SF tim
* 12.12.2019. 22:53:15
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 2 (66.7%)
Negledljivo - 1 (33.3%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Cowboys & Aliens  (Pročitano 4339 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.11.2011. 23:01:05 »

Cowboys & Aliens - Kauboji i tuđini (2011)

Kako da sa čak 163 miliona dolara i nekoliko zvezda iz prve holivudske postavke napravite film koji deluje kao B-produkcija? Pogledajte i vidite...

Ideja nije loša. Vanzemaljski brod je sleteo u blizini malog grada na Divljem zapadu 1873.
U sred nedođije, budi se čovek bez sećanja i sa čudnom narukvicom na ruci koju ne može da skine. Već prvi susret sa ološem pokaže da tip ume da se bije i da je prilično opasan.
Odlazi u grad gde se zameri sinu lokalnog moćnika, velikog i opasnog rančera. Ali, taman što tatica dođe po svog sina koga su strpali u zatvor, napadaju letelice tuđina i otimaju neke od prisutnih građana, uključujući i sinčića. Glavni dasa, ni sam neznajući kako, aktivira narukvicu i obori jednu od letelica.
Ujutru se okupi grupa koja prateći tragove oborenog tuđina krene da spasi otete sugrađane, svoje voljene.

Pomoću Indijanaca, ali i čudne devojke koja je krenula sa grupom, otkriće šta i zašto se dešava. Kako pobediti tuđine "malo" je teža stvar ali zar sumnjate u to da će uspeti? Very Happy

Ne mogu da kažem da ideja nije dobra i da je scenario bljak - nije sasvim. Ali, nešto, i to mnogo, ne štima. Pre svega, ovo je kaubojac sa atmosferom savremenih akcionih filmova. Nema onog starog "šmeka" vesterna.

Glavni lik se bije kao da je 007 Very Happy (glumi ga, jasno, Danijel Krejg).
Pukovnik, moćni dasa, je Harison Ford kome ama baš ne leži da bude kauboj, pa još okrutni moćnik.
Lepotinja Olivija Vajld deluje kao izgubljena u filmu. Doduše, za njen lik postoji opravdanje za to ali ipak je najviše doprinela samo svojim izgledom. Sad Može ona mnogo bolje od ovoga.
Uopšte, gluma bi morala ba bude bolja od prikazanog.

Vanzemaljci su "trendi", dizajnirani su kao i u drugim SF filmovima koji se prave ovih godina. Svi nekako liče jedni na druge. Ima različitih, čak finih, detalja, kao što su ruke za fine radove sakrivene u grudni koš, ali to su ipak samo sitnice.
I, opet... kako to da visokotehnološka vrsta koja leti svemirom hoda naokolo gola, a bori se uglavnom golim rukama, čak zubima kolju ljude. Pri tome se kreću poput nekih životinja... ccc...

Specijalnih efekata ima, nije da nema, i nisu loši, ali meni su delovali nekako nedovoljno za ovoliki budžet.

Kritika je podeljena oko toga da li je film dobar.
Zaradio je tek malo više od uloženog tako da se može reći da je bio "ćorak"

Od mene ocena Loše, preporuku za gledanje ne mogu da dam. Možda vam budu dovoljni glumci koje volite da gledate ali nešto više od toga ne očekujte.

http://www.imdb.com/title/tt0409847/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 03:40:21 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.11.2011. 13:02:29 »

Dokle vise razocarenja? Ja sam ga skinuo cim se pojavio dvdrip ali sam hteo da mi se "bas ono gleda" film pa da  ga pogledam sa uzivanjem. Bas sam se bojao upravo onoga sto je napisao Dan. Svakako cu ga pogledati, mada mi je zelja malo splasnula.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 23.11.2011. 14:28:29 »

Prije 10 minuta je završio download. Sjajan prikaz Dan.  Mr. Green Razz
Kod Danovih prikaza je dovoljno videti prvu rečenicu i odmah skontati da li je film dobar ili ne.  Razz
".....Vanzemaljski brod je sleteo u blizini malog grada na Divljem zapadu 1873.
U sred nedođije, budi se čovek bez sećanja i sa čudnom narukvicom na ruci koju ne može da skine...."
- ovo malo podseća na Ben10. Šta je, šta se čudite, i ja gledam sa bratićem crtaće.  Razz
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 23.11.2011. 14:34:31 »

DVDrip koji sam ja skinuo, jedini dostupan za sada je loš. Slika ima mnogo jednobojnih polja (ne znam stručan naziv) tako da i to kvari utisak.

A što se tiče moje ocene i procene, to je samo do mog ukusa. Možda će se vama dopasti.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 23.11.2011. 14:40:09 »

DVDrip koji sam ja skinuo, jedini dostupan za sada je loš. Slika ima mnogo jednobojnih polja (ne znam stručan naziv) tako da i to kvari utisak.

A što se tiče moje ocene i procene, to je samo do mog ukusa. Možda će se vama dopasti.

Ne verujem da će mi se dopasti, ali svako ću ga sagledati.  pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 30.11.2011. 22:47:22 »

Stvatno ne znam gde je otislo 130 miliona ako se uzme u obzir da su 30-tak placeni Ford I Crage. I da, sto je Dan napomenuo da kolju ljude!!! Ali nije spomenuo da ih kolju kao vampiri, ujedom sa strane u vrat?????? Meni film deluje neorganizovano i sa preskocima. Gledao sam i losije filmove pa bolje ocenio ali ovo je tako razocaravajuce, toliko ispod ocekivanja, da mogu reci samo da je Dan bio blazi nego sto treba. Kada imas toliki budzet, glumce iz "prve lige", strasnu ideju a snimis nesto ovako sve sto bih rekao osim da sam iskreno zapanjen i zatecen gomilom sra.... koje sam pogledao, bilo bi suvisno. Pre ovoga pogledao sam film sa istom tematikom( osim sto ovde gospoda iz svemira dolazi po uranijum) High Plains Invanders koji je snimljen sa 2 miliona. Takodje je los ali moramo biti svesni da su kriterijumi za kauboje i zelene mnogo veci i zahtevniji (sto se tice gledaoca) zbog svega ranije navedenog i onoga sto je Dan rekao u prikazu; zato od mene ocena lose.
« Poslednja izmena: 30.11.2011. 22:50:32 od robi75 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 07.12.2011. 23:51:59 »

Sramota me je sto sam gledao ovo Smile
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.