SF tim
* 16.12.2019. 00:08:58
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (20%)
Osrednje - 3 (60%)
Loše - 1 (20%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Super 8  (Pročitano 3509 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 24.08.2011. 20:23:47 »

Super 8 (2011)

Ja bih pored misterije i sf ispred svega stavio deciji film. Deca ce se sigurno obradovati a ja sam se u toku gledanja prisetio Et-ja i Gunisija, sto mi nikako nije bio cilj. Prepoznao sam malo smeka i susreta trece vrste sto opet nije uticalo da se moje misljenje bar nesto promeni.

Grupa dece zabavljajuci se tako sto snimaju film super 8 kamerom bivaju svedoci uzasne zeleznicke nesrece. Oni su ustvari svedoci da to i nije bila nesreca nego je katastrofa izazvana ljudskim faktorom. Ubrzo slede neobjasnjiva desavanja i nestajanja mestana. Vojska zatvara oblast (51) i vrsi istrazivanje nesrece u tajnosti. Lokalni zamenik serifa ciji je klinac bio jedan od svedoka nesrece pocinje da sumnja u vojne agente i njihova objasnjenja vezana za samu nesrecu. Klinci pregledaju snimljeni materijal i shvataju da su posle nesrece ostavili upaljenu kameru i tako slucajno snimili izlazak nepoznatog bica iz teretnog vagona. Pocinje zurka.........

Procitao sam par kritika vezanih za ovaj film koje se uglavnom odnose na to da Spilberg nije previse zagonetan i da daje odgovore na sva pitanja. Meni se to licno svidja jer je on majstor jednostavnosti. Ne zavlaci puno, ne pametuje, vrlo je direktan. Covek ne filozofira nego zabavlja. Ja to po stoti put isticem da je kod filma zabava na prvom mestu. Zato mi je i bolje da pogledam nesto ovako zabavno, opustajuce nego one budalastine od Transformersa ili ti nesto slicno.
Specijalni efekti odlicni. Vanzemaljac nista posebno. Meni cak i nije bio strasan. Nelogicnosti dovoljno, od toga kako tako snazno bice moze uopste biti zatvoreno u jednom vagonu koji se raspadne posle nesrece do toga da jedan profesor drzi tako vazan dokumentarac o istoriji doticnog vanzemaljca u svojoj kancelariji u skoli? Dijalozi primereni glavnim junacima to jest njihovom uzrastu.

Gluma po meni izuzetna, klinci prirodni i mnogo uticu na to da se film prihvati sto realnije.
Budzet 50 miliona, trenutna zarada 234 miliona dolara. Ali da budemo iskreni svaki Spilbergov film uz sebe nosi velika ocekivanja. Jos ako je reditelj J.J Abrams (Lost, Star trek) naravno da svi ocekuju blockbuster. Od mene ipak samo osrednje.
Glavne uloge Elle Fanning, Amanda Michalka, Kyle Chandler itd. Mislim da ce se za pojedince tek cuti.

www.imdb.com/title/tt1650062/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 01:54:02 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 24.08.2011. 21:47:17 »

Moram da kazem da me film nije nimalo dirnuo. Pocetak je dobar, ali kasnije jednostavno radnja gnjavi i nije nista sto nismo vec sto puta videli. Mislim da je osrednje dovoljna ocena. Treba ga pogledati, ali nista ne gubite i ako to ne uradite.
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 30.10.2011. 19:28:09 »

Slažem se sa vašim ocenama.
Najbolji deo su klinci koji, po meni, zaista odlično glume. Naročito bih istakao malu El Fening koja je očito talentovana barem kao njena starija sestra Dakota.

Sam film deluje kao već viđeno iako je radnja, recimo, originalna. Kraj je prilično naivan.

I od mene ocena Osrednje.
« Poslednja izmena: 01.11.2011. 22:29:17 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 01.11.2011. 22:24:51 »

Razocaran sam sa filmom. Od mene ocena  - lose.
Sačuvana

S verom u Boga
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 10.11.2011. 19:15:07 »

Film su "izvukli" deca ali to nije dovoljno za pozitivnu...a nije loša ideja, siguran sam da ovde prisutni članovi, mogu bez problema da osmisle bolji scenario a ne kao ovi iz holivuda....
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.