SF tim
* 11.12.2019. 04:36:50
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 3 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Devil  (Pročitano 3109 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.01.2012. 17:52:54 »

Devil - Đavo (2010)

Laki horor za svakoga. Kazem to, jer je film pun akcije, napetosti, mozganja i naravno zato sto je tako uradjen, da vise lici na neki triler sa elementima akcije nego na horor. Ali samo lici; zasto? Zato sto se u liftu vozika niko drugi nego sam djavo. Neizvesnost, primarni vodic kroz ceo film od pocetka do kraja. I sto je najvaznije za one koji bas i nisu ljubitelji horora, film je uradjen bez mnogo krvi, strasnih scena i podizanja i skakanja iz fotelje.(odakle vec gledate)

Nije blockbuster ali je odlicno prosao kako kod publike tako i na blagajnama. U film je ulozeno 1o miliona dolara a zaradio je (nije konacna zarada) sedam puta vise. Dobio je i dobre ocene od strane kritike. (to mene u sustini najmanje zanima).
U pocetku skeptik, jer kako film moze da me zainteresuje ako se cela radnja odvija u jednom liftu? I naravno, ne odigrava se radnja filma samo u liftu, a i ono sto se desava u toj metalnoj kutiji je bas zanimljivo. Nimalo dosadno. Jer, iako je primarno desavanje  u "elevatoru", film se tokom cele price oslanja na zivot detektiva  koji radi na tom slucaju. Koliko je on bitan za sve doticne pokazace se na kraju filma.

Prica pocinje tako sto nepoznata osoba pada sa jedne velike zgrade a odrediste je krov kamiona koji je bio parkiran u blizini. Ipak, po svim zakonima fizike i matematike to nije bilo moguce. Mislim, mogao je da se razbije ali nije mogao to da ucini o krov kamiona. Slucaj je dodeljen detektivu koji se opet, slucajno nasao u blizini. On je majstor u svom poslu ali je jedva dosao sebi posle psihicke krize u koju je upao nakon smrti sina i zene; poginuli u saobracajnoj nesreci. Najvise ga boli cinjenica da je krivac pobegao sa mesta zlocina ostavivsi poruku da mu je zao zbog svega sto se desilo. U medjuvremenu petoro naizgled sasvim obicnihn i normalnih ljudi ulazi u lift. Njihova proslost je "prljava' i vreme je da plate za svoje grehe. Ubistva pocinju. Neko od njih, u liftu je ubica; djavo licno. Nasem detektivu je tesko da se pomiri sa cinjenicom da se radi o necemu paranormalnom, ali kada shvati da je jedan dogadjaj direktno vezan za njega menja misljenje. Jer ceo koncept filma cine dve stvari; dve ekipe. Prva koja se bori za zivot u liftu i druga koja pokusava da im spase zivote, opet u liftu.

Film ima stvarno dobru i misterioznu pricu. Dobro je uradjen. Nema specijalnih efekata a imena glumaca vas sigurno nece privuci gledanju istog. Spomenuo bih jedino nasu ( Australijanka) glumicu Bojanu Novakovic. Prosecan horor i solidan triler. Veoma jednostavan i gledljiv film. Gluma ubedljiva.
Inace ovo je prvi film iz buduceg serijala, odnosno triologije „Night Chronicles“.
Ocena dobro. Moze da se pogleda.

Reziser: John Erick Dowdle. Uloge: Chris Messina, Caroline Dhavernas, Bojana Novakovic

www.imdb.com/title/tt1314655/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 02:58:18 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.01.2012. 20:42:32 »

Gledao film, apsolutna preporuka i ocena dobro.
Kao što je i Robi rekao, film mogu sagledati i oni koji ne preferiraju horore, jer nema mnogo horor elemenata.  pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Axa
Nine of Time
kapetan

Ugled: +18/-0
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 28.06.2012. 06:19:54 »

Bogami je kod mene bilo napeto Rolling Eyes, neizvesnost me držala do samog kraja grrr.Krvi je bilo tek toliko da da primesu hororu ali zato klaustofobija nije izostala. Confused
Moja ocena za ovaj film je dobra.
« Poslednja izmena: 28.06.2012. 08:42:30 od Axa » Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.