SF tim
* 23.10.2020. 23:35:34
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (66.7%)
Lose - 1 (33.3%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Immortals  (Pročitano 3154 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 27.02.2012. 19:04:05 »

Immortals- Besmrtnici (2011)

Jos jedan dogadjaj iz grcke mitologije predocen u vidu filma u nesto slobodnijoj izvedbi. Ja bih rekao losoj. Nisam siguran gde da ga svrstam i kako da ga okarakterisem jer je za mene film noezbiljan a opet ne mogu reci ni da je za mladju populaciju jer ima krvi do kolena. Film prati pricu o Tezeju koja je maksimalno iskomercijalizovana i uprilicena sadasnjosti tako da mislim da ce ljubitelji grcke mitologije biti mnogo vise razocarani inerpretacijom iste nego ja kvalitetom filma.

Film je miks drame, fantastike i akcije. Bar na imdb-u. Ja bih spomenuo akciju i fantastiku. Budzet stotinak miliona dolara; zarada dupla. I ne mogu a da ga ne uporedim sa filmovima "300" i Borbom Titana". Ako nista drugo onda barem po tehnici snimanja. I efektima koji su najbolji " sastojak" filma. Ali ja ne volim kompjutersku animaciju. Bas ne volim. Ipak je po svim ostalim parametrima daleko iza ranije pomenutih ostvarenja, pogotovo mislim na "300".
I da budem iskren film me nicim nije odusevio. Primetio sam , citajuci ponesto , da "doticni" hvale scene borbi i odlucujucu bitku. Meni je sve to vec vidjeno. Isto. Dosadno. I jos ako se uzme u obzir da su pricu razvodnili, pojednostavili rezultat nije ni mogao biti bolji.

Osvetoljubivi i ludi kralj Hiperion (Mickey Rourke), predvođen svojom izopačenom i njegovom rukom unakaženom vojskom planira zlokobni plan da porobi čovečanstvo uz pomoć Epirusove strele koja jedina ima moć da oslobodi legendarne Titane iz večnog zatvora.

Bogovi koji su milionima godina ranije porobili titane na planini Tartaros, nalaze se u problemu. Zevsova zakletva i naređenje ostalim bogovima da će bilo kakvo uplitanje bogova u život ljudi biti kažnjivo smrću.

Jedino je ruka smrtnika ta koja može da stane na put ludom tiraninu i njegovom ludom planu. Proročica Phaedra (Freida Pinto) u svojoj viziji vidi čoveka koji drži sudbinu ljudi u rukama. Njegovo ime je Theseus (Henry Cavill) i na njemu je da odluči hoće li stati na stranu čovečanstva ili kralja Hiperiona.

Uvod u film kratak. Odmah se " akcija". Gluma solidna, cak i dobra. Pogotovo Mickey koji bas deluje tako nehumano i zlo. Ocena na imdb-u 6.3. Puno kume.
Sve u svemu , da rezimiram, voleo bih da sam ovaj cas istorije propustio. Neopravdani.
Preporuka; ni u snu.

www.imdb.com/title/tt1253864
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 22:03:57 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.02.2012. 19:58:39 »

Odgledao odavno. Šta sam očekivao to sam i dobio. Kako nisam očekivao mnogo nisam ni razočaran. Mr. Green
Po meni, osrednji film, može da se gleda. Solidna gluma, spec. efekti onako - može i bolje, priča tanka ali akcija vadi stvar.

Rurkija ne volim, ali što kaže Robi, ovde je baš odgovarajući za zlog vladara.

Film je više o mitologiji nego fantastici.

Od mene ocena Osrednje.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.