SF tim
* 17.01.2020. 21:26:55
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (10%)
Dobro - 4 (40%)
Osrednje - 3 (30%)
Lose - 2 (20%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 10

Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Captain America:The first avenger  (Pročitano 15552 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 20.10.2011. 22:05:25 »

Captain America: The First Avenger - Kapetan Amerika: prvi osvetnik (2011)

Za mene, do sada, najbolja ekranizacija nekog Marvelovog junaka. Opet, nista spekakularno ali sasvim pristojno ostvarenje za pogledati. Naravno ni konkurencija nije bila bas i neka (mislim na Marvela). Ipak pravi fanovi Kapetana A. su zadovoljni a tu prvenstveno mislim na "lude Amere", gde je njegova popularnost, u Americi, neuporedivo veca u odnosu na Evropu.

Film je snimljen u cast 70 godina postojanja Kapetana A. Prvi broj je izasao 6 meseci pre ulaska SAD-a u rat(2 svetski). Na naslovnoj stranici predstavljen je novi junak, ranije pomenuti, kako udara Hitlera pesnicom u bradu. Odmah dobija status kultnog, koji je posle, po svim ostalim parametrima to i zasluzio. Kako se pojavio pre ostalih "osvetnika" Iron Mana-a, Hulka i Thora dobija u imenu prefiks prvi. Toliko o istoriji.
Holivud, tacnije Marvel studio i Paramount Pictures su ulozili mnogo, 140 miliona dolara ali su i ocekivanja bila velika. Film je vec sada zaradio 4 puta vise.

Iako je glavna tema 2 svetski rat, to je nekako ostalo u pozadini. Film se bazira na velicanju glavnog junaka, rodoljublja, patriotizma a sve to uvijeno u magiju, natprirodne moci (koje naravno datiraju od davnina) i naravno velicanju Amerike. Ali to je klise, tako ucestalo i prepoznatljivo u holivudskim filmovima  da ja ne bih vise gubio vreme oko sekundarnih stvari nego da se malo bacim na desavanju u pomenutom filmu.
Decak Stiv Rodzers koji je ostao bez majke i oca pokusava da se regrutuje i postane vojnik. Kako je izuzetno slabasan i bolesljiv to mu nikako ne polazi za rukom. Primecuje ga jedan doktor i uvodi ga u eksperimentalni program koji ce od njega stvoriti super vojnika. On se pretvara u snaznog mladica natprirodnih moci koji ce u svom prvom ratnom pohodu dokazati svoju hrabrost i vestinu. Cilj je unistiti nacisticki odeljak koji se bavi naprednom naukom, HIDRU. Kako je HIDRA, zahvaljujuci tajnom sastojku koji sakuplja energiju, postala jako mocna odvaja se od Hitlera i deluje zasebno kao samostalna vojna organizacija. Kapetan A. okuplja svoju ekipu i krece u obracun tj. da spasi svet!!!

Mozda je film vise prilagodjen mladjem narastaju ali ja sam bio zadovoljan posle gledanja. Kris Evans, glavna uloga. (vec je glumio u Marvelovoj ekranizaciji, coveka baklju u Fantasticnoj cetvorci). Verujem da ce vise oduseviti zenski deo publike. Mada je i po meni odlicno odradio posao. Bas mu je legla uloga sa sve onako bejbi fejsom i odlicnom gradjom. Komandira Cestera Filipsa igra niko drugi no Tomi Li Dzons. Uvek na visini zadatka. Film ne bi bio holivudski a da se kroz film ne provlace emocije i ljubav od strane lepseg pola. Glavnu zensku ulogu igra Hejli Etvel.
Rezija Joe Johnston a scenario Cristhoper Markus. Ocena na imdb-u 7.1. Sa njihove strane i vise nego dobro.

www.imdb.com/title/tt0458339/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 02:40:09 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 21.10.2011. 01:40:08 »

Hvala Robi. Bilo je uzivanje citati prikaz, gledati film. Preporuka i od mene, ako niste zakerala ( ja im ni zastavu... ne podnosim  Rolling Eyes).

Sačuvana

S verom u Boga
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 21.10.2011. 06:42:11 »

Hvala na podrzci. Istog smo misljenja, bar sto se tice zastave. Laughing
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 24.10.2011. 20:43:01 »

Imam nameru da ga sagledam, MARVEL mi leži, a i glumci su poprilično dobri, počevši od Chris Evansa, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving, Samuel L. Jackson.. i drugi.
PS Robi, sjajan prikaz.  Wink pozdrav
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 24.10.2011. 22:33:44 »

Drago mi je sto ti se svidja prikaz (sto ne znaci da ce ti/vam se svideti naredni). Vidim da si, bar od novijih clanova bas aktivan, sto po porukama, sto po vremenu provedenom na forumu;  tako da mi licno tvoja "hvala" puno znaci. Vise je komentara, interesovanja i zanimacija za neke druge teme, nego vezanih za filmove, gde se bar ja (skromno misljenje, vrlo dobro snalazim). Puno pozzzz. pozdrav
Od mene na peticu. Very Happy
« Poslednja izmena: 25.10.2011. 12:31:08 od robi75 » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 26.10.2011. 11:57:23 »

Nisam bio planirao da gledam ovaj film ali zahvaljujući prikazu ipak sam ga odgledao.
Bolji je nego što sam očekivao. Ipak me nisu udavilil svojim amer-patriotizmom. Malo je predug za ovu priču. Protivnička super-vojska je prikazana kao gomila nesposobnih glupaka pa tabačina sa njima nije baš nešto zanimljiva.
Po meni, ocena na IMDb je previsoka, od mene Osrednje.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 26.10.2011. 18:01:22 »

Vise nego gledljiv film.
Patetika i kvazipatriotizam su svedeni na minimum,
 film uklopljen sa Iron Manom i Thorom u siru sliku.
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10.11.2011. 19:24:27 »

Toliko pozitivnih kritika ( ne mislim ovde nego generalno) i toliko pozitivnih ocena, očekivao sam pristojnu realizaciju stripa ali...meni uopšte nije lego film.
Gledao sam ga 2 puta , čisto da vidim da li sam nešto propustio, ali ne... nisam mogao ništa lepo da vidim.
Smorilo me sve. I gluma i scenario i režija...
Jedino što me raduje je da neće biti nastavka (valjda) nego će se  Captain America pojaviti u Avengers-ima.
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 10.11.2011. 20:09:24 »

Izvin`te ali mene ovaj glumac mnogo nervira. Ne znam zašto, ali deluje mi tako glupavo da mi se ništa ne gleda sa njim.  Rolling Eyes
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Dragan

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 58
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 15.11.2011. 15:53:00 »

Juce odgledao film. Po mom misljenju je srednja zalost. Ponavlja se jedna tema a to je da su Ameri najbolji u svemu. Nerviraju me filmovi koji velicaju americku superiornost. Sama ekranizacija Marvelovog stripa je dobra.
Sačuvana
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 16.11.2011. 15:35:24 »

Film je itekako odglediv, pa moglo bi se reći i dobar.
Nisu preterivali sa patriotizmom, scenario ok, gluma na visokom nivou, sve u svemu, dobro.  pozdrav
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 16.11.2011. 23:13:53 »

Nisu preterivali sa patriotizmom, scenario ok, gluma na visokom nivou, sve u svemu, dobro.  pozdrav

Slazem se. U kratkim crtama si  rekao upravo ono sto sam ja predstavio u prikazu. tako je
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 17.11.2011. 16:26:54 »

Kako i samo ime tako i simbol na stitu predstavljaju zastitne elemente propagande koja film i strip prate. Amerika je najveca, naj bolja, sa "ljudima" nadljudima. Zato je i moguce furati taj fazon fol neutralnosti jer je asocijacija jasna. Znaci ne da ima samovelicanja, nego je citav koncept filma samovelicanje.
Anace van toga, a to me strasno nervira, film je gledljiv.
Sačuvana
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 19.11.2011. 14:05:42 »

Kako i samo ime tako i simbol na stitu predstavljaju zastitne elemente propagande koja film i strip prate. Amerika je najveca, naj bolja, sa "ljudima" nadljudima. Zato je i moguce furati taj fazon fol neutralnosti jer je asocijacija jasna. Znaci ne da ima samovelicanja, nego je citav koncept filma samovelicanje.
Anace van toga, a to me strasno nervira, film je gledljiv.

Uporedi sa nekim popularnijim filmovima (u kojima ima veličanja) i videćeš da ovo i nije neko veličanje.
Prvo mi na pamet pada "Battle for LA".... pozdrav
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 19.11.2011. 15:19:09 »

Treba imati na umu da je taj lik nastao kao simbol borbe Amerike protiv nacizma. Mora da ima amer-patriotski naboj, to je sastavni deo lika. Ono što hvalimo je to što u filmu nisu preterali sa tim.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 26 upita.