SF tim
* 11.12.2019. 04:19:10
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Woman in Black - Žena u crnom (2012)  (Pročitano 3448 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.03.2012. 18:16:14 »

The Woman in Black - Zena u crnom (2012)

Pogledao sam film i pauza. Bilo mi je potrebno dva dana da se skontam, ne samo to sta da napisem o filmu, nego kako da krenem uopste s prikazom jer sam bio totalno " zbrkan " pogledanim. Mnogo desavanja. Mnogo obrta. Dosta toga vec vidjeno, pogotovo kada su duhovi u pitanju. I onda mi se upalila lampica. Pa covece ja se okrecem iza sebe! Reagujem na sumove. Razmisljam o filmu. Davno mi se to nije desilo posle gledanja nekog horora. Ne treba mi vise smernica. Film je dobar.

Na pocetku isticem da i ovaj film nije pobegao od klisea horor filmova sto znaci da je opet nas junak veoma radoznao pa sam istrazuje, hrabar, pa se ne boji uklete kuce i duhova ( do jednom), tajnoviti mestani, selo koje krije strasnu tajnu itd, itd.
Ipak se po necemu razlikuje od velikog broja pogledanih, sto starijih sto novijih horora, a to je da je film, (trazio sam pravu rec) " bas dobro" sablasan. Mracan, jeza me je nekoloko puta "procistila", a bogami i par puta sam skocio iz fotelje. Sve vreme gledanja filma sam osetio zmarce u stomaku ( nisam zaljubljen). Misterija se prozima kroz ceo film a udar na emocije pravi; jedine zrtve su deca koja ginu u najstrasnijim i najokrutnijim okolnostima.

Film po zanru pripada hororu u miksu sa dramom i trilerom ( po meni drama ne dolazi do izrazaja). Sami akteri su ga hvalili, od glumaca do scenarista i rezije. Budzet ( nije bas nesto) 13 miliona amerikanaca. Zarada za sada preko 100 miliona. Radjen je u koprodukciji Velike Britanije I SAD. I naravno snimljen je po hit romanu Susan Hill, "Žena u crnom".
The Woman In Black je priča o mladom advokatu Arturu Kipsu koji putuje u zabačenu kuću na jednom britanskom ostrvu kako bi izvršio testament preminulog klijenta. Ubrzo po dolasku postane mu jasno da meštani kriju neobičnu tajnu. A kako je i on sam osetio tezinu gubitka voljene osobe, posao mu je u drugom planu i zeli sto pre da zavrsi sa papirologijom kako bi se sastao sa sinom i dadiljom koji su krenuli za njim. Artur se uznemiri pojavom duha na jednij sahrani, koga primećuju i deca, ali odbijaju da pričaju o tome. Mestani su neprijateljski raspolozeni i na taj nacin mu daju do znanja da u selu nije dobrodosao. Kada u selu počinju da nestaju mališani, Kipsu je jasno da se nešto strašno desava. Povlaci se u napustenu kucu radi posla. Saznaje iz "licnog iskustva" da je kuca ukleta i da je opseda duh zene koja je nesto izgubila ili nesto trazi.  A nelagodnost raste kada ugleda misterioznu ženu koja je obučena sva u crnom. Zla i zeljna osvete.

Glavnu ulogu igra Daniel Radcliffe poznat po serijalu Hari Poter. Ovo mu je bila prva uloga odrasle osobe koju je po meni on dobro izneo. Njegov fizicki izgled pojacan bledim tenom se odlicno uklopio u to sablasno koje film nosi sa sobom. U filmu jos glume  Ciarán Hinds, Janet McTeer, Sophie Stuckey itd. Reziju potpisuje James Watkins.
Moram spomenuti da je nas junak uspeo na neki nacin da pomogne " nezadovoljnoj gospodji". Ali da li je ona njemu? Mislio sam da nije. Pogresio sam. Ko pogleda film razumece o cemu govorim.
Na imdb-u ocena 6.8. Od mene preporuka i ocena dobro.

www.imdb.com/title/tt1596365/
« Poslednja izmena: 08.03.2015. 00:04:45 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.03.2012. 19:16:01 »

Krenem da ubacim naslov u spisak prikaza, kad ono... već postoji istoimeni film, ali iz 1989. Very Happy
Iz ovog prikaza sam izbrisao drugi plakat zato što je za taj stariji film.

Uhodao se Robi sa prikazima. Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.03.2012. 21:51:41 »

Hvala na ispravci. Jos jedna slika mi je bila sumnjiva pa sam je obrisao i dodao one " sigurne".
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.