.07.2009. 23:12:56 »

Treba reći da je film snimljen po istoimenom stripu i, kako kažu na jednom drugom forumu, skoro preslikao kadrove iz stripa. Ja, kao i Sal, ne marim mnogo za superheroje, pa nisam čitao taj strip i ne mogu reći da li je ekranizacija uspela ili ne.

Mislim da je važno napomenuti da je ovo više drama nego akcija iako tabanja i efekata ima kol'ko želite. Najbitnija stvar za likove je moralna dilema najmoćnijeg heroja, koji može sve što mu se prohte. Sve se vrti oko toga, ima i poprilično monologa i dijaloga u kojima se on preispituje oko najvažnijih životnih pitanja i šire. Very Happy
Za mladu publiku, željnu samo akcije, ovo mora biti prilično dosadno.

Meni, valjda zato što nisam čitao strip, dobar deo filma deluje konfuzno a radnja nabacana. Tek pred kraj stvari budu objašnjene kroz flešbekove i sam rasplet.

Film je dobro urađen, gluma, iako nema hit-glumaca, dobra i sve je, uprkos dužini, zanimljivo i drži pažnju.
Ipak, sve to mi nije bilo dovoljno da bi me film nešto posebno dojmio.
Dajem mu samo "Osrednje".

uzgred, stavio si plakat za strip a ne film. zameniću ga kada budem prebacivao slike.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.07.2009. 23:24:35 »

Evo, zamenih poster... Smile

Lupih na glasanju "dobro", jer mi je film bas takav -dobar.. Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 04.07.2009. 23:25:52 »

Jako dobar film i jako dobra gluma za ove meni nepoznate glumce (znam par)

A muzika je, kao sto rece Sal, super legla...
Ja nasao ovu slicicu

Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 04.07.2009. 23:28:12 »

Taman da tu stavimo, manja je.. Smile
Sačuvana

yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 05.07.2009. 19:16:34 »

aa ljudi odavno nisam gledao ovako dobar film sa superherojima
odlican je
film je za preporuku

sad videh sta sal napisa za roršaka
scena u zatvoru u redu za hranu je neponovljiva
inache lik lichi na negativce iz francuskih krimi filmova 60-70-tih
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 07.07.2009. 17:24:13 »

Posle dugo odlaganja odgledao sam film.
Nebih da ponavljam predhodnike, ali film je jako dobar i nekajem se sto sam cekao da ga na miru odgledam u kvalitetnom izdanju.
Zamerki gotovo i da nemam ali pohvalo zasluzuje po svim elementima.
Da ne ostavlja utisak razvucenosti i usporenosti bio bi izvanredan ovako je po mom ukusu jako dobar film.
Pridruzujem se preporuci.
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 20.08.2009. 11:31:16 »

Najzad originalan film o super herojima. Kad malo bolje razmislim oni bas i nisu super heroji sa mocima vec samo hrabri ljudi sa maskama i sa svim ljudskim osobinama. Jeffrey Dean Morgan ( glumac koji igra Comedian-a ) je zaista odlican bas zbog toga sto je tako mracan. Dobar, dobar film obavezno za pogledati
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 28.03.2012. 14:27:51 »

Uspio sam (sa dosta zakašnjenja) i ja da odgledam ovaj film. Zbog same teme nije bio visoko na mojoj listi prioriteta.
Mnogo je dug i izrazito konfuzan. Jednom sam negdje napisao da ne volim mnogo flešbeka, a ovaj film je pravi primjer pretjerivanja po tom pitanju. A bilo je sasvim dovoljno prilika da se većina stvari smjesti u linearnu radnju. No, šta je-tu je.
Dobra muzika, dobro urađeni specijalni efekti, srednje dobra gluma uz povremeno dobre uzlete. Sve u svemu, i nije loše. Ocjena - dobar.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 27 upita.