SF tim
* 12.12.2019. 16:11:03
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Metal Tornado  (Pročitano 2212 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 21.12.2011. 01:52:54 »

Metal Tornado - Metalni tornado (2011)

TV film duboke B-produkcije. Naslov kaže sve: katastrofa u vidu neobičnog tornada i katastrofa od filma.
Sajfaj (Syfy) je poznat po tome što popunjava program jeftinim, lošim filmovima, upravo ovakvim kao što je Metalni tornado. Valjda im je malo uloženih para dovoljan razlog za davljenje gledalaca a mazohista koji će to gledati (poput mene Sad) uvek se nađe.

Firma u kojoj radi dr Edvards pronašla je način da satelitima uhvati energiju sunčevih baklji, prenese je "magnetnom energijom" do prijemnika na zemlji gde je uskladište u veeeeliki akumulator. Very Happy Prilikom prvog pokšaja pobegne im 2% energije. Posle toga počnu da se dešavaju čudne stvari u okolini firme. Metalni predmeti lete, od spajalica pa sve do raznoraznih vozila, uništavajući pritom objekte. Edvards, glavni naučnik projekta, istražuje šta je u pitanju i dođe do saznanja da je to "odbegla" energija u vidu magnetnog uragana, koji skuplja sve metalno, razbija ga na male delove i njima uništava sve na šta naiđe.
Pred glavnim likovima je zadatak da otkriju kako se to desilo i kako da ga zaustave pre nego što uništi veliki grad ka kome ide.

Radnja je čisti šablon akcione katastrofe. Od filma do filma razlikuje se samo uzrok katastrofe i kvalitet i količina specijalnih efekata. Za male pare ne može se dobiti gomila spec. efekata pa je ovde to ograničeno na animaciju vrtloga, letenje metalnih predmeta i njihovo čerupanje na nesastavne delove u vrtlogu. Nije baš najgore što sam video ali ni dovoljno dobro da drži film.

Radnja je začudo prilično smislena, šema je dobro odrađena i teče glatko. Na žalost, toliko je ofucana da je dosadna koliko je sve predvidljivo.

Jedini tračak nade za nečim interesantnim bio je pojava ženske na motoru i reakcija otromboljene domaćice - "Uživao bih da sednem na ovakav motor, vozim ga brdima sa suncem na licu i vetrom koji mi zviždi oko ušiju." reče pumpadžija, a domaćica: "Zato moj pas drži glavu izbačenu kroz prozor kola. Probaj to, sigurnije je." Very Happy Na žalost i ovo je ispušteno pa je ispao ćorak.
Doduše, prevodilac čiji sam prevod pratio, dodao je malo lokalnog pa je dijalog u stilu: prodavac devojci sa motora za kožno odelo "Opasna koža!", a ona: "Hvala, 'Prvi maj' Pirot!" LOL

Najgore u filmu je gluma. Toliki očaj od cele ekipe teško je zamisliti. Ipak ovo nije Azilumov bljak-rad, očekivanja su bila veća.
Imaju jednu pravu zvezdu, doduše opalu, Lu Dajmonda Filipsa, ali i on se pridružio ekipi u šmiranju. Valjda je glumio po sistemu "kol'ko (malo) para, tol'ko (malo) glume". Imam utisak da su svi svake noći bančili pa ujutru, onako mamurni, snimali film. Ko zna, možda su i uživali radeći ovo đubrence.

Rezime, gledao sam i mnogo gore filmove ali ovaj je dovoljno bljak da ga ocenim sa Loše. Zbog ispoštovane šeme ipak ću ga poštedeti najgore ocene, ali nema moju preporuku za gledanje (lepooka glavna glumica je nedovoljna a dama na motoru kršna k'o drvoseča Very Happy).

http://www.imdb.com/title/tt1688653/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 03:30:13 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.