SF tim
* 21.09.2020. 19:29:37
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (10%)
Dobro - 4 (40%)
Osrednje - 3 (30%)
Lose - 2 (20%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 10

Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Captain America:The first avenger  (Pročitano 17187 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 19.11.2011. 20:39:38 »

Treba imati na umu da je taj lik nastao kao simbol borbe Amerike protiv nacizma. Mora da ima amer-patriotski naboj, to je sastavni deo lika. Ono što hvalimo je to što u filmu nisu preterali sa tim.
Pod mogucnoscu da budem pogresno shvacen, ali taj patriotizam Amerike, je lagano skliznuo u nacionalizam, a na granici je nacizma. Ustvari ko zna. Mozda su granicu i presli.
Politika malih koraka, gde uzimaju za sebe sve vise i to samo zato sto su amerikancici (malo slovo namerno), je dovelo do toga da su u svemu, uglavnom nezasluzeno, obezbedjivali sebi povlascen polozaj. Pazi bre, pa oni traze da nemogu biti sudjeni ma za kakvo delo protiv covecnosti u tudjoj drzavi.
Napamet mi pade slucaj koji se desio u Italiji, gde je americki pilot pokidao sajle zicare avionom (poginulo desetak ljudi), i hitno je prebacen nazad za ameriku, a naravno nije osudjen. Opravdanje im je da je u pitanju trenazni let. Pa naravno da je trenazni. Nije valjda ratni. Ali oni su sila, moc, zakon, pravda, istina, i sva ostala sranja koja nam plasiraju.
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 19.11.2011. 21:32:44 »

Pa ne moze da ima obelezije Luksemburga ili Francuske ako je americki nacionalni heroj. Ne moze da ima cetiri s ili javorov list. Mora da se bori za Ameriku ako su ga vec oni stvorili. Nece ici da brani most na Neretvi.Govorimo o filmu. A gde je skrenula njihova politika i da li su zasluzili  trenutni polozaj (gde se ja, usput slazem sa tobom) ne treba ni spominjati jer iskreno mislim da ih niko u Srbiji " ne simpatise". Evil or Very Mad
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 21.11.2011. 00:02:25 »

Pa ne moze da ima obelezije Luksemburga ili Francuske ako je americki nacionalni heroj. Ne moze da ima cetiri s ili javorov list. Mora da se bori za Ameriku ako su ga vec oni stvorili. Nece ici da brani most na Neretvi.Govorimo o filmu. A gde je skrenula njihova politika i da li su zasluzili  trenutni polozaj (gde se ja, usput slazem sa tobom) ne treba ni spominjati jer iskreno mislim da ih niko u Srbiji " ne simpatise". Evil or Very Mad

smeh smeh smeh Most na Neretvi  smeh smeh smeh

Pa mogli su i "naši" da smisle nekog super-junaka za vreme drugog svetskog rata, npr. bravar sa pucaljkom u ruci i zvezdom na čelu (šala naravno).  Mr. Green

"Treba imati na umu da je taj lik nastao kao simbol borbe Amerike protiv nacizma. Mora da ima amer-patriotski naboj, to je sastavni deo lika. Ono što hvalimo je to što u filmu nisu preterali sa tim."  podrska
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 21.11.2011. 01:49:24 »

Pa ne moze da ima obelezije Luksemburga ili Francuske ako je americki nacionalni heroj.
Vidis ja to gledam ovako.
Ako si u pravu, tuzno je kad je jednoj zemlji "nacionalni heroj" izmisljeni lik iz crtaca (mislim na strip).
Dalje ja jesam fan i epske fantastike ali ameri i epovi su dva sveta.
Pa onda, citav koncept stita (sa postojecim simbolom) u 20 veku je ili sprdnja, ili koncept propaganda. Pa jos dodas naziv "Kapetan amerika".
I povrh svega, onda se ustvrdi da nema puno amero patriotizma? Pa sta treba vise?
Udje kap. A. sa svojim stitom, razbuca Nemacku do bola cuvanu bazu, spasi gomilu ljudi i izadje sa oprljenim obrvama. Ustvari nije ni obrve oprljio. Malo se uprljao i to je sve.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 21.11.2011. 02:15:43 »

Zaboravljaš da ima super-moći. Mr. Green
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 21.11.2011. 15:36:40 »

Zaboravljaš da ima super-moći. Mr. Green

Da, neki ludi doco ga je "napumpao" nečim što mi danas zovemo proteini (ili nečim slično).  Mr. Green
Ma hajd' Nešo, opusti se i sagledaj kapetana.
Ja se još pitam zašto "mi" nismo izmislili našeg super-heroja, Kapetan Jugoslavija, (radničko odelo bravara, sa nekom petokrakom na prsima...).  Mr. Green
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 21.11.2011. 18:25:10 »

Mislio sam Neso nacionalni heroj Amerike u filmu a ne nacionalni heroj "stvarne Amerike". Ne bih ja vise o C.A. zatvorena tema Ne zasluzuje toliku paznju. Jer u sustini ne pricamo o filmu nego o "posledicama" gledanja istog.             
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 21.11.2011. 18:30:42 »

Jer u sustini ne pricamo o filmu nego o "posledicama" gledanja istog.             

svaka cast tako je
Potpuno slaganje, zato postoji ona "o ukusima ne treba raspravljati".

PS "Mislio sam Neso nacionalni heroj Amerike"  smeh
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 22.11.2011. 15:33:54 »

Naravno da sam odgledao film.  Laughing
Ne samo odgledao, vec ga i ostavio u folder za rezanje. Ipak je iz mog omiljenog zanra SF i  F. Nek stoji pare ne trazi. Cak sta vise mislim da je oko proseka do sada gledanog.
Ali mi je samo zasmetala tvrdnja da nema puno amero propagande, a ja nevidim kud bi vise bilo. Rolling Eyes
Sačuvana
bapabrapa
Registrovani

stažista

Ugled: +3/-0
Starost: 55
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 28.02.2012. 20:15:04 »

Puno puno amero propagande ali i pored toga je film sasvim gledljiv
Sačuvana
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 28.02.2012. 23:43:38 »

Puno puno amero propagande ali i pored toga je film sasvim gledljiv

Mislim da je to sa amero propagandom obrazloženo u predhodnim komentarima, gdje smo se "bakljali" sa Nešinim stavom prema ovom filmu.  Laughing pozdrav
« Poslednja izmena: 29.02.2012. 17:07:39 od venom187 » Sačuvana

NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 38
Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 29.02.2012. 01:37:14 »

Ma ebeš borbe protiv nacizma kad su ovi ameri ekonomski fašisti. Pun mi je qratz (da prostite) njihove superiornosti. Ta što ne beše crnac kojim slučajem kapetan amerika kad su tolko tolerantni, m?!?! Pravo da vam kažem, film ko film je solidan sasvim. Tu nemam nikakvu posebnu zamerku osim onih koje su standardne za holivudsko štancovanje. Od mene osrednje.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 29.02.2012. 09:54:00 »

Ne znam za vas, ali meni ovaj glavni glumac jednostavno ima mnogo glupu facu. Nije on za inteligentne uloge, tinejdzerske komedije bi trebalo da su mu vrhunac.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 29.02.2012. 17:14:29 »

Chris Evans  Laughing

Do sada je glumio (sem kapetana) u nekoliko SF filmova: Push, Fantastic Four, Sunshine.....
Meni je dobar glumac.  Mr. Green pozdrav
Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 29.02.2012. 18:45:30 »

Ma znam i gledala sam skoro sve te filmove, ali jednostavno ne mogu da ga shvatim ozbiljno.  Rolling Eyes
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.036 sekundi sa 26 upita.