SF tim
* 29.10.2020. 23:27:30
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 3 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Season of the Witch  (Pročitano 3571 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.07.2011. 15:23:46 »

Season of the Witch - Sezona veštica (2011)

Ocekivao i nadao se boljem. Mislio sam da ce Kejdz konacno snimiti pravi film (u poslednje vreme) kad ono sipak.

Prvi deo filma je i ok, gde odabrana grupa ljudi ima zadatak da devojku, koja je proglasena vesticom preveze u jedan manastir gde ce joj se suditi (ubiti) kako bi se skinula kletva koja je u medjuvremenu zaposela ljudsku populaciju (kuga). Medjutim od polovine filma, kada oni stizu na odrediste i kada se otkriva ko je ili sta je doticna devojka, nastaje i kolaps filma. Kao da je neko dosao i rekao "drustvo nemamo vise vremena zavrsavaj film". Sve se nekako ubrzalo, pojednostavilo a kao rezultat toga ostala je praznina.

Rezija Dominic Sena. Glavne uloge Ron Perlman, Nikolas Kage, Claire Foy.

http://www.imdb.com/title/047999/

PS: Meni je kada gledam vrlo bitna lokacija gde se film snimao (Izgled) scenografija, ustvari bitan mi je i enterijer i eksterijer, zato sto ponekad kada je film losiji te stvari mogu da ga "izvuku" (koliko toliko). To je slucaj i sa ovim filmom. Pogotovo jer su i Kejdz i Perlman (bio u mnogo boljim izdanjima) prosecni.
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 01:09:53 od dan555 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 36
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.08.2011. 09:24:40 »

Iako nisam ocekivao nista ispada fin,prosecan film Smile
Zakasneo jedno 20 godina po tematici, a ni sa realizacijom se nisu pretrgli, ali je gledljiv.

Mogu da ga uporedim sa Black Death (2010) od novijih (Black Death (2010) je bolji Very Happy)

Drago mi je sto se niskobudzetni fantasy (ne mogu da kazem trash sa ovim glumcima) budi

Sačuvana
Axa
Nine of Time
kapetan

Ugled: +18/-0
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 19.08.2012. 11:11:15 »

Film može da se pogleda ali i ne mora. Veliki deo radnje je u putešestviju i prikazu veštičje veštine (izgledati nevino a kad ono ustvari Mr. Green). Predeo kojim prolaze lepuškast ako se zanemari glumarija može da se dobije efekat ekskurzije obogaćen starim zdanjima.I naravno da ne zaboravim finiš i samo pojavljivanje đavola, naravno u crkvi sa sve tornadom kako to već biva, jelte. Moja ocena osrednje.
« Poslednja izmena: 19.08.2012. 11:24:14 od Axa » Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.