SF tim
* 21.10.2019. 15:13:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: "Društvene" nauke i SF  (Pročitano 37714 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #90 poslato: 28.06.2011. 18:24:20 »

"Fejkovati" je stara srpska reč, kao i srodne joj "lažirati" i "falsifikovati". Vode poreklo još od boja na Kosovu.  Rolling Eyes

Elem, Dan, je l' znaš nekog (u rl i na svim forumima) ko je u fazonu "baš je kul biti autoritarni ultrakonzervativni fašista", čak i ako iz njegove priče izbija da je autoritarni ultrakonzervativi fašista? Zato je problem kad su pitanja sugestivna, i kad je iz njih očigledno koji odgovor te svrstava u koji kvadrant, jer čovek može vrlo lako da nesvesno i nenamerno napravi rezultat koji ga stavlja na mesto koje je u njegovoj percepciji kul. A to mesto je, skoro po definiciji, danas, u Srbiji a i šire, dole levo. Sad kako smo došli dotle  da je samo to kul, zahteva jednu poprilično dužu priču

I sve dole levo su anarholiberali.  Mr. Green
(mada to je samo etiketa, a pri tom recimo Ameri imaju prilično specifične etikete itd.) Mrzi me da sad radim test ponovo, malo sam niže i levlje od tebe.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #91 poslato: 28.06.2011. 18:30:51 »

Citat
Elem, Dan, je l' znaš nekog (u rl i na svim forumima) ko je u fazonu "baš je kul biti autoritarni ultrakonzervativni fašista",
Samo izbaci ono "fašista" (zameni sa autoritet) i znam gi i u 3D i u VR.

Ne znam oklen ti to da je moderno biti u "zelenom"? U Sbiji ima toliko onijeh koji su ponosni što su u "plavom" (autoritarno + desno). Biće da se družiš sa "pogrešnim" ljudima. Laughing
« Poslednja izmena: 28.06.2011. 18:33:23 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #92 poslato: 28.06.2011. 18:46:53 »

Ja se družim isključivo sa pogrešnim ljudima.  Cool
S druge strane, mislim da ti nasedaš na propagandu medija koji preuveličavaju opasnost od ponosnih "plavih".

Edit: pri tom, uopšte ne mislim da kod nas postoji bilo šta približno nalik levici kao političkoj opciji. Opet, ne mislim ni da levica/desnica/centar uopšte ima više ikakav smisao kao opis političke orijentacije.
« Poslednja izmena: 28.06.2011. 18:49:18 od svetlost lutalica » Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #93 poslato: 28.06.2011. 22:10:46 »

Ako se čitaju Programi partija ... Ko' da su ih pisali u Resavi  Rolling Eyes Laughing

Sila Boga ne moli ! Šta je sve napričao Obama, pa još dobi Nobela za mir "na poverenje" ... a onda  Mr. Green

Kao da je svet "takav kakav je" i svaki pokušaj promene ... Nije ni čudo što ljudi veruju u svakakve "teorije zavere"  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #94 poslato: 28.06.2011. 22:39:00 »

Laughing Laughing Laughing Laughing

Nekako mi je darago sto nisam u plavom kvaretu pogotovo ne tako visoko kao Bus, Berluskoni, Sarkozi. Eto zesto je rat oko izvora nafte. I jos kad dodamo Brauna.....!
« Poslednja izmena: 28.06.2011. 22:46:14 od Nesa » Sačuvana
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #95 poslato: 29.06.2011. 07:56:20 »

Počelo kao društveno, a završava kao političko.  grrr

A ja taman 'teo da ispalim: Hijerarhija održava destruktivnost u društvu. Svrhovitiji je pritisak zajednice. (Kao restl iz čitanja Gormanovog pravila 150.)
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #96 poslato: 29.06.2011. 08:12:44 »

Anarhisto.  Laughing

Sa'ću lepo svima da podelim etikete, pa da zbrišem.  Mr. Green
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #97 poslato: 29.06.2011. 09:33:18 »

Ne sviđaju mi se pritisci ni od hijerarhije ni od zajednice.
A tek ova druga što je gadna. Evil or Very Mad
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #98 poslato: 29.06.2011. 19:36:33 »

Rolling Eyes Ova prva i ne haje za mišljenje onih van hijerarhije ( a i to samo ako dolaze "odozgo" ) a ova: "pritisak zajednice" u Srbiji  Shocked grrr Jel' to nešto što ovde imamo ?
Meni se čini da to kod nas nije ni teror mediokriteta ni protest zabrinutih ni ... Pre kao divljanje nemoćnih ili ... samo divljanje?

Crying or Very sad Peti put ispravljam ... toliko brljam da je bolje da se radi nešto drugo  pozdrav

Oj Omere, srećo, pobro, nešto mi danas nije dobro!  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #99 poslato: 29.06.2011. 20:28:18 »

GORE Associates je firma u SAD koja proizvodi visoku tehnologiju i u vrhu je najpoželjnijih firmi za zapošljavanje. Ne postoji hijerarhija (svi su saradnici), a princip po kome se organizuju firme sestre je veličina parkinga. Parking može da primi 150 vozila i kad radnici počnu da se parkiraju po travi, vreme je da se firma podeli na dve. Laughing

Prema Gormanu, zajednica je funkcionalna kad ima manje od 150 pripadnika. Toliko prijatelja, poznanika i rodbine uspevamo da primetimo i da sa njima održavamo vezu. Hijerarhija pokušava da nadraste tu vezu, ali je to neprirodan pritisak. Pravilo 150 je jedna od bitnih okolnosti kroz koje društvo funkcioniše.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #100 poslato: 30.06.2011. 00:51:09 »

Radi se o firmi u kojoj svi žele biti (i ostati  Twisted Evil ). Ako je uslov da se bude u nehijerarhijskom odnosu - može ! (sve samo da me prime  grrr ). Sve se bojim da se gazde parkiraju na travi pa ih "šutnu" u kćerku-firmu  Laughing Laughing Laughing

Mislim da je hijerarhija urođena. (Ostalo nam od majmunskog vremena  Twisted Evil ) Primati koji žive u grupi, kao i sve društvene životinje uopšte, imaju hijerarhiju. Deca u najmlađem uzrastu, ako su u grupi (više od 2 člana, a i kad ih je samo dvoje  Rolling Eyes Laughing ), teže da zauzmu što "višu poziciju" u odnosu na ostale. Uvek postoje pobednici, gubitnici i "srednja žalost". Može se prikrivati, ublažavati, lagati, ... ali se bojim da bez hijerarhije ne možemo ... jednostavno je tako prirodno da se poredimo sa drugima i "postavljamo" iznad ili ispod.

Pitam se ... kad bi prevazišli sve ovo .... šta bi nas pokretalo ? Želja da se popnemo što "više" i takmičenje sa onima što žele isto ... zar to ne rađa napredak ? (onako kao usput  Rolling Eyes kao: napraviću bolji gadžet od njegovog pa će šef da me unapredi  Twisted Evil )
Sačuvana

Bog čuva budale !
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #101 poslato: 30.06.2011. 08:33:29 »

Mrzim kad W7 odluči da se rekonfiguriše u pola posta. Posebno ako želim da budem ozbiljan. grrr

Razlika između pritisaka hijerarhije i zajednice je u konfliktu između podele prava i podele obaveza. Jeste da moja lenjivistička teorija kaže da smo voljniji da delimo prava nego obaveze, ali bismo morali da shvatimo da nismo lavovi nego smo majmuni. Pravo ne može da se prisvoji, ono mora da se zasluži. Ako se bolje pogledaju snimci N. Geographic serija, to se može videti, mada je uložen propagandni napor da vidimo nešto drugo. Zabušanti, lenjivci i svađalice prolaze loše (to serija želi da pokaže), ali se od svih članova zajednice očekuje da doprinesu, a sankcije nastupaju tek ako taj doprinos izostane. Niko ne sprečava taj doprinos, kao što je slučaj u hijerarhijskom odnosu kakav mi imamo. Onako kako se nama servira, samo treba da prihvatimo da dominantni alfa soj postoji i kod ljudi. E, cvrc! Ovde ću da prekinem, jer ako nastavim počeću o modernim rasističkim teorijama, haplogruma i ostalim derivatima sadašnjeg društva.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #102 poslato: 30.06.2011. 11:30:40 »

Onako kako se nama servira, samo treba da prihvatimo da dominantni alfa soj postoji i kod ljudi. E, cvrc! Ovde ću da prekinem, jer ako nastavim počeću o modernim rasističkim teorijama, haplogruma i ostalim derivatima sadašnjeg društva.

Šteta ! Ja bih upravo o teome da raspravljam - o prevazilaženju sadašnjeg haosa mešanja svega i svačega, medijskom i svakom drugom načinu nametanja suludih sistema zarad bogaćenja i osvajanja moći manjine.

Uf ! Al' ga napisa  grrr Embarassed

Stoji da su oni koji hoće vlast (i pare) dobro prihvatili Makijavelija  Twisted Evil Svaka teorija koja pomaže "naučnoj" utemeljenosti njihovog prava je dobra i ispravna. Imaju majmuni alfa mužjaka (i ženku ) ali - mi nismo majmuni !!!  Evil or Very Mad
Jeste da pravo mora da se zasluži (tako bi trebalo biti  Rolling Eyes Crying or Very sad ) ali - ako nema "kazne" ... zašto da ne uzmemo sve a druge "ko šiša" ?

Ima li nade ? Kako promeniti stanje ? Šta je alternativa ?
Sačuvana

Bog čuva budale !
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #103 poslato: 30.06.2011. 12:25:15 »

Vidite kako se lepo kačite na priče o alfa potencijalu. Pre 30 godina niko nije ništa znao o tome. Da postoje bogomdani da pazare što im se ćefne. Pričali su nam o tome dinastičari, pa i Bene Gesserit je bio na istom tragu, ali su uvek postojali hemofiličari i izrodi kao u Dini. Veoma smo svesni da u zatvorenom nizu (in breed ring) konačno ishodište pripada belim pacovima. Postoje porodice koje su se zahvaljujući hijerarhiji izdvojile, a i dalje se izdvajaju (setite se Kenedijevih, Bushova, pa i raznih Rockefellera), ali bez "sveže krvi" - jadac. Željena evolutivna selekcija je ćorsokak, a proizvod je besomučno nadmetanje od rimskih Julijevaca pa do danas. Sreća je naša da ne mogu da se izdvoje, jer je to izdvajanje veštaško, a nesreća je što taj proces traži žrtve, a i mi smo među njima.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #104 poslato: 30.06.2011. 14:55:27 »

Crying or Very sad A ako neću da budem žrtva ?

Ima li načina, osim revolucije (ona uvek uspae da se "izrodi"  Rolling Eyes  Evil or Very Mad ) ! Evolucija ? (Mozga, a ne genetska  Twisted Evil )

Nadam se da ovo nije jedini način  Laughing Laughing Laughing

Kod:
http://osnujitinesto.rs/
« Poslednja izmena: 30.06.2011. 15:48:41 od Glorija » Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 23 upita.