SF tim
* 23.10.2020. 23:11:36
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Белка и Стрелка. Звёздные собаки  (Pročitano 2760 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« poslato: 25.01.2012. 01:13:29 »

Белка и Стрелка. Звёздные собаки - Belka i Strelka. Zvezdani psi (2010)
("Belka i Strelka. Zvezdnye sobaki" ili "Space dogs")

Naučna fantastika? Hmmmmm... pomalo. Fantastika? Hmmmmm... malo više. Dokumentarac? Donekle. Animirana
basna? O, da! Pravi dečji film.

Prvi ruski dugometražni animirani film za 3D prikazivanje priča o tome kako su dva psića postali prvi kosmonauti koji su se živi vratili sa puta na orbitu. Osnova je preuzeta iz stvarnosti. Recimo, film počinje tako što jedan od potomaka Belke stiže u Belu kuću i tu ostalim životinjama priča o svojim roditeljima. Štene Pušinka je zaista bila poklon za Karolinu Kenedi, doduše, u filmu je muško.
Psi koji su slati u kosmos su stvarno birani među Moskovskim lutalicama. Smatralo se da su izdržljivi jer su uspeli da sami prežive u gradu.
Ima još detalja koji odgovaraju pripremi i stvarnom putu Sputnjika 5. Valjda zato Rusi svrstavaju film u istorijski žanr.

Razlika je, jasno, to što životinje govore, inteligentne su, vode cirkus, instruktori su životinjama-kosmonautima i tako dalje. Ljudi su tu, uloga im je kao u stvarnosti a ljudski i životinjski svet kao da je odvojen. U kontaktu sa ljudima, psi laju, kao što i treba.

Elem, Pušok priča kako je njegova mama Belka bila cirkuska zvezda, kako je zbog toga što se prase-pilot pregojilo, neplanirano sela za komande letelice i greškom odletela daleko od cirkusa. Tu upozna lutalicu Strelku i pacova Venju (zadužen za komično što uspešno odrađuje Very Happy), malo sa njima lunja Moskvom pa na kraju svi završe u kafileriji. Odatle ih pošalju u centar za obuku gde vežbaju neznajući čemu sve to. Kada slučajno čuju da su kandidati za kosmonaute, daju sve od sebe da pobede i odu "gore". U toj nameri pokušavaju da ih spreče dvojica grubijana ali, kako je i red, priča ima srećan kraj. Baš kao u stvarnosti.

Kao što rekoh, film je za sitnu decu pa je radnja prilično uprošćena. Malo iznenada i bez "psi'iĆke" kulminacije posle duge obuke dođe do samog leta i avanture na orbiti.
Priča teče logično i dobre je dinamike.
Emocija ne manjka.

Saputnici...

Crtež scenografije je malo uprošćen, sa naglaskom na linije, što je dalo lepe rezultate. Izgled i animacija likova je na nivou današnjih animiranih filmova, što će reći dobra.
Produkcija je, uopšteno gledano, dobra. Sve je urađeno veoma simpatično.

Imao sam peh, zapao mi film sa engleskom sinhronizacijom pa ne znam kako zvuči original. Na osnovu par kratkih inserata na ruskom, koje sam našao na mreži, deluje baš dobro. Na engleskom je takođe dobar, čak odličan.

Po IMDb budžet je 35 milona dolara ali zapravo je bio oko 4 (našao sam različite podatke, od 3,5 do skoro 5). Već zaradom u Rusiji je premašio uloženo.

Po filmu je urađena serija ali sa drugim likovima (Белка и Стрелка. Озорная семейка) za sasvim male klince od 3 do 7 godina. Urađena je računarska igrica kao i knjige.

Jeste dečji ali meni je bio baš simpatičan i mogao sam da ga odgledam bez zevanja (a i Ruski je Very Happy).
Ocena Dobro i preporuka za malu i veliku decu.

Jedan od zadataka - promeniti bateriju na Sputnjiku Very Happy

Zvanični animirani sajt filma, baš dobro urađen u Flešu (treba sačekati da se sve učita).
http://belka-i-strelka.ru/

http://www.imdb.com/title/tt1272051/
« Poslednja izmena: 27.08.2015. 22:31:58 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.