SF tim
* 11.12.2019. 03:11:59
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (50%)
Osrednje - 2 (50%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: I Am Number Four  (Pročitano 7443 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 25.05.2011. 01:52:42 »

I Am Number Four - Ja sam broj četiri (2011)

Zar opet? Vanzemaljci se tabaju na našoj lepoj planeti... ccc

Džon je srednjoškolac vanzemaljac. Živi sa čuvarem kojeg predstavlja kao oca. Oni su sa planete Lorijen koju su napali, opustošili i pobili sve živo opaki Mogadorijansi. Džon je jedan od devetoro preživelih potomaka garde koji imaju različite nadljudske (natprirodne) spospbnosti. Njihov zadatak je da spreče zloće da unište Zemlju i ljudski rod. Obe vrste žive skriveno, kao ljudi. Devetorka se ne razlikuje od nas, dok su Mogadorijansi istetoviranih glava sa nekim kao škržnim prorezima pored nosa i sitnim, oštrim zubima kao u pirana. Nose duge kožne mantile i glomazne čizmetine. Njihov zadatak je da redom pobiju devetorku kako bi na miru zaposeli Zemlju. Imaju napredno oružje i opake "kućne ljubimce". To je sve od SF alatki. Ništa od kosmičkih brodova, super-automobila i tako to.

Osim što je samo još jedna SF akcija-tabačina vanzemaljaca ljudskog lika i oblika na dragoj nam planeti, ovaj film je opterećen i pubertetskom sapunicom jer se dosta radnje odvija u srednjoj školi a glavni lik se doživotno zaljubi u jednu od devojaka. Tu su i školski ragbisti koji kinje Džonovog druga a kasnije i samog Džona. Sve obične i predvidive stvari.

Budžet je bio solidnih 60 miliona, pa je produkcija takođe solidna. Ipak, za jedan SF film specijalni efekti su toliko izanđali da je bilo dosadno gledati ih. Svetlost iz dlanova, bacanje energije i odbijanje blasterskih hitaca rukama, pokretanje stvari i bacanje ljudi o zid i plafon samim pokretom ruke, skakanje u dalj od "sto metara" i sl...

Toliko je sve rutinski i neoriginalno postavljeno i odrađeno da je film neoriginalno nezanimljiv. Razz
Najžalosnije je što je snimljen po istoimenom romanu. Ni SF romane više ne prave kao nekada... ccc

Kao akcija je gledljiv, uz uslov da vas interesuju tinejdžerski problemi američke omladine kojim je film "natopljen". Meni su ti delovi bili dosadni. Da budem iskren, dosadilo mi je i da gledam tuču kao-vanzemaljaca od kojih su oni loši i izgledom zastrašujući a dobrica izgleda kao mi. Pa čik budi na strani "oštrozubih"...

Još jedna mana je što ceo film koncipiran kao pilot-epizoda serije, naročito kraj, radnja nije ni izbliza zaokružena. Toliko toga je ostalo neobjašnjeno a očito je značajno za radnju, da uopšte ne deluje kao samostalan film.
Kako je jedva vratio uloženi novac teško da će biti drugog dela u kome bi se neke stvari razjasnile i objasnile. Zato ostaje utisak poprilično nedovršenog dela.

Glumci nisu loši ali sve mi se čini da su štedeli na njima. Neki su mi bili pomalo bledi. Glavna ženskica, recimo.
Broj šest je i ovde opasna seksi plavuša. Very Happy

Može se pogledati ako nema ničeg boljeg na programu.
Od mene ocena Osrednje.

http://www.imdb.com/title/tt1464540/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 25.05.2011. 12:43:50 »

Ja skinuo prije mjesec dana torrent, kad ono najlošija moguća verzija, tako da ga nisam ni sagledao.  uhh  Sada me Dan podsjeti da opet odem na ISOHUNT i tražim bolju verziju. Very Happy
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09.06.2011. 20:56:24 »

Pogledao ga prosli vikend i nije bio tako ni los, kao sto sam mislio da ce biti. Svidja mi se da su dosta nepoznati glumci, efekti su dosta dobri, no ono sto me nervira je to isparavanje svega ubijenog sto nije sa zemlje...

Opet mi se svidja #6, skoro isto kao i u galaktici... ne znam sta je sa tim brojem... Very Happy

Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09.06.2011. 23:52:43 »

poster_spam poster_spam poster_spam poster_spam
  smeh smeh smeh smeh smeh
Sačuvana

venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 24.07.2011. 20:35:30 »

Sagledah i ovaj filmić. Dan je, po običaju, mnogo dobro uradio prikaz. bravo
"Osim što je samo još jedna SF akcija-tabačina vanzemaljaca ljudskog lika i oblika na dragoj nam planeti, ovaj film je opterećen i pubertetskom sapunicom jer se dosta radnje odvija u srednjoj školi a glavni lik se doživotno zaljubi u jednu od devojaka. Tu su i školski ragbisti koji kinje Džonovog druga a kasnije i samog Džona. Sve obične i predvidive stvari."
Ovaj dio filma mi je bio mnogo dosadan pa sam malo premotavao. Twisted Evil Mr. Green
Najviše mi se sviđa odabri glumaca. Ostao sam bez reči kad sam vidio da je Alex Pettyfer rođen 1990., a Callan McAuliffe 1995.Shocked
Usput, "tatu čuvara" igra jedan od boljih glumaca, bar za mene, Timothy Olyphant.  Razz

Sačuvana

goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 18.10.2011. 08:08:40 »

SF/akcija za mladje tinejdzere.
Moze se gledati i ovako ali nije to to Smile
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 07.03.2012. 20:01:34 »

Rijetko navraćam u ovaj dio foruma, pa propustim da komentarišem.

Mnogo mrzim kad se koriste stereotipi. Bilo gdje i u bilo kom obliku. Jedan još i mogu da svarim, ali kad ih je više (kao u ovom filmu koji prosto vrvi od stereotipa), teško to mogu da svarim. Ocjena - za jedan viša od najniže.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 07.03.2012. 20:25:27 »

Rolling Eyes Crying or Very sad... a knjiga uopšte nije loša.

Sačuvana

Bog čuva budale !
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 07.03.2012. 21:29:50 »

Pa i film je dobar....  pozdrav
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 08.03.2012. 12:31:35 »

Rolling Eyes U filmovima potenciraju tuče i jurnjave a mene zanima ideja i rešenje zapleta ... Očito se razilaze baba i film  Wink Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 15.03.2012. 01:36:39 »

ništa poseban film
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 15.03.2012. 16:26:02 »

Pozdrav Lemonzoo.  pozdrav
 Nisi bio u rubrici "da se predstavim" a ovaj tvoj avatar, podseti me na coveka, koji vec godinama trazi tu seriju. Vidim da Nesa trazi prevod.
Javite ako imate pojedinacno i  uspete da objedinite.
Sačuvana

S verom u Boga
Lemonzoo
SF friend

admiral

Ugled: +19/-2
Starost: 34
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 16.03.2012. 22:10:50 »

Pozdrav Lemonzoo.  pozdrav
 Nisi bio u rubrici "da se predstavim" a ovaj tvoj avatar, podseti me na coveka, koji vec godinama trazi tu seriju. Vidim da Nesa trazi prevod.
Javite ako imate pojedinacno i  uspete da objedinite.
našao sam samo nekog lika koji je prodaje VHS na australskom e-bayu, pošto nemam ni paypal, niti bi mi se isplatilo plaćati poštarinu, pa nisam ni kupio
Sačuvana

plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 22.03.2012. 15:41:22 »

Splačina,osim naravno gospođice  Mr. Green
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.04 sekundi sa 26 upita.