SF tim
* 10.12.2019. 14:02:43
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 4 (80%)
Loše - 1 (20%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Transformers: Dark of the Moon  (Pročitano 5312 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 07.11.2011. 02:37:18 »

Transformers: Dark of the Moon - Transformersi 3 (2011)

Mehanička vanzemaljska bića po treći put na vašoj planeti...
Pošto su u prvom filmu istrošili priču o otkriću i prateće iznenađenje (ju, moj auto je sklopivi ogromni borbeni robot! Very Happy) sada preostaje samo akcija i borba dobrih protiv zlih robota, što ovaj nastavak i pruža. Problem je što treba imati nerve da bi se dočekala akcija...

Film bih podelio na nekoliko delova:

Prolog - objašnjava kako je, na kraju rata koji su Autoboti izgubili, jedan njihov brod završio na tamnoj strani Meseca. Radnja se dešava na njihovoj planeti pa je sve računarska animacija i deluje dobro.

Prvi dosadan deo - Ameri su registrovali udar na Mesecu i odlučili da pošalju ljude gore da vide šta se to tamo nalazi. Sledi kvazidokumentarni deo o američkom putu na Mesec. Iako su ovde snimci prilagođeni radnji filma i nisu puko ponavljanje originalnih, meni je bilo dosadno da po n-ti put gledam istu stvar i iste prizore.

Drugi dosadan deo - glavni lik, Sem, posle završenog fakulteta bezuspešno traži posao. Sav je isfrustriran zbog toga što, iako je već dva puta spasao planetu, nije dobio neki veoma važan posao. Čak mu ne daju ni da radi sa Autobotima koji pomažu ljudima oko njihovih sukoba, kako ne bi sami sebe uništili. Živi sa devojkom koja se lepo snašla i radi kod bogataša koji joj čak daje najnoviji model sportskog automobila na korišćenje. Uz neobične roditelje, sve sami razlozi da stalno bude njakav i nezadovoljan sobom.
Iako se paralelno dešavaju i neke druge stvari koje nas uvode u radnju, dosadno je gledati njanjavog glavnog junaka.

Akcija, najzad - samo što je uspeo da nađe posao, jedan od robota-zloća napravi rusvaj i pokvari mu zadovoljstvo. Odjuri do baze sa Autobotima ali naleti na birokratkinju koja odbije da ga uključi u program, pa mora sam da otkrije šta se dešava. Kreće jurnjava, tuče i sve ono što se očekuje od ovakvog filma.

Iako radnja nije baš ovako jednostavna kako sam je opisao, svejedno je njak, ali koga briga! Od Transformersa se ne očekuje mudrost već sirova akcija sa ogromnom količinom dobrih specijalnih efekata.
Uz budžet od skoro 200 miliona zelenih nije bio problem da se to ispuni. Produkcija je odlična, nigde se nije štedelo. Glavna bitka se odvija u gradu koji su Deseptikoni poprilično devastirali pa deluje kao postapokalipsa. Nemam primedbi na ovaj deo.

Važan deo filmova ovog žanra je glavna ženska. Ovde je to neka (barem meni) potpuno nezanimljiva glumica. Moram priznati da me ni Megan Foks nije nešto naročito impresionirala ali ova je baš bleda, daleko slabija od nje. Valjda će za četvrti nastavak angažovati neku ili bolju glumicu ili bolje-izgledajuću devojku. Oba kvaliteta je valjda previše očekivati. Very Happy

Gluma je, generalno, mogla da bude bolja.

Uspeli su i da proćerdaju tako dobrog glumca kao što je Džon Malkovič. Njegova epizoda je morala da bude mnooogo bolja.

Pomalo mi je smetala i prevelika doza patriotizma kod boraca koji kreću sa Semom, ali to nije neočekivano pa može da im se progleda kroz prste.

Roboti se ponašaju kao ljudi. Surovi su jedni prema drugima, osvetoljubivi, sujetni, umeju da izdaju i sl. Za vanzemaljce, pa još mehaničke, malo preterano.

Film mi je bio zabavan (uz izuzetak početnog dosadnog dela), borbe su dobre, spec. efekti bez greške.
Mogu da ga preporučim za gledanje.
Zaradio je ogromnu gomilu novca pa je za očekivati da će biti snimljen još koji nastavak.

Ocena Osrednje, zbog slabog scenarija, nedopadljive glume, dosadnih delova, loše glavne glumice...

http://www.imdb.com/title/tt1399103/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 03:25:02 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 07.11.2011. 21:21:18 »

Sve receno, kao i obicno. Nema tu sta da se dodaje, osim da Megan ipak ne bih menjao. Meni je bila bas dobra. Laughing
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 10.11.2011. 19:06:59 »

I ja kao Robi, ne mogu da prežalim što Megan nije u filmu  Laughing ...a film je za neku nedelju popodne, em ti vreme prodje, em nisi platio za njega.
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 25.11.2011. 02:40:11 »

jes vala, da nisu transformersi u pitanju teško i dovoljan 2.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 25.11.2011. 14:04:30 »

Paaa, i ja bih rekao da dvojka nije losa ocena za ovaj film. Recimo kako kako rece Fane, film, za da ti prodje vreme.
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 25.11.2011. 15:54:19 »

ma vala i ova nije losa a film pusti mozak na pasu i gledaj ali mislim da ima nekih nebuloza ali.......
nema veze ipak su to transformersi
ne mi se svidja sto tako lako svi odu do djavola ali valjda ce da ih bude iz mrtvih......
megatron ajronhajd .......
Sačuvana
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 54
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 25.02.2012. 13:53:22 »

Tri puta sam zaspao do sredine filma a ond ga dilitnuo sa fleske. dosadnooooo....
Sačuvana
plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 28.02.2012. 14:25:05 »

Spec efekti bez granica....sve ostalo što čini jedan film zanimljivim,...jelte... ođe...msm ... nema...another blockbuster...
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 03.03.2012. 18:34:27 »

Pusti mozak na pašu i probaj ne zaspati do kraja.
Mnogo efekata, glupa zamena glumica i poprilično kukav scenarijo.  Neutral
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 26 upita.