SF tim
* 01.12.2020. 13:28:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (50%)
Dobro - 1 (50%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Let Me In  (Pročitano 7461 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 06.11.2011. 20:59:43 »

Let Me In - Pusti me unutra (2010)

Stalno sam odlagao gledanje ovog filma i redovno ga preskakao. Danas ga pogledam i bude mi jasno zasto su ga i gledaoci i kritika svrstali u jedan od najboljih horora svih vremena. Totalna ludnica od filma. Toliko neobican i drugaciji da ja prosto nisam mogao da verujem da ga nisam pogledao ranije. Odusevljen sam tako da ce i prikaz "pratiti" moje utiske (koji su usput, izvanredni).

Svaki fan "vampirskih filmova" bi trebalo da pogleda ovo ostvarenje. Jeste horor po zanru, sa ne vise od pet pravih horor scena i jeste glavna junakinja vampir, ali je aspekt filma, po meni usmeren na odnos dvoje (decak i devojcica) dvanaestogodisnjaka cije prijateljstvo i ljubav postaje toliko jako, neraskidivo da sve drugo cini malo i nebitno. Nikada nisam pogledao slican film koji je zanrovski toliko "saren" i na kraju upakovan u jedan horor, odlicno uradjen, sa sjajnom atmosferom, vrhunskim scenarijom i ispred svega odlicnom glumom.
 O filmu, pre gledanja nisam nista citao (obicno procitam kritike i nesto o filmu posle gledanja i uporedim impresije) niti sam nesto posebno cuo o istom, tako da sam bio strasno iznenadjen kada je radnja filma posle dvadesetak minuta krenula u pravcu koji ja, stvarno nisam ocekivao, a to su vampiri.

Film je rimejk svedskog horora "Neka udje onaj pravi" ( zasto nisam iznenadjen?) koji su "ameri" odmah obradili, na srecu ovaj put bas dobro.
U centru price je Oven dvanaestogodisnji decak, koji prolazi kroz tezak zivotni period; roditelji se razvode (on ostaje kod majke koja se u medjuvremenu odaje alkoholu), oca nije video mesecima a u skoli ga zlostavljaju i maltretiraju. Prilicno se osamljuje i slobodno vreme provodi u dvoristu zgrade, gde zivi, sam bez drustva sa svojim mislima. U medjuvremenu u zgradu se useljavaju novi stanari, otac i cerka. " Nemogu biti tvoj prijatelj" je recenica kojom novopridosla devojcica Abi uspostavlja kontakt sa usamljenim decakom, napustenim od roditelja i teroriziranim od strane svojih vrsnjaka. Naravno da bi prezivela Abi, mora sa pije krv a za to se brine njen otac. On nocu presrece ljude , ubija ih, njihovu krv sipa u flase, zrtvu ukloni i svi srecni (osim pokojnika). U jednom takvom pokusaju otac(da li je?) ne uspe i zrtvuje sebe i svoj identitet kako ga ne bi povezali sa svojom cerkom i tako je razotkrili.
Abi u Ovenu prepoznaje prijatelja, srodnu dusu i na delu mu otkriva svoju tajnu. Na taj nacin trazi pomoc od njega koju na kraju i dobija.

Ja ne bih vise o radnji jer su tu naravno prisutni i drugi likovi, komsije, skolaraci, detektivi itd, tako da film ni na sekundu nije dosadan i sto je jos vaznije nema ni jedne greske u koracima. Meni je super bilo to sto se lice decakove majke nikada ne vidi, ili je u drugom planu ili je necim zaklonjemo, a otac se cuje samo jednom kada razgovaraju telefonom tako da se i na taj nacin pojacava utiskak bespomocnog decaka koji je roditeljima u drugom planu. Bar sam ja to tako doziveo. Takodje me je "kupila" i scena sudara i prevrtanja automobila iz perspektive putnika. Posle kada sam se malo vise potrudio oko ovog filma video sam da tu scenu, uglavnom, svi koji su gledali film spominju. Na sve to treba dodati i  sjajne lokacije prekrivene snegom jer je radnja filma smestena u zimski period. Na kraju se i spominje recenica " smem li uci" koja ustvari daje odgovor na sva pitanja koja se postavljaju, naravno u ovom filmu.

Neki su ga svrstali i medju tri najbolja horor filma u poslednjih dvadeset godina. Mozda ne bih isao bas tako daleko. Budzet ja bio dvadeset miliona dolara. Za horor dosta. Zaradio je koje milionce vise. Osvojio je brdo nagrada. Cak je i jedan Stiven King bio odusevljen filmom. Na imdb-u ocena 7.3. Od mene cista desetka.
Rezija Matt Reeves a glavne uloge Kodi Smit-McPhee, Chloë Grace Moretz i Richard Jenkins.

www.imdb.com/title/tt1228987/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 01:41:35 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 07.11.2011. 07:47:18 »

Gledao original tako da nisam imao potrebe za ovim.
Dobar film. Teska drama koja cacka ozbiljne teme.

Super prikaz Robi  :bravoo:
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 10.11.2011. 18:10:01 »

Iako ne podnosim drame, ovaj film mi je baš prijao.
A sad, da li može među najboljima...ja mislim, teško.
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 10.11.2011. 23:17:15 »

Slazem se. Kao sto sam i rekao u prikazu ne bih isao bas toliko daleko. pozdrav
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 16.11.2011. 14:53:21 »

Slazem se. Kao sto sam i rekao u prikazu ne bih isao bas toliko daleko. pozdrav

Fane i Robi objasnili.
Nisammmmmmmmmmmmm ljubitelj drama, ali ovo je poprilično dobro.
Malo promene mi je dobro došlo.  Razz
PS Još jedan dobar prikaz Robi.  pozdrav
« Poslednja izmena: 16.11.2011. 22:43:12 od venom187 » Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 16.11.2011. 14:58:19 »

Šteta što je horor. Toliko ga hvalite da mi dođe da ga pogledam.
A ne bih da se plašim, ne volEm to pa to ti je. Sad
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
ilija7777
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.12.2011. 22:55:47 »

Čak su i švedi u filmskoj adaptaciji dosta toga izbacili, mogu misliti kako izgleda američka verzija.
I, da,
u romanu se ispostavlja da je Eli(ovde Abi) u stvari Elias. Kladim se da to nisu ubacili u američku limunadu.
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 15.12.2011. 17:36:21 »

Nisu ubacili u film, naravno, to bi bilo bas previse. Na sve nacine i u svakom smislu, pogotovo ako se radi o ljubavi izmedju dvoje dvanaestogodisnjaka. Bolesno. I usput, nije limunada.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 26 upita.