SF tim
* 23.10.2020. 23:08:49
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (40%)
Osrednje - 3 (60%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Apollo 18  (Pročitano 5190 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 08.11.2011. 18:26:01 »

Apollo 18 (2011)

Film sa toliko jednostavnom, predvidljivom radnjom da naprosto ne znam koliko smem o tome da napišem a da vam ne pokvarim gledanje. Čak su i zvanični plakati dovoljni da se odmah shvati o čemu je reč.

Kao što je poznato, Apolo 17 je bila poslednja misija na Mesec. Film nam "otkriva" da je u tajnosti poslat i Apolo 18. Posadi je rečeno da je zadatak postavljanje uređaja za praćenje aktivnosti Sovjetskog Saveza i da je to razlog najveće tajnosti projekta.

Kada stignu na Mesec, prvi dan protekne normalno, uspešno izvrše planirane zadatke. Ali, dok noću spavaju, počnu da se dešavaju neke neobične stvari. Isprva su to sitnice preko kojih pređu uz konstataciju da je čudno što se to desilo.
Sitnice prestaju to da budu kada tokom sledećeg izlaska na površinu, dva kilometra od mesta spuštanja, pronađu... nešto... što im stavi do znanja da su ih slagali o cilju misije...

Pošto je film najavljen rečenicom "Postoji razlog zašto se nikada nismo vratili na Mesec" jasno je da će otkriti šta je taj razlog, a sa slike jednog od plakata da se uočiti šta je to.

Toliko o radnji, i sami ćete brzo shvatiti o čemu se radi.

"Caka" filma je da je "kao" sastavljen od originalnih snimaka kamera koje su postavili sami astronauti. Format slike je kao kod starih ručnih kamera. Pošto je veliki deo snimaka iz ručne kamere ima i prilično smetnji, preosvetljenih kadrova... Veoma su vodili računa da snimci deluju kao originali. Čak su, po meni, preterali pa se po obodu vidi prljavština koja se na starim projektorima sakupi tokom prolaska trake kroz aparat.
Meni je ovo delovalo prilično uverljivo urađeno. Specijalni efekti su u velikoj meri dočarali Mesec, lunarni modul, vozilo... i sve ostalo. Jedino što mi nedostaje je malo više insitiranja na Mesečevoj, značajno manjoj, gravitaciji. Pokreti astronauta, naročito u modulu, isti su kao na Zemlji.

U celini, film je prilično uverljivo urađen, tehnički gledano. Budžet je bio svega pet miliona dolara, pa je rezultat čak iznenađujuće dobar.

Iako je radnja tanka da tanja ne može biti, film nije dosadan. Tenzija se lepo i ravnomerno održava tokom celog filma, do očekivanog kraja.

Gluma je dobra, produkcija takođe. Muzika je prikladna.

Na eventualne gluposti nisam obraćao pažnju tako da ne bih o njima.

Iako je svrstan u horore, nema nekih baš strašnih scena. I (mi) plašljivi možemo lagodno da ga gledamo.

Solidan "mali" film koji se lako gleda ali ne nudi ama baš ništa što već nismo videli. Zaradio je oko 24 miliona, premalo po meni.
Kritika ga je uglavnom ocenila kao loš i dosadan film. Izgleda da je meni dovoljno da gledam kako i šta astronauti rade na Mesecu. Šta ću kada sam skroman... Very Happy

Od mene preporuka za gledanje i ocena Osrednje.

http://www.imdb.com/title/tt1772240/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 03:41:23 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 10.11.2011. 19:03:26 »

I od mene ocena osrednje, samo zato što nisam premotavao u toku gledanja i zato što, kako Dan reče, potrošeno je svega 5 mil. dolara.
Videli smo ove godine mnogo skuplje filmove a nisi ostavili povoljan utisak.
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 11.11.2011. 00:22:13 »

Ja bih dao ocenu vise. Dobro. Mozda je to zbog oskudice dobrog sf-a pa mi je mozak pobrljavio od silnih horora i paranormalnog. Sta cu kada su mi akcije dosadne a komedije u vecini slucajeva "decije".
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 10.03.2012. 21:30:10 »

Osrednje djelce malo poznate ekipe, uz više nego skroman budžet. S obzirom na to, nisu uradili loš posao pa im dajem ocjenu više (dobro) nego što film ustvari zaslužuje.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 11.03.2012. 16:48:38 »

Ideja i nije losa za vremena oskudacije i filmova ovog zabra i love za filmadzije.
Film je gledljiv, bez obzira sto nije puno kostao (moja pretpostavka).
Osrednje, mu je dobra ocena po mom skromnom misljenju.
Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 22.03.2012. 11:44:34 »

Moderna je ta kamera iz ruke,realistično.....krenulo sa HURTLOCKERom,pa se viš nastavlja.
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.