SF tim
* 16.09.2019. 11:06:05
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: "Društvene" nauke i SF  (Pročitano 36860 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #120 poslato: 18.10.2011. 16:16:41 »

Vas dvoje mu dodjete kao vesnici proleca. Visibabe.  Mr. Green Laughing smeh smeh
Cuj visibabe. Glorija, veruj mi da sa ovim deda nema nista. Ko ce ga znati zasto je narodu bilo potrebno da udene takav naziv cvetu koji jadan najavljuje nesto bolje.

Ili sre mozda slute slutave. Ko ce ga znati. sacekajmo rasplet. Brzo ce valjda.

Cus visibaba.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #121 poslato: 18.10.2011. 18:07:52 »

Da znaš ! "Visideda" bi bilo ... logičnije!  smeh

Fuj mi na asocijacije ...  Embarassed Embarassed Embarassed  Oops kesa

Vesnici proleća ???  Shocked Jesi penzioner ali nisi baš toooliko mator  Twisted Evil Pogledaj kalendar ! JESEN je!

PS: Raspad sistema  Crying or Very sad O čemu smo ono ...
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #122 poslato: 18.10.2011. 21:13:31 »

Ti si prva od koje cuh da je narodna umotvorina nelogicna. Narodna je bre svaka sveta. Biblija, pa narodne umotvorine. To ti je bre esencija mudrosti.
A to sto je jesen ne znaci da nece mozda amerima da procveta ako rasture bagru. Pa i meni je tek sada sinulo zasto ne vise dede a vise babe iako je noc i mrak.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #123 poslato: 18.10.2011. 23:05:11 »

Laughing Kako je mrak kad ti je sinulo ?  smeh

Nelogično mi otkud ti u jesen padaju visibabe na pamet  Shocked ???I koja, bre, narodna umotvorina ?????? Nije valjda "visibaba" ?

Da su samo ameri ... izgleda da je i ovo "globalno"  Wink

A sve pokrio "medijski mrak" ... Ne možeš do vesti bez teškog guglanja ...  grrr

Nema svrhe - moraću da pitam amere (ove naše "izbeglice"  Laughing )

PS: Neso, šta piješ ? (Da ne pitam - na čemu si ) Ja prebolela grip pa ludim, ali šta je tebi  smeh
Sačuvana

Bog čuva budale !
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #124 poslato: 24.11.2011. 15:57:54 »

Uhh.. jedva sam iščitao ovo... pala mi koncentracija malo ali tema je baš zanimljiva.

E šta da kažem, šta da slažem sad, a da vas ne rastužim  Laughing

Nadam se da će Nara ovo dopuniti drugim teorijama ličnosti i ispraviti sve što sam pogrešno shvatio.

Pa... neće Smile ja mislim da su teorije ličnosti nagađanja dokonih psihologa koji štancuju knjige za pare, jer, do sada ni jedna teorija ni približno ne objašnjava ličnost a ni ne dokazuje je.
Oni kažu da je ličnost "relativno" konzistentna kombinacija crta koje u  "relativno trajne" osobine... ma da... Ličnost bi trebala biti neka konzistentna srž našeg psihičkog života, samo što ne postoji ništa toliko konzistentno u pojedincu a da ga ne ispoljavaju i drugi, jer, ličnost mora biti jedinstvena.
Čovek jeste u konstantnoj promeni. Iako postoji nešto karakteristično u svakome od nas, ja bih rekao da je ličnost čoveka ono što se u njemom samom menja na određeni njemu svojstven način. Katel je npr pokušao sa time da napravi nešto kao da je to neki aparat koji ima svoje delove i tralala. Meni se njegova teorija baš ne dopada i mislim, iskreno, da ga stvarno američki tupi.

Neko je rekao na prethodnim stranama da se ne menja čovek već njegov moral, stavovi etc. A šta je to ako nije čovek. Bez čoveka nema ničeg navedenog. Sve su to naše karakteristike i karakteristike ličnosti. Evolucija nam nije više očigledna toliko što se tiče fizičkih karakteristika (iako su ljudi u priseku viši nego pre npr), sada se dešava druga jedna evolucija, evolucija svesnosti. Svest čoveka se menja, da ne kažem proširuje, i to možete primetiti vrlo lako. U tome nam pomažu i moderne tehnologije, to jeste, ali i to su ljudi napravili takođe.

Znači, stavovi, moral, motivacija, emotivnost... sve je to deo ličnosti.
Dalje, odrastanje, rana učenja, društveni okvir, obrazovanje, roditelji i to je takođe deo ličnosti.
Ličnost je neodvojiva od društvenog konteksta, kao i psihički život uopšte.
Da se zna samo da ja termin ličnost koristim u krajnje kolokvijalnom smislu ne prdrazumevajući nešto konkretno iza toga već samo, recimo, ono što razlikuje jednog pojedinca od drugog.

Za kraj ovog posta bi mogao da navedem jednu mudrost staru par hiljada godina - čovek niti isti, niti različit putuje ka konačnij svesti.
Ja stvarno mislim da bi psihologija trebala da se mane ličnosti i svoje resurse usmeri na neke bitnije stvari koje more savremeno društvo kao npr asertivnost ili anksioznost ili nakaradne sisteme vrednosti uslovljene monetarnim sistemom ili bilo šta konkretno gde može biti od koristi.  pozdrav
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #125 poslato: 24.11.2011. 17:47:37 »

Najzad neko ...

Kad sam mislila na evoluciju, mislila sam baš na ovo o čemu si pisao. (Stara sam i znam da, iako sam ista osoba po svim dokumentima, nisam ista ko' nekad ...  Rolling Eyes Laughing ) Evidentno je da današnji čovek nije ni sličan ljudima koji su živeli pre 100, 200, ... 2000 godina.

'Ajd da se ne pozivam na knjige ... ove nedelje Histori TV emituje istorijat Robne Kuće. Fenomenalno ! Analiza potrošačkog društva i to - gledljiva  Twisted Evil

Sadašnjca - vreme "ograničenog rata", stalnih šokova (dobro dođu i predviđanja kraja sveta  Rolling Eyes , o poplavama i sl. da ne govorim ), novim oblicima razdvajanja (rasna segregacuja je prevaziđena - na sceni je aparhejd na bazi love ), ...

Nekad je SF imao vizije Utopije U Budućnosti (ona ruska je ...  Laughing ) ili Postapokaliptično Društvo ili Informatičku Diktaturu ili ... Sve to, manje ili više, naivno i naučno neobjašnjeno (osim ako razvoj informatike nije ... )

A onda je sve skrenulo prema F i ne mrda od feudalizma  Rolling Eyes grrr grrr Evil or Very Mad

Uvek bih stavila čoveka iznad tehnologije. Ljudi se ubijaju oduvek, zar je bitno čime ? Zar nije važnije pitanje: zašto to čine ?

Tehnologija napreduje i napredovaće ali ... i ljudi se menjaju. Jedno deluje na drugo. Šta bi bilo kad bi ljudi postali zaista pametni pa radili za dobro SVIH i upotrebili svu moć tehnologije da to ostvare ?

Kakvo društvo bi tad napravili ?

(Baba voli bajke!  Laughing Laughing Laughing )
Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #126 poslato: 26.11.2011. 19:38:31 »

http://www.politika.rs/pogledi/Todor-Kuljich/Alternative-mora-biti.lt.html

Tip ga ubode !  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #127 poslato: 23.11.2013. 18:47:10 »

Venus ...

http://www.youtube.com/watch?v=KphWsnhZ4Ag
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 ... 7 8 [9]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 23 upita.