SF tim
* 01.12.2020. 12:13:57
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 2 (33.3%)
Dobro - 3 (50%)
Osrednje - 1 (16.7%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Stargate  (Pročitano 14244 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sreja

član posade

Ugled: +3/-3
Starost: 30
Van mreže

« poslato: 06.06.2011. 09:44:30 »

Stargate - Zvezdana kapija (1994)

Звездана капија (енгл. Stargate) је амерички научнофантастични филм из 1994. који је режирао Роланд Емерих. Заплет филма је заснован на проналаску староегипатског артефакта за који се испостави да представља ванземаљски уређај за међузвездана путовања. Америчко ратно ваздухопловство користи тај уређај да би одабрану групу људи послало на удаљену планету. Иако филм није одушевио критичаре, на биоскопским благајнама је био много успешнији и временом је стекао култни статус. По филму је снимљена дуговечна ТВ серија Звездана капија SG-1, па је филм тако постао темељ популарне медијске франшизе.

Ово каже Википедиа.

Него Звездана капија као филм се разликује и неким детаљима од SG-1/Atlantis/Universe света,пре свега следећем
1.У филму Ра је неки  непознат ванземаљац који је дошао ни одкуда као неки непознати путник на Земљу како би узео тело једног дечака и на тај начим себи продужио живот,на крају видимо његов изглед

У серији се зна Ра је Goa'uld један паразит налик змији а овај лик изнад је Asgard  Famrir који је Ра узео давно за домаћина и на тај начин стекао највише знања али Фамрира никад није могао да избаци стога он му се сатлно супроставстављавао
Ало нешто ту не штима ДВА ДОМАЋИНА!!!!ШКК?
2.Друга ствар а Даниел у филму он не зна ко је изградио пирамиде [само сумња]ни због чега а у серији зна одувек  да су оне служиле као писте за слетање њихових бродова
3.Раовов брод је објашњен да је он Ceopss класа значи не Ha'tak да такав брод има поред Раа њеогов син Heru'ur
Mи у серији никада нисмо видели Ceopss брод
4.Oво се односи у писању имена икао је на Српском Шаре је увек Шаре на Енглеском хехе
Sha'uri-из филма
Sha're-из SG1/SGA/SGU СВЕТА
5.Има још доста разлика а ове су само биле неке

Стога јел неко гледао праву Звездану капију?

http://www.imdb.com/title/tt0111282/
« Poslednja izmena: 15.01.2012. 03:03:19 od dan555 » Sačuvana

Cloaked in the skin of their own
Waits in incubation to spread disease
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.06.2011. 17:20:51 »

Meni se film mnogo sviđa. Ne samo zbog glumaca  Twisted Evil  Embarassed

Gledala sam ga bar 5 puta a serija me smorila.
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06.06.2011. 17:22:50 »

Kod mene obratno. Film mi se ne dopada a seriju sam lako odgledao.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
sreja

član posade

Ugled: +3/-3
Starost: 30
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 06.06.2011. 19:29:51 »

Ma film je odlican ja sam ga gledao jedno 20 setak puta kada nisam gledao seriju celu vec samo prve 2 sezone sg-1
Sačuvana

Cloaked in the skin of their own
Waits in incubation to spread disease
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 78
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 08.06.2011. 07:54:25 »

Film nije obećavao ovakvu budućnost za TV serijale. Ja sam zadivljen šta su iz toga iscedili.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 08.06.2011. 21:29:13 »

meni je film "pravi".
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 36
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 18.10.2011. 07:09:32 »

Dobar film, fenomenalna serija.
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 38
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 30.01.2012. 01:20:13 »

Film nije obećavao ovakvu budućnost za TV serijale. Ja sam zadivljen šta su iz toga iscedili.

Mogo bih da se složim...
Film mi se poprilično svideo, priča je odlična i stvarno tu ima potencijala a nisam mogo da pretpostavim da će snimiti još mirijadu epizoda serijskih nikako Smile
Serije... pa... bolji je film. Gledam sad SG1 i prve dve sezone su bile ok ali su počeli toliko da smaraju nemaštovitošću da je strašno.
Glupo je što obično sve znaš šta će da se izdešava i dovoljno je prvih 10ak minuta da pogledaš. Nadam se da će se sa S04 popraviti malo ako se ne smorim i pobrišem to.
Odgledao sam i Atlantis i Universe, generalno su solidne serije. Mada mi se više dopadaju ove parazitske ZK nego one isisivačke...
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 30.01.2012. 09:43:17 »

Svašta mi padne na um kod ovakvih komentara, ali obično "pobrišem" i odustanem. Budući da već par meseci nisam ništa upisao, hajde da se potrudim.
Problem je što gledaš serije na gomilu. Ja ti nikada nisam uspeo. Nisam pravljen za instant gledanje niza epizoda. Ta, one su pravljene za gledanje jednom nedeljno u primetime! Naravno da je u reciklaži dojam sasvim drugačiji. Hajde, reci mi, postoji li serija koja na taj način gledanja ima bolji efekat?
Imao sam u vidu još nekoliko stavki, ali, to bi bio deo neke veće priče, a za nju nemam energije. nejasno
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 30.01.2012. 12:10:28 »

nejasno Sad mi je jasno zašto su mi dosadili Vampirski dnevnici bez obzira na glumce ! Idea Laughing

Sve dosadi ... posle nekog vremena. Meni više smeta nedostatak novih ideja - seti se neko nečeg a onda to razvlače do ...  Evil or Very Mad
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 30.01.2012. 15:01:40 »

.........  nemam energije. nejasno
Pa prijatelju, sta reci, sem, stari se.
Mada ko priznaje pola mu se dodaje.
Eto tolko. Laughing Laughing Laughing
 pozdrav
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 31.01.2012. 12:43:21 »

Svašta mi padne na um kod ovakvih komentara, ali obično "pobrišem" i odustanem. Budući da već par meseci nisam ništa upisao, hajde da se potrudim.
Problem je što gledaš serije na gomilu. Ja ti nikada nisam uspeo. Nisam pravljen za instant gledanje niza epizoda. Ta, one su pravljene za gledanje jednom nedeljno u primetime! Naravno da je u reciklaži dojam sasvim drugačiji. Hajde, reci mi, postoji li serija koja na taj način gledanja ima bolji efekat?
Imao sam u vidu još nekoliko stavki, ali, to bi bio deo neke veće priče, a za nju nemam energije. nejasno

Hmm... nisam razmišljao o tome... ali mogu da kažem da si u pravu.
Da, gledam na gomilu po par epizoda dnevno recimo. Ima smisla to što kažeš, jer, serija je ipak serija i pravljena je da se gleda eventualno po epizoda dnevno, verujem da je smislenije tako.
Međutim, bilo je i serija koje sam gledao u dahu i bile su mi skroz ok ali obično se uvek desi taj neki pad pa na kraju usporim.
Tako i sa SG sad, gledam dve-tri epizode nedeljno. Ali opet, ne postaje bolja zbog toga.
Skoro sam opet gledao film i mogu reći da mi je doživljaj bio full epic i to zbog serija najviše Smile

E sad, ono što ne volim kod SG serija je to što su uvek prepune logičkih nedostataka. Čudesna preživljavanja glavnih protagonista još i mogu nekako da podnesem ali počev od toga što svi u svemiru pričaju engleski pa do izlečenja najvećih zaraza čudesnom inekcijom koja na očigled svih u par sekundi i najgore zaraze leči... amaterski nema šta.
Sve u svemu, generalno volim SG lore, to je u celini jedna predivna priča sa skoro neograničenim potencijalom. Da je scenario bolji bila bi sigurno u top 3 SF serija ikada... ovako... tu je negde u prvih deset Smile
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 31.01.2012. 17:49:19 »

Kad je nesto dobro nema veze za koje vreme ces to isto da pogledas. Ako me nesto "kupi" i ako mi prija to sto gledam znas koliko me zanima da li sam danas pogledao jednu ili dve epizode pa sutra necu nijednu pa cu onda dve ili jednu nedeljno. Moje misljenje o kvalitetu necega sto gledam najmanje ima veze sa dnevnim kvantitetom gledanja ili ti nedeljnim. Gledam kada mi se gleda i koliko mi se gleda. pozdrav
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 31.01.2012. 18:00:15 »

I to je tačno ali kod mene izgleda dođe do određenog zasićenja posle nekog vremena... Ali još i kad kvalitet počne da opada to je duplo loša kombinacija.
Međutim, često gledam serije tako, maratonski, ST me npr retko kad smarao, iako sam gledao po istom principu, tako sam čas odgledao i odlične Heroje ali i the Big Bang Theory npr. Nisam se ni upola razočarao koliko u SG1.
Hej Danijel nešto provali, Džek bude ironičan, Tilk ozbiljan, Sem se malo sekira i idemo druga epizoda;  Danijel nešto provali, Džek bude ironičan, Tilk ozbiljan, Sem se malo sekira i idemo sledeća epizoda; Danijel nešto skonta, Džek bude ironičan.... Apofis, Tokra, Tilk ozbiljan a Samanta se sekira, idemo dalje  Danijel nešto provali, Džek bude ironičan, Tilk ozbiljan, Sem se malo sekira i idemo...
« Poslednja izmena: 31.01.2012. 18:02:15 od NaraYan » Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 01.02.2012. 13:52:19 »

I sad Neša od mene očekuje energiju! grrr

Poredite serijal od 200 epizoda sa patrljcima od jedne-dve sezone. Kad vam se useli u kuću ekipa od pet-šest ljudi, svakog gosta tri dana dosta. SG-1 i njegove spin off-ove treba posmatrati onako kako ih posmatra kuća koja ih emituje preko deset godina. To znači da sa sobom nose auditorijum od 10.000.000 potrošača koji su dobra osnova za prikupljanje oglašivača. Poslednjih 20 godina je to merilo, a ne koliko se dopada nekom ko na brzaka gleda gomilu epizoda.

SG-1 i ostali, a posebno SG Universe koji je ušao u produkciju bez scenarističke pripreme, nemaju vrhunsku glumu, nemaju previše originalnih zapleta pojedinih priča, pojedini tematski kompleti (kao Replikatori ili Oriji) su bili spopličući, eksterijeri (kao skuplji za realizaciju) su uvek u istoj šumi ili na istom pesku što je deprimirajuće, ali, postoji 20% dobrih i originalnih epizoda zbog koji je vredelo gledati. Tu bih uvek rekao: "Možda će sledeće nedelje biti nešto bolje." Samo mi se kod SG Universe dogodilo da kažem: "E, dosta je." I da prekinem. Tako se ocenjuju serijali.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.034 sekundi sa 26 upita.