SF tim
* 26.01.2020. 10:37:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Don't Be Afraid of the Dark  (Pročitano 2901 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 12.10.2011. 19:35:10 »

Don't Be Afraid of the Dark - Ne plaši se mraka (2010)

Bio sam skeptican kada sam procitao da je film ustvari rimejk "Ne plasi se mraka" iz 1973 ali sam se, na srecu prevario jer je film dobar i prava je retkost; bar poslednjih godina, pogledati ostvarenje koje je bolje od originala. Mada je osnovna tema filma devojcica u strasnoj, udaljenoj kuci protiv zlih sila (toliko puta vidjeno), film je ipak drugaciji, jednostavniji, brzo se dolazi do odgovora odnosno zakjucka. Zle sile, negativci ili kako vec da ih nazovem su veoma specificni i noebicni i za mene je to bilo prijatno iznenadjenje jer o filmu pre gledanja nisam nista znao, osim da u njemu glumi Kejt Holms. Naravno i to da je Holivod ocekivao mnogo od ovog filma. Prijatno sam se iznenadio jer konacno nije rec o duhovima.

Naravno da ovo nije najbolji horor koji sam pogledao ali u poslednje dve tri godine jedan od boljih. Zanimljivo je to da je film trebao biti prihvatljiv za decu (usput ima oznaku R, znaci mladji od 17 mogu da ga gledaju samo uz prisustvo roditelja ili starije osobe) ali se od toga odustalo. Dobro je, jer bi se upropastio jedan dobar horor film. (po meni ne preterano strasan)

Film govori o devojcici koja se sa ocem i njegovom novom devojkom seli u novu kucu. On je arhitekta i pokusava da renovira kucu, dobro je unovci i vrati se na staze uspeha bar sto se tice karijere. Devojcica Sali, njegova cerka je nevoljno doputovala kod oca jer je majka previse zauzeta poslom. U svom tom poslu ona je malo zanemarena, izdvaja se i obilazi ogromno zdanje sto kucu sto okolinu i dvoriste i ubrzo saznaje da oni nisu jedini stanovnici.....Otac joj neveruje ali njegova devojka polako shvata da prica male devojcice o neobicnim zlim patuljcima i zverima ima tezinu.

Meni je super bilo to sto nema mnogo scena jedan na jedan, uvek je vise ljudi u pitanju. Kucna pomocnica, radnici, bastovan, gosti itd. Naravno da je najzesci utisak kada je devojcica sama ali se na ovaj nacin film, bar sto se tice jeze i straha malo ublazio (ako je bilo sta da se ublazi). Glumci i scenario (Guillermo del Toro) solidni, sto se naravno i ocekivalo od ovog holivudskog ostvarenja. Mozda je Kejt Holms malo zatajila. Da Toma nije dao neki pogresan savet? Kraj nepredvidiv, odlican. Budzet je bio 25 miliona dolara. Kritika i gledaoci podeljeni tako da ce nekome verovatno biti smeno sve ovo sto sam ja napisao. Prezivecu.

Film je rezirao Troy Niksey. Scenarista ranije naveden u tekstu a glavne uloge pored vec spomenute Kate Holmes igraju i Guy Pearce i Baille Madison.
Ocena na imdb-u 6.1.

www.imdb.com/title/tt1270761/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 02:38:34 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.041 sekundi sa 26 upita.