SF tim
* 08.12.2019. 23:54:28
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Spy Kids: All the Time in the World in 4D  (Pročitano 2138 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.11.2011. 21:49:10 »

Spy Kids: All the Time in the World in 4D - Deca Špijuni: U vrtlogu vremena 4D (2011)

Klinci špijuni stigoše do četvrtog nastavka, mora da imaju vernu publiku.
Mislim da sam neki od nastavaka propustio pa ne bih da ga upoređujem sa prethodnim delovima. Uz to, ovaj dovodi novu glumačku postavku pa je i to razlog više.

Buduća mama, pred samim porođajem obavlja svoju poslednju vratolomnu akciju i posle ide pravo u porodilište. Po porođaju se penzioniše da bi bila samo mama svojoj bebi i deci svog muža. Ali...
Ono što mama-Čpijun otme zloćama u toj akciji završi kao ogrlica njene poćerke a zloće po svaku cenu žele taj kamičak jer samo on može da ih spreči u nameri da zaustave vreme. Tako deca saznaju da im je voljena maćeha super-špijun a i sama se uključe u borbu, jer deca mogu ono što odrasli ne mogu... Very Happy

Bez brige, ovakva je samo na početku filma Very Happy

Ovo je nesumnjivo dečji film pa od radnje ne treba očekivati bog zna šta ali i mi matori možemo da ga gledamo. Za nas tu je mama Džesika Alba, a ima i gomila dobrih akcionih scena sa takođe dobrim specijalnim efektima i zgodnim napredim, za sada SF, džidža-bidžama.

Gluma je dobra, klinci dobro odabrani. Jedino što nisam siguran da je Alba dovoljno dobra glumica da kao jedina prava zvezda nosi film. Mada, i dalje dovoljno dobro izgleda da joj oprostimo manjkavu glumu. Very Happy

Prisutni su i "originalni" klinci-špijuni, ali sada, šest godina posle trećeg dela, kao odrasli, pravi agenti.

Nešto mi ipak nije jasno - zašto špijuni? Ono su više specijalni agenti ili, još bolje, super-specijalci.

Budžet je bio 27 miliona dolara, pa kad se oduzme višemilionski Albin honorar, ostalo je očito bilo dovoljno za dobru scenografiju, kostime i spec. efekte, i ostatak ekipe. Eto koliko je potrebno za sasvim pristojan film ako se ne "bacaju" pare na gomilu holivudskih zvezda.

Kritičari nisu dobro ocenili film, a ni publika nije pohrlila u bioskope kao za prethodni deo, ali zbog relativno malo uloženog novca zarada od oko 70 miliona je dovoljna za pozitivan skor.

Ima i, barem meni, simpatičnih detalja kao što je "bombardovanje" negativaca punim kesicama za povraćanje. Very Happy
Ne znam koliko će vam se dopasti agent koji u akcju ide sa bebom u nosiljci na svojim grudima. Možda su malo ipak preterali, ali to je samo moj utisak.

Bio mi je dovoljno zanimljiv da ga odgledam bez zevanja.
Od mene ocena Osrednje i preporuka za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt1517489/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 03:28:58 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.11.2011. 14:44:21 »

Gledao sam prva 3 dela, prvi i drugi su bili "dobri", koliko mogu biti, treći je pretjeran, a kako mi se čini i četvrti.
Ali opet, što dan kaže: "Ovo je nesumnjivo dečji film pa od radnje ne treba očekivati bog zna šta", znači uhvatiti 90 minuta slobodnog vremena i opustiti se uz film sa ili bez zevanja.
Na IMDb-u je ocena........ očajna. Confused
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.