SF tim
* 22.10.2019. 13:18:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 8   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Charmed:Rise of the Undead  (Pročitano 35898 puta)
0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
sreja

član posade

Ugled: +3/-3
Starost: 29
Van mreže

« poslato: 09.06.2011. 09:42:50 »

Charmed:Rise of the Undead
Genre:SF,Fantasy,Action,Horror

[/img]

Ova serija predstavlja spoj Naucne Fantastike i Magije.Sve se desava u buducnosti a godina je 2176 kada sve vrvi od tehnologije i kada ljudi nastoje da zive sto blize nebu jer su onaj stari svet unistili.Radnja se takodje desava u San Francisku koji vise nema ni Golden Bridge,ni cuvene tramvaje ali zato ima divovske oblakodere sa preko 200 spratova.U 2176 kola lete i citav grad postaje jedna veliko saobracajno ludilo.Prica pocinje sa 3 sestre
Prudness Haliwell(dobila je ime po svojoj praprabaki)
Kate Haliwell
Emmy Haliwell

Pru dolazi u poslednju kucu u San Francisku i tamo saznaje svoju proslost jer pronalazi Knjigu Senki ali sa knjigom pronalizi i prorocanstvo koje napisala njena praprabaka Fibi,naime Fibi je pred svoju smrt imala viziju koja ce se dogotiti mnogo mnogo godina kasnije.U njenoj viziji ona je videla svet sa puno letecih automobila i visokim zgradama.Ali ona videse da ce taj svet biti spaljen do temelja,iz zemlje izlazice strasna stvorenja,a nebo i podzemlje bice spaljeni do temela...ona vide "Veliko Zlo" koje upravlja tim stvorenjima.
To Veliko Zlo je Kralj Mrtvih-prvi pravi besmrtnik,vodja Nemrtvih kojeg su Demoni veoma davno pobedili a zatim njegovo telo rasparcali na nekoliko delova i svaki deo zatvorili.On trazi osvetu za svoju rasu zbog cega je i podnaslov Uzdizanje Nemrtvih.

Osim pomenutih likova u seriji se pojavljuju i
Tarr-demon kojeg ostali demoni mrze jer po njemu demonima je mesto u Podzemlju a ne u Gornjem svetu da napadaju ljude,zbog ove izjave njega su braca demoni zatvorili,oni bi ga ubili ali nisu mogli jer Tarr znade kako da pobedi Nemrtve,jer vecinu Nemrtvih nemozete unistiti ni pomocu magije ni pomocu oruzija.Njih magija ojacava a ne unistava a oruzije samo oslabljuje ali Tar je nasao resenje a to resenje je kombinacija Magija+Oruzije=Magicno Oruzije(Demonsko Oruzije)

Cole Turner-koga je Tarr vratio iz mrtvih(kasnije epizode) jer mu je trebala njegova pomoc
Piper,Paige,Fibi,Prudness Haliwell-javljaju se u 4 epizode

Epizode su krace i kad bi se realizivala trajalo bi nekih 20 min(bez spice i pocetnog dela) ali su zato dosta nasilne po gotovu neke tako da sa 12+ skace na 16+
Planiram 20 epizoda

NO HEAVEN!!
NO HELL!!!
NO WORLD!!!
UNDEAD IS NOW EVERYTHING!!!

Ovde mozete procitati 1. epizodu pa ako vam se svidja stavljacu i ostale  inace na Charmed forumu ova moja  fanfikcija dozivela je veliki uspeh
http://charmed-riseundead.webs.com

« Poslednja izmena: 09.06.2011. 13:27:33 od dan555 » Sačuvana

Cloaked in the skin of their own
Waits in incubation to spread disease
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 09.06.2011. 13:25:25 »

Ništa mi nije jasno. Kada se kaže serija pomislim na TV seriju, je l' ovo TV serija?
Ako je književni serijal, ko je pisac? Ti?
Na linku koji si stavio je nešto muzičko a i ne znam jezik. Sad
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09.06.2011. 13:56:28 »

Ovo je moja fankfikcija kako ti nije jasno Very Happy
Kako neznas jezik
Ne znas srpski? grrr
probaj ponovo
http://charmed-riseundead.webs.com/

a ako vam predstavlja problem stavicu ovde 1. epku  Mr. Green
« Poslednja izmena: 09.06.2011. 14:05:36 od sreja » Sačuvana

venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09.06.2011. 19:32:35 »

Ima li neki link za ovo, osim onoga s prvom epizodom?
Kako mi se čini, ovo je nešto post-apokaliptičko.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 09.06.2011. 19:43:46 »

pozdrav Imace ubacivavacu nove epizode nego ja rekoh da vidim dal ce vam se svideti Mr. Green
A ovde cu da vas obavestavan kada je stigla nova epizoda Very Happy
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 10.06.2011. 16:07:08 »

Sada mi link radi.
Uh, već na prvi pogled ima stvari koje nikako ne mogu da prođu.
Pre svega, šta u priči na srpskom jeziku traži engleski?
Pa još mešavina - Epizoda 1 (srpski)- The Charmed Ones Are Back(engleski).
Izbaci sve engleske reči i piši srpski.

Ošišana latinica je apsolutno neprimerena literarnom delu. Moraš dodati naše dijakritike.

Treba poraditi na pravopisu. Iza znakova interpunkcije ide razmak, kao i iza tačke i oko srednje crte (-).

"prevari smrt i 6. put" mislim da umesto "6." treba "šesti".

"Kralj Mrtvih(Dead-king)" opet engleski, čemu? Ispred zagrade ide razmak. Nisam siguran ali mislim da bi trebalo "Kralj mrtvih" a ne oba velikim slovom (proveri ovo, nemoj mi verovati).

Uvod je... izvini, ali prilično stereotipan, kao iz bajke.

"Nekada davno zivljase jedan covek." - prva rečenica bi trebalo da zgrabi čitaoca, a ova ništa ne govori. Nekada davno je živelo mnogo ljudi, je l' da?

Previše si pod uticajem engelskog jezika što ti kvari stil. Probaj da izbaciš sve one "taj čovek", "Ta njegova sposobnost u varanju" (mislim da bi pravilno bilo - "njegova sposobnost varanja"), i sl.

"plamen Vatre iz same Zemljine Utrobe" - opet velika slova gde im nije mesto.

Pogledaj u nekom pravopisu kako se piše upravni govor. Koristiš crtice što je u redu ali nisi dosledan u tome i opet nedostaju razmaci.

U nekim rečenicama nema znakova interpunkcije pa su nejasne.

Moraš poraditi i na gramatici, obrati pažnju na padeže.

Nisam uspeo sve da pročitam pa o ideji ne mogu ništa da kažem.

Moj savet bi bio da prvo savladaš osnove, pravopis i gramatiku. Da se okaneš engleskog i usavršiš srpski.
Zatim, pridruži se nekoj radionici pa uči od boljih i polako se usavršavaj. Možeš da pratiš i radionicu na Znaku Sagite, a tamo ti je i Vanaks (Skalop) pa poslušaj šta imaju da ti kažu i uči.

U svakom slučaju, pohvale za trud.
 pozdrav
Sačuvana

sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 10.06.2011. 17:32:51 »

Znas ja jako sporo kuckam i kad sam prvi put kuckao trebalo mi je dosta vremena
Mesam engleski i srpski zato sto je to kao prava serija tj pravi nastavak Charmeda
Zemljina Utroba ide veliko kao Purgatorium,Pakao i slicno
a ta te tu to je moj stil pisanja i namerno sam poceo kao u bajci u Carima sve bajke su zasnovane na istinitim dogadjaima ako nisi znao
A sto se tice Latinice ne volim kuke i motike da se kacu na nju
Fala na krtici pozdrav
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 10.06.2011. 17:44:11 »

Kako god želiš. Very Happy

Ipak, imaj na umu da polupismenost nije stil.
Piši ili engleski ili srpski, mešanje nije dozvoljeno ni u jednom od njih.

Srpska latinica ima "kuke i motike" koliko god ih nevoleo. Bez njih to više nije srpska latinica (latinica - malim slovom Very Happy).

Ovo što si napisao čitaće samo Srbi, a mi imamo tu lošu naviku da želimo da čitamo gramatički i pravopisno dobro napisan tekst. Ostalo zaobilazimo.

Ako ovo pišeš samo za svoju dušu, onda možeš i kineski ili klingonski, ali ako pišeš da bi još neko pročitao, moraš poštovati pravila srpskog jezika. Tako ti je to...
 pozdrav
Sačuvana

sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 10.06.2011. 20:57:16 »

E kad neki Hrvati ovo njihovo pismo kucaju na forumima bez kuka i motika sto bi mi Srbi Mr. Green + u srpskom jeziku po ustavu nema latinice!!!!Tako da ne krsim gramatiku ako nesto ne postoji jel Very Happy
Naravno da je ovo knjiga i da imam neku korist pisao bi cirilicom jelte kao sto pisem knjigu
I na Charmed forumu niko nije obraciavo paznju a zasto jel vecina nas pise bez kuka i motika
A to sto ja pisem latinicu sada to je zato sto na laptopu imam englesku tastauru i mogu samo da kuckam na njemu na kompu mi ide tesko ali zato na kompu imam cirilicku [srpsku] tasturu i onda kad kuckam latincu totalno mi je neprirodno
I NE POSTOJI NIKAKVA SRPSKA LATINICA!!!!
« Poslednja izmena: 10.06.2011. 20:59:28 od sreja » Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 10.06.2011. 21:30:38 »

E, aj' nemoj da se žestiš. Po forumima/mailovima/četovima piši kako hoćeš, ali bilo gde drugde očekuje se da koristiš svih 30 slova, ćirilice ili latinice, svejedno.

Btw. Ustav ne govori ništa o postojanju ili nepostojanju latinice, samo definiše koje je pismo u službenoj upotrebi u Republici Srbiji. Ništa više, ništa manje:

Citat
Jezik i pismo

Član 10.

U Republici Srbiji u službenoj upotrebi su srpski jezik i ćirilično pismo.
Službena upotreba drugih jezika i pisama uređuje se zakonom, na osnovu Ustava.

A o tome da srpska latinica ne postoji, obavesti i ostatak sveta, molim te. Počni odavde, na primer.  Rolling Eyes
Sačuvana
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 10.06.2011. 21:50:15 »

grrr grrr grrr
Da nas bar spopadne neki trol dostojan šibanja pa da se pošibamo... sa dvanaestogodišnjim primercima će nas optužiti za zlostavljanje Rolling Eyes
Da li da se primim?
Ma ne, neka ugine od gladi. Cool
Sačuvana
sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 11.06.2011. 14:11:41 »

Pa ne postoji a to sto pisu Wiki svakakvi mamlazi to je vec druga stvar.I kao sto mogu da primitim neko je sponjao da imam 12 godina e greska imam 21 godinu.I nikada nisam voleo latinicu naroctio sa onim kukama jer ako imas da biras izmedju Mercedes S clase i Trabanda nabuzenog i da na kraju vozis trabanta a mecku ostaviis
Pa da li ste vi normalni?
Krs ostaje krs tako isto i Latinica ostaje uvek jadna osim u engkeskom gde vidim da ko da je stvorena za njihov jezik
Dok kod naseg kad se spoji malo r l i uoci razliku trebati lupa bre a onda mu dodas one motike i za citanje postaje odvatno
Nego slusaj imam ja jednog druga i on voli latiicu i kad mi je rekao srpska latinica mi smo se posvadjali i svadjali smo se ceo dan ali ja nikako da ga ubedim da ne postoji tzv. "srpska latica" tako da uvek kad se dotaknemo teme o pismu samo kazemo aj da zaobidjemo ovo stoga ako imas nesto protiv moga nacina pisanje jedostavno iskuliraj Very Happy
I da za kraj sta mislis mozemo i mi Hiroganau,Katakanu,Arapsko pismo da prilagodimo i da nesto skarabudzimo i da naravimo Frankejstajna od njih sto da ne ali krs uvek ostaje krs
« Poslednja izmena: 11.06.2011. 14:16:11 od sreja » Sačuvana

fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 11.06.2011. 15:09:42 »

Izvini ali ... ti si poslednji koji bi trebao da priča o ćirilici, latinici i pismu uopšte. Nisam ni ja nikakav expert ali kad čitam tvoje postove naprosto boli...
Ako ne veruješ, pročitaj nekoliko postova koje si sam postavio (naročito poslednji) i biće ti jasno...
Ili barem pre slanja pročitaj šta si napisao....
« Poslednja izmena: 11.06.2011. 16:44:28 od fane » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 11.06.2011. 16:12:14 »

Citat
Pa da li ste vi normalni?
Srejo, molim te da budeš pristojan. Ne ide ovako da nam se obraćaš.

Srejini "stavovi" su očito posledica neznanja, nema svrhe dalje o tome. dedica poster_stupid (moram nešto drugo da napišem na ovom smajletu Mr. Green)
Sačuvana

sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 11.06.2011. 17:05:59 »

Boli istina.Nego ali je ovo SPAM nevidjeni ali ajde da dodam jos nesto.Aj nadjite mi "srpsku latinicu" u Prvom svetskom ratu ili pre SFRJ .Pametni su Makedenoci oni su svoju latinizaciju ocistili a i mi trebamo ako nista drugo onda zbog cirlice koja je  po mom misljenu potomak najstarijeg pisma na svetu Vincanskog pisma a sva  skoro ostala su njeni derivati.Mi trebamo da budemo ponosni sto imaju najsavsenija pismo a ne da ga ugnjetavamo i da je sa budjavom latinicom unistavamo je.Na zalost danas je tako latinicu mozes da vidis svude ali cirilicu i to nase jedino pismo u Srbiji ne stoga ja bih to po Makedosnkom postupku a vi slobno tvrdite da sam neznalicama Very Happy
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 8   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 23 upita.