SF tim
* 01.12.2020. 12:17:47
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Lose - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Vanishing on 7th street  (Pročitano 3681 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 20.09.2011. 19:36:32 »

Vanishing on 7th Street- Nestajanje u 7-moj ulici (2010)

Bas sam se dvoumio nekoliko dana da li uopste da napisem nesto o ovom filmu jer zaista nisam siguran sta sam pogledao a na stranu to sto i dalje ne znam i nije mi jasno ni ko, ni sta, ni zasto a kamoli zbog cega. Ostao sam zapanjen, ne toliko samom idejom i to kako je film uradjen nego njegovom prazninom i ogromnom kolicinom nicega. Verovatno ima i onih koji se ne slazu sa mnom ali eto sto bi rekao Djoka ja sam takvog dojma.

Tema na koju se film oslanja nije uopste losa ali je toliko neupecatljivo sprovedena u delo da je prosto sve ostalo nejasno i nedoreceno. Uglavnom, Detroit ostaje u mraku i svo stanovnistvo sedme ulice nestaje izuzev cetvoro nasih junaka koji usput neznaju zasto su postedjeni (naravno ne znam ni ja). Oni se bezeci od sila tame koje su ovoga puta u vidu mraka, ljudskih senki i silueta sakrivaju odnosno sklanjaju u jedan napusten resoran. Shvataju da se tama sprema u napad, ne znaju zasto (ne znam ni ja) ali im je jasno da je svetlost njihov jedini saveznik. Naravno da je u pitanju mrkla noc i da je riknulo sve sto radi na struju. Oni srecom imaju generator i goriva. Kao i Srbija ludih godina. Ali sta ce oni kada struje nestane odnosno kada se gorivo potrosi?

Ostvarenje je horor i misterija. Ja licno od horora nisam video nista a trebao sam, specijalni efekti u vidu tame koja pruza ruke ili ti vec krake prema zrtvi, najveca misterija je neka izgubljena kolonija Croatoan, a gluposti na pretek od toga zasto nisu pokupili u ulici uz pomoc drugog osvetljenja sve sto svetli uz pomoc baterija, nemogucnost koriscenja mobilnog bez struje???. Ja licno nisam razumeo sta je stvarnost, sta je iluzija odnosno da li se govori o paklu i raju. A kraj je prica za sebe. Ja ne znam ni da li je reditelju jasno sta kraj znaci. Kao pusti masti na volju, odluci se za jedan jer je kraj toliko nejasan da mozes da ga shvatis kako hoces.

Film su uradili Brad Anderson i Anthony Jaswinski a glume; ja bih spomenuo samo Hayden Christensen. Budzet 10 miliona dolara a ocena na imdb-u 4.9 od 10. Puno brate, puno.

www.imdb.com/title/tt1452628/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 01:36:41 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 20.09.2011. 19:57:20 »

Ovaj film su najavljivali kao veliki hit. Nekoliko puta skoro da sam ga stavio da se skida ali odrednica "horor" me je uvek odbila.

Hvala na prikazu, sad znam da ništa nisam propustio što ga nisam gledao. pozdrav
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 22.09.2011. 17:08:27 »

Znam, otuda i tolika moja ogorcenost. Verovatno bih bio trunku blazi da je u pitanju neko drugo ostvarenje koje nije dovodjeno u vezu sa blokbasterom. angry2
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 03.10.2011. 08:11:52 »

Probao, nije islo. Ugasio posle 40 min.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.025 sekundi sa 26 upita.