SF tim
* 26.11.2020. 15:59:55
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Stake Land  (Pročitano 2370 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 28.11.2011. 19:31:36 »

Stake Land - Zemlja kolčeva (2010)

Film je, po meni samo za iskrene ljubitelje i fanove vampirskih ostvarenja. Ne pruza nista vise od klasicnih horora, sve vec vidjeno; a jos ako spomenem  da je film kostao 7000 dolara a zaradio oko 23000 iste valute, nemojte odustajati. Solidan postapokaliptican horor pomesan sa elementima drame i trilera. Nisam mogao da verujem, naravno posle gledanja, da je u snimanje filma ulozeno samo toliko novca. Jos kada sam procitao kritike koje su bile vise nego pozitivne (ne bih se u potpunosti slozio) resio sam da ipak kazem i ja koju rec o ovom filmu.

Ocena na imdb-u 6.9 a Rotten Tomaotes 80%. Neverovatno visoke ocene za jedan niskobudzetni film, koji nije nesto ni reklamiran ni promovisan. Odlicne kritike "sevaju" na sve strane (nebitno je da ikoga citiram). Ja ipak ne mislim da je film toliko strasan i krvav kakvim su ga neki kriticari predstavili. I da spomenem da film nikako nije neko super ostvarenje niti moze da se meri sa filmovoma apokalipse ili horora. Ali moze da se pogleda.
Opet se prikazuje postapokalipticna Amerika, prepljavljena vampirima (za koje usput nema nikakvo objasnjenje zasto i kako su nastali ali ruku na srce to objasnjenje od ovog filma ne mozemo ni ocekivati), koji napadaju ostatak ljudske populacije koja je prezivela i sakriva se u sumskim zabitima u kojima su napravili kao neke kampove.
U centru price je decak Martin koga posle pokolja porodice pod svoje uzima lovac na vampire, koga svi zovu Gospodin. Naravno oni su culi (kao i uvek) da postoji mesto gde nema vampira i gde ce biti bezbedni pa se eto "daju" na put. Usput ubijaju vampire, bore se protiv ljudskih grupacija koji misle da je Bog tako "odredio'. Na tom putu oni obilaze vec ranije spomenute kampove i gradove (na taj nacin izbegnuta jednolicnost radnje) i srecu razlicite likove od kojih se neki poput casne sestre, koju glumi Kelly McGillis (bar neko poznat), devojke u drugom stanju i marinca, pridruzuju veseloj druzini u nadi da ce zajedno stici na obecano mesto.

Nemam obicaj da pisem o necemu sto mi je glupo i za sta nemam inpiraciju, sto recimo ovde nije bio slucaj. Zato sam ga i spomenuo ali naravno nista vise. Nema preteranih nelogicnosti ali film ne postavlja pitanja niti daje odgovore na iste. Putuj i rokaj. Prezivi. Kraj sam "video" na pocetku filma ali nema veze. Pogledao sam ga.
Ja tu rezisera i glumce ne bih spominjao, doticnu koja nesto vredi ili je vredela (top gun) sam spomenuo, niti bih ja tu vise pametovao, osim da se ponovim, film je samo za ljubitelje "vampira".
Ne mogu da dam preporuku niti da ga ocenim jer nije los. A dobar? Pitanje.

www.imdb.com/title/tt1464580/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 01:54:04 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 26 upita.