SF tim
* 06.08.2020. 00:53:13
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Rite  (Pročitano 5768 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 06.07.2011. 23:58:16 »

The Rite - Obred (2011)

Posle nekoliko sugestija i dobronamernih kritika pokusacu da budem malo opsirniji.

Marija Karan. Film iz vrha holivudske produkcije. Sir Anthohy Hopkins. Egzorcizam; i meni ne treba vise nista. I nisam se prevario. Ja sam licno zadovoljan onim sto sam video za ta dva sata koliko traje film. Plus, na sve to, film je inspirisan istinitim dogadjajima, sto je meni samo razlog vise da ga pogledam

Okarakterisan je kao drama, horor, triler sa ocenom na imdb-u 6.0. Neka bude bar 7 od mene.

Film govori o Majklu Kovaku (Kolin O Donahju) studentu teologije koji nevoljno pohadja skolu egzorcizma u Vatikanu. Igrom slucaja upoznaje oca Lukasa koji mu postaje mentor i uvodi ga sve tajne egzorcizma. Majkl je na pocetku skeptican i nepoverljiv ali ce ga niz dogadjaja koji slede naterati da promeni misljenje. Borba sa Djavolom na domacem terenu, na najsvetijem mestu na zemlji.

O glumi i glumcima je suvisno pricati, bar kad je u pitanju Hopkins. Lokacije Rima gde je film sniman su odlicne i sjajno se uklapaju u celu pricu. Pomalo su jezive, urusene i mracne. Bas Djavolske. Kad smo vec kod djavola, film me je kupio svojom realnoscu (koliko je to moguce,narocito kod ovih zanrova) bez mnogo fantastike.

Ako slucajno ne prepoznate Mariju Karan, ona igra lik  Sandre. U filmu se takodje pojavljuje i Rutger Hauer glumi oca Majkla Kovaka, Istvana Kovaka. Film je rezirao Mikael Hafstrom.
U februaru ove godine The Rite je bio najgledaniji film u Americi.
Moje skromno misljenje je da film vredi pogledati.

www.imdb.com/title/tt1161864/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 02:21:32 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 12.07.2011. 14:33:20 »

Ne volim horor a ovo je gore od horora  grrr (Mada me uplašila samo mačka na prozoru ... ) Likovi su zaista uzeti "iz života" ??? Horor na kub !

Verujem u Satanu - dakle i Bog postoji !?!?!?  (Kao dokaz je ...  Shocked )

Kad je mene naveo da ga odgledam "u komadu" ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 12.07.2011. 20:04:26 »

To lice djevojke na slici, da joj nisu kojim slucajem javili da ekipa nije prosla na kvalifikacijama za svjetsko prventstvo??  Rolling Eyes   Laughing

Iskreno, u zadnje vrijeme sve manje gledam horore. Jednostavno kad su horori presli sa strasnog i misterioznog (kakvim ih je pravio Hickok) na odvratne i pune krvi, meni jednostavno su prestali biti zanimljivi.

Pogledao sam par klasika (Istjerivac duhova, Magla,...) no rijetko nesto novije. (Blade, Underworld i Resident Evil racunam pod akcione filmove, jer to i jesu)
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13.07.2011. 12:09:07 »

Ja izbegavam horore. Umirem od straha ...  Embarassed

Ovaj sam skinula samo zbog glumca koji je ... među najvećim živim glumcima danas.

Nije me prestrašio film. Prestrašilo me ono što je pisalo na kraju  Shocked Crying or Very sad  grrr bezi
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.07.2011. 16:07:22 »

Ja izbegavam horore. Umirem od straha ...  Embarassed

Ovaj sam skinula samo zbog glumca koji je ... među najvećim živim glumcima danas.

Nije me prestrašio film. Prestrašilo me ono što je pisalo na kraju  Shocked Crying or Very sad  grrr bezi
Naravno. Ni ja nevolim horore koji me podizu iz fotelje ili zbog kojih moram da se se okrecem iza sebe. help
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 13.07.2011. 20:02:31 »

Nismo se razumeli  Rolling Eyes grrr

Horor me plaši dok ga gledam ali ga brzo zaboravim. Vampiri, vukodlaci i sl. više su mi  gadljivko nego strašni. Još kad ima mnogo krvi i nasilja -  preskačem gledanje ! (Blejd i slični su mi baš bez veze: mnogo krvi i tuče zbog vampira koji i ne postoje  Rolling Eyes )

Izuzetak su oni koji imaju vezu sa realnošću. Ovaj film daje na kraju imena ljudi koji su zaista "isterivači đavola"  Shocked i rade to i sada  Shocked

Noć veštica mi je strašan film - ludilo je nepredvidivo i situacija koju film opisuje sasvim je moguća  Crying or Very sad

Horor filmove prave tako da uplaše. Trzam se i ja (i to žestoko  Embarassed ) ali plaše me samo moguće stvari.
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 13.07.2011. 23:04:05 »

Ja sam tebe razumeo i prosli put jer znam sta je na kraju filma. Realnost. To sam spomenuo i u prikazu. Hteo sam da potvrdim ono sto si rekla pa je verovatno moja konstatacija dovela do nesporazuma. pozdrav
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 13.07.2011. 23:56:23 »

Laughing Vrućina !!!

ziveli
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 14.07.2011. 13:49:01 »

Budem pogledao, sto zbog vasih review-a, a sto zbog gospodina Hopkinsa.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 27 upita.