SF tim
* 08.12.2019. 10:51:35
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (100%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Attack of the Killer Tomatoes! (1978)  (Pročitano 3288 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.07.2011. 01:50:45 »

Attack of the Killer Tomatoes! - Napad paradajza ubica (1978)

Kultni film čiji je jedini dobar deo naslov.

Toliko puta smo ga pominjali da sam poželeo da ga pogledam kada sam ga video u spisku filmova za preuzimanje na jednom sajtu.

Ni malo mi nisu smetale njegove godine. Em je od prvog do poslednjeg kadra parodija, em je B-produkcija pa nema specijalnih efekata tako da nema šta da "pregazi vreme".

Jedini problem, barem za mene, je što, iz nekog čudnog razloga, očekujem da parodija bude smešna a ovaj film nije ni prošao pored humora. Smeh pokušava da izazove apsurdom, ponašanjem likova potpuno suprotnim od očekivanog i nazovi-smešnim obradama kultnih scena hit-filmova.
Recimo, ako vam je smešno da gledate nekoliko paradajza bačenih na površinu vode uz muziku iz "Ajkule" i potonje krike plivačica, onda je ovo film za vas.
Za mene nikako nije. Nisam uspeo da ga celog odgledam već sam udarnički premotavao unapred. Sad

Možda se i nađe poneki smešan detalj ali to se utopilo u okeanu čiste gluposti.

Radnja je nebitna jer je cilj ismevanje svega i svačega, počev od vlade, političara, vojske, novinara... ma, svega što je stalo u film.
Ipak, ukratko...

Mutirani čeri-paradajzi počnu, ničim izazvani, da klopaju ljude. U tome su toliko uspešni da im ništa ne mogu ni vojska ni grupa specijalnih kretena, ups, agenata koje su poslali da vide o čemu se radi. Oni, naravno, zaginu na kečapo-krvave načine pa opstanak ljudi mora da obezbedi vođa tima. Za to vreme, vlada pokušava da reklamama prikaže paradajze ubice kao dobru stvar. Tu je i novinarka, nesposobna do bola, koja prati (ili barem to pokušava) šta se to dešava. Na kraju, paradajzi stradaju od hit-pesme koju peva neki nepodnošljivo unjkavi glas (na isti način su se ljudi odbranili u "Mars napada" Very Happy).

Ima delova sa pevanjem, pa se film vodi i kao mjuzikl. I ti delovi su, jasno, parodija i nemaju veze sa muzikom.

Kažu da ima filmova koji su toliko loši da su naprosto dobri (dok su neki jednostavno loši). Pošto nisam ljubitelj "đubreta" ovo nije film za mene. Za one koji vole da gledaju "treš" ovo je sigurno kultno ostvarenje.
Toj publici su, pretpostavljam, namenjena čak tri nastavka (Return of the Killer Tomatoes! 1988,
Killer Tomatoes Strike Back! 1990, Killer Tomatoes Eat France! 1991), a priča se i o rimejku.

Što se mene tiče, dalje od naziva ovog filma ne treba ići. Ako ste, kao ja, uspeli da ga izbegnete sve ove godine, samo nastavite tako. Very Happy
Ocena, jasno, Negledljivo.

http://www.imdb.com/title/tt0080391/

ps, baš bih voleo da vidim i vaša mišljenja, ako ste ga gledali.
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 03:05:59 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 13.07.2011. 14:15:00 »

Ja sam ovo gledao, poprilično davno, pa se ne sećam detalja. Ako budem imao vremena, možda ga ugrabim kao torent.  Twisted Evil Mr. Green
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.039 sekundi sa 26 upita.