SF tim
* 13.07.2020. 07:29:14
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Shelter  (Pročitano 2628 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 08.07.2011. 22:54:26 »

Shelter - Zaklon (2010)

Sasvim slucajno sam naletio na ovaj film i kada sam ga pogledao shvatio sam zasto nije prosao bolje kod publike i zasto nije privukao vecu paznju. Cak ni odlicna Julian Moor koja se vec oprobala u filmovima ovog zanra sa slicnom tematikom (Blindess, Childern of Men, Forgotten) nije uspela da ga podigne iznad proseka. Ja bih ga ocenio kao prosecan mada ga je kritka sasekla do "kraja" tako da u Evropu nije ni dolazio u bioskope.

Film govori o doktorici Harding, udovici koja zivi sa cerkom Sammy. Na molbu svoga oca pristaje da pregleda i leci osobu koja pati od poremecaja licnosti. Zivotna greska, jer ce se do kraja filma boriti za svoj i zivote svojih najblizih. Prijatno sam se iznenadio zanrovskim obrtima u filmu koji pocinje kao triler baziran na dusevnom poremecaju jednog mladica, prelazi i zavrsava kao (blagi) horor. Dobre strane filma su napetost, sve vreme trjanja filma. Atmosfera takodje na nivou. Kamera i muzika upotpunjuju napetost i dobro se uklapaju u celu pricu.

Najveca zamerka, kao po obicaju, odnosi se na rasplet i kraj filma gde su maksimalno pogubljeni konci. Nista novo. Specijalni efekti nikakvi; zato sto ih nema. Ima jedan, kada se glavni junak (neoslovljavam ga po imenu posto ih ima vise, da nestvaram zabunu) pretvara iz jedne osobu u drugu. I to se vidi tek u drugom delu filma. Ipak pored svega, za mene jedan solidan triler sa blagim primesama horora.

Budzet je bio 22 miliona dolara. Film moze da se pogleda bez nekih vecih ocekivanja.

Pored Julian Moore u filmu glume Jonathan Ryus Meyers, Jeffrey DeMunn. Rezija Mans Marlind i Bjorn Stein. Na imdb-u ocena 6.0.
Zanrovski je mesavina trilera, misterije i horora.

www.imdb.com/title/tt1179069
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 02:20:22 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 26 upita.