SF tim
* 19.07.2019. 12:21:50
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Runes of Magic (RoM) - Besplatna MMORPG  (Pročitano 5400 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 46
Van mreže

« poslato: 22.08.2011. 15:39:07 »

Prije svega da pojasnimo neke pojmove za one koji ne znaju. RPG ili ti role-playing-game je vrsta igri u kojima vi preuzimate ulogu nekog karaktera. Vi preuzimate odluke za taj karakter i/ili razvoj karaktera. MMO je kratica za Massively multiplayer online. Ukratko, MMORPG je igra gdje vi i puno drugih igraca igrate igru online u isto vrijeme. Igra ima izgradjen svijet, u ovom slucaju (RoM) svijet fantazije i vi mozete da birate kako zelite da igrate, da li samo idete da se borite ili da pratite pricu (price) i na taj nacin razvijate svoj karakter.

Vecina MMORPG igara je bazirana na kupovini igre, te na mjesecnom placanju za igranje, dok RoM troskove servera i igre isplacuje sa mogucnoscu kupovanja takozvanih dijamanata koji omogucuju olaksice u igri za one kojima se zuri. (poput npr. kupovine konja na vise od 2 sata. (dan, par dana pa do konja koji ne izlazi iz vaseg inventorija)

Kao prvo, za ovu igru je potrebno imati popriclino nov kompjuter, za grafickom sa minimalnih 128MB, premda da bi se igra doista uzivala treba imati nesto bolju graficku za bar 256MB. Takodje imanje boljeg procesora i poprilicno memorije ce pomoci boljem dozivljaju. Igra je teska nekih 8GB za instalaciju, i sto je najgore, potom ce igra proci korz niz dodataka *upgrade*. Meni je trebalo preko sat vremena da je instaliram, a sudeci po netu to je normalno. Kad se kreira karakter, te kad ucitate i instalirate igru, te kad se ona dogradi, potrebno je da kreirate svoj karakter.

Od opcija, mozete birati prvo rasu (Elves ili Human), zatim vasu prvu klasu (Warrior, Mage, Priest...) a potom startujete igru. U pocetku dobijate oprciju za tutorijal koji pokazuje kako se krecete (misom i ili qweasd tipkama), te kako se borite. Kao nagradu dobijete paket koji kad otvorite ima par iznenadjenja. Sve moguce zvjerke koje mozete ubiti ce ostaviti raznorazne stvari za sobom. (od ociju buba, pa do kandji medvjeda) i sve te stvari vam mogu pomoci u raznim potragama (quest).

Za sve sto radite u igri dobijate experience points, ali takodje i TP koji se koriste za ugprade vasih vjestina. (za svaku klasu imate razlicite vjestine, a zatim sa drugom klasom moguce je dobiti razlicite vjestine kombinacijom).

Grafika je odlicna, a potrage se krecu od javljanja nekome, potrage za necim, pa do skupljanja potrebnih stvari. U igri mozete skupljati 3 razlicite osnovne preradjevine - drvo, rudu i trave. NJih mozete koristiti za daljnju proizvodnju, a sa skupljanjem i proizvodnjom dobijate vece levele, sto ujedno znaci da vise stvari mozete da proizvodite...

Ukratko, tesko je u jedan post opisati vecinu igre. Ja igram vec nekoliko dana i samo sam zagrebao mali dio igre u jednom djelu zvanom 'Howling Mountains', a svijet je ogroman. Vec sam u par kakatera koje sam napravio dosao do 15-tog levela, a za par quests sam dosao do toga da bih morao da se udruzim sa drugim igracima da bih mogao da ih kompletiram.

Za besplatnu igru mislim da dobijate veoma mnogo da samo oprobate. No racunajte da ova igra zahtjeva puno vremena. (no uskoro ce i zima... sta bolje raditi nego prezivjeti je u fantasticnom svjetu Very Happy)

Web stranice za igru: http://us.runesofmagic.com/us/

Wiki za RoM: http://www.theromwiki.com/Runes_of_Magic_Wiki
« Poslednja izmena: 22.08.2011. 15:42:49 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.09.2011. 13:58:29 »

Zanimljivo da i poslije 50 pregleda niti jednog komentara, kamo li da neko oproba besplatnu igru. Smile (iako je fantazija Very Happy)

DakleM, igram vec par sedmica i sve sto mogu reci... ODLICNO. Za besplatnu zabavu, igrate igru, ima veoma puno quest koje idu od toga da nesto sakupite, da nesto nekome odnesete, pa do toga da unistite neku neman (boss). Prica je napravljena takod a kroz igranje otkrivate sve sta mozete raditi i ucite nove vjestine.

Ja sam prije 2 sedmice poceo vise da koristim AH (Auction House) gdje sam prodavao neke materijale i navavljao potrebne rune koje sam iskoristio da poboljsam opremu i oruzje. Tako da moj wizard karakter sad vecinom ubije sve protivnike u 1-2 hita magijom. Program je napravljen tako da mozete sami kobinovati komande putem skripti. Ja sam napravio samo par njih i pomogle su mi da brze napredujem. (Mage level je 28 i Knight level je 24)

Par vecih bosova sam dobio pomoc, koju je jednostavno zatraziti, a par puta sam drugima pomogao (posto moj karakter sad pomocu opreme izgleda kao 10 levela veci)

Od drugih stvari, sad trenutno radim na nabavci ljubimca-a koji ce mi pomoci da imam bolje kakateristike (prve sam sve pustio, posto sam samo uzeo prve bez ikakvog proucavanja, pa sad imam ljubimca koji je bolji za drugu klasu. Sve u svemu, rjedji ljubimac (kojeg dobijes iz holy pet egg) ima puno bolje karakteristike i pomaze uveliko vise.

Svaki karakter ima i kucu, tako da je mozete opremati, a namjestaj daje dodatne TP i XP bonuse. Takodje imate i kucne pomocnice koje kostaju puno (oko 200K prva, zatim duplo vise za svaku sljedecu) No posto mogu da drze 10 stvari za vas, plus cjelu odjecu, te daju specijalne bonuse, naravno kad se istreniraju, nisu tako ni skupe.

Sve u svemu, igra je veoma zanimljiva, puno zabave za nikakvu cjenu.
« Poslednja izmena: 09.09.2011. 14:10:46 od SuperFrog » Sačuvana

Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09.09.2011. 18:48:50 »

Ne igram online igrice, oduzimaju previse vremena i uglavnom se svode na to da te nateraju da, kada najzad izgubis zivce, platis nesto. A naravno meni to ne pada na pamet.  Rolling Eyes
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 12.09.2011. 20:51:29 »

Pa ovdje shodno koliko vremena imas, mozes da bas nista ne platis. Dakle, ako ti se ne zuri, placanje uopste nije potrebno. Vidno je da oni koji plate brze naprreduju, no na kraju zavrse losije, posto nemaju pojma kako da koriste napuhane karaktere.

Sto se tice vremena, to jeste istina, igra je OGROMNA. Na to gledam kao na citanje knjige/gledanje filma, sa tom razlikom sto ucestvujes u radnji.

Sve u svemu sa ovom brzinom vidim da bih mogao igrati do iza nove godine... Very Happy i jos ne doci do kraja... no posto ne zurim, to nije ni problem...  Smile

Vazno je da je zanimljivo i da uzivam u ovako kompleksnoj igri.
Sačuvana

NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 36
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 25.11.2011. 02:38:27 »

Pa... ne znam... probao sam rune i nisam nešto bio posebno zadovoljan.
Možda sam se ualio zbog WoW-a i Lord of the Rings Online-a (lotro), svakako je simpatična igra ali ne odstupa od proseka ni pozitivno ali ni negativno.
Čekam da krene StarWarsTheOldRepublic iliti SWTOR pa da odradim jednu lepu recenziju.
Inače, ne znam jesi li probao LOTRO, on je takođe F2P (free to play) s tim što je malo manje free od runa. Treba da se grinda dosta da ne bi izgubio korak sa onima koji keširaju za neke dodatne zavrzlame. Dobro, ne baš mnogo ali treba, npr da se otključaju određeni questovi, da se dobije mount otključa AH i tako to.
Rune sam igrao, doduše malo, nisu mi održale pažnju.
Takođe postoji i Guild Wars (GW) on je b2p (buy to play) isto je MMO ali treba samo inicijalna igra da se kupi, kao i single player, s tim što je zajednica u GW stvarno velika i organizovana a i igra je odlična po većini kritika, ja je nisam igrao. Sad treba da izađe i GW2 koji se planetarno iščekuje Smile
I naravno World of Warcraft, ali on se trenutno stvarno ne isplati, em je p2p (pay to play) em ti treba faktički 4 igre. Vanila, TBC, WotLK i Cata... i + 13 eura mesečno.
i tako  pozdrav
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
dvab

kadet

Ugled: +1/-0
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 24.01.2012. 09:32:31 »

Poz svima( dugo nisam bio ovde)... juce sam konacno izbrisao -Runes of Magic- i oslobodio se zlih sila, posle dve godine igranja iste.
Drugarski savet za sve koji je pocinju, igru drze nemci i sve gledaju kroz pare... ukoliko niste spremni da ih trosite kod njih neocekujte da
ce bilo sta lepo da vam se desi u end game....Ili ce vam nefrovati karakter, ili vam namestiti puno grind radno vreme... a ako sve to i izdrzite
ocekujte ljude koji ulazu po 100-200 eura mesecno u igru i kojima jednostano ne mozete nista jer je razlika izmedju onih koji plate i onih poput mene koji nemogu prevelika.
Sačuvana

Bojan
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 02.08.2012. 18:51:03 »

Rune su grindfest generalno. I spadaju u takozvane p2w ili pay to win, zahtevaju finansijska ulaganja i mikrotransakcije da bi bio konkurentan. Onako, 6/10 i to je to.

Allods je npr više kul, em su radili rusi pa je mnoooogoo šarmantnije od zapadnjačkih, em sa malim ulaganjima možeš dobiti dosta sadržaja em ne treba da se grinda do besvesti za casual... ako stignem opisaću je ali nekako bi pre da ispoštujem neke druge igre..
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 02.08.2012. 21:58:01 »

Nara, ako je nesto sto su Rusi napravili vise zapadnjacki, nekako sam ubjednjen da ne znas odakle npr. Runes of Magic su.

Upravo u tome i lezi zasto je toliko grind-a u igri, jer ljudi tamo uzivaju u tome. Ja sam dugo radio npr. na jednom od 'zanata' no jos uvijek sam tek kod ~70% gdje bih trebao biti. Jednostavno mi taj grind dosadi...
Sačuvana

NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 02.08.2012. 22:10:21 »

Rune su kolko ja znam iz Kine ili Tajvana ali su adaptirane za ameriku jedna verzija i evropu (ili čak nemačku a ne evropu). Taj istočnjački mentalitet bi moko da farma kripove danima za dva tokena  Mr. Green

Allods online je ruski ja sam za njega pričao kako je šarmantniji Smile
Mene je uvek zasmejavalo kad usred guste šume neko mahne a ne čuješ Hi nego što djelaš ili tako nešto Laughing
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 03.08.2012. 12:39:05 »

NIsam jos oprobao Allods, a cini mi se da sam gledao na FreeMMOS na youtube. Izgleda zanimljivo, vrijedi instalirati i oprobati.

Sto se tice RoM-a, je, to je sa Taiwana, i koliko smo culi, tamo najvise vole grind igre. Evropski i USA serveri (I verzija igre) su identicni, kao sto si i Australiski.

Ono sto cini RoM neobicnim je mix klasa, i svaki mix ima specijalne efekte. Price nisu tako lose i nije tesko doci to vrha levela, cak i bez ikakvog ulaganja novca.  U sustini, novac samo ubrza process.

Ja sam u par navrata uzeo dijamante (za permanent mount i par drugih potrebstina) no odmah potom sam odlucio da cu biti samo F2P i vise nisam ih uzimao. Vecinu stvari koje sam uzeo poslije toga placam sa novcem iz igre ili mjenjam za neke stvari koje sam usput pokupio.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 23 upita.