SF tim
* 01.10.2022. 00:27:52
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 69   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Film cafe II  (Pročitano 476874 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +63/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 13.07.2011. 19:52:05 »

Laughing Prava filmska "literatura" za leto ! Pa onda Svemirske lopte, pa G.Q. pa Pejtonovci ... Jeste već viđeno ali se čovek nasmeje 3 puta (unapred jer zna šta sledi, dok scena "ide" i posle kad se setiš  Wink )
Sačuvana

Bog čuva budale !
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 47
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 13.07.2011. 23:12:27 »

Meni je isto tako sa Muckama ili Nepristojnim ljudima smeh
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +63/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 14.07.2011. 00:01:39 »

Legendarni su :

http://www.youtube.com/watch?v=UGpPYmlgVgg&feature=related

Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +28/-1
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 14.07.2011. 15:29:22 »

Vec znam sta cu pogledati sljedece u kinu.  Mr. Green

Vodim cerku za rodjendan da vidi novi 'Winnie the pooh movie'.

Ono sto krasi ovaj film je da nije napravit u 3D kao vecina novih crtica, vec je rijec o klasincom crtezu.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +82/-9
Starost: 64
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 14.07.2011. 16:13:02 »

Redak zver u današnje vreme. Very Happy
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 14.07.2011. 19:52:15 »

U sirokom luku zaobici film The Skeleton key. Odmah mi je bilo cudno jer glavnu ulogu igra Kate Hudson. Hteo sam da napisem prikaz (sto bi se dan55 obradovao Razz) ali sam shvatio da to nije ni horor, ni sf, pa ni fantastika. Jeste misterija. Bar su nesto ovi na imdb-u pogodili. Mozda sam o ovome trebao pisati u filmovima svih fela ?  grrr
« Poslednja izmena: 14.07.2011. 20:03:33 od robi75 » Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 29.07.2011. 14:20:19 »

Nisam uspjeo pronaci temu za ovaj film, pa rekoh da ovdje napisem malo o njemu...

Black Death (Crna Smrt) (2010)

Pogledao sam film 'Crna Smrt' (Black Death) i ima moje sve preporuke. Film je oznacen kao istoriski horror. (nisam siguran da li se horror odnosi na dio nase crne istorije ili pak na par 'strasnih' scena)

Zla vjestica.... bezboznik...

Radnja filma je smjestena u vrijeme prve pojave kuge. Mladi svestenik predvodi ikvizicionu grupu koja istrazuje glasine o selu u kojem nema kuge, te gdje ljude vracaju medju zive... Naravno, niko sem Boga i crkve ne bi smjeo pomoci ljudima u pronalazenju izlaza, te za to ce se postarati grupa vojnika sa odvaznim vitezom na celu. (glumi ga Sean Bean)

Pejsazi (snimano u njemackoj Saksoniji) i crnilo scena, te maleno koristenje digitalnih scena cine ovaj film ugodnim, sa retro-sarmom.

Crna smrt uzima svoj danak...

Radnja filma se odvija u srednjovjekovnoj Engleskoj, 1348-oj godini, te prati pojavu Kuge - crne smrti. Mladi svestenik Ozmund (Osmund , glumi ga Eddie Redmayne) se zaljubjuje u mladu izbjeglicu Avrill (Kimberley Nixon) koja je spas potrazilu u manastiru gdje on sluzi.
Zbog pojave kuge u manastiru, Ozmund salje Avrill nazad u njeno rodno mjesto, a na njen poziv da ide sa njom on joj odgovara da se on poklonio Bogu. Ona odlazi sa obecanjem da ce ga kod odredjenog mjesta, krsta u sumi,  cekati 7 dana.  Ozmund ostaje u nedoumici, te se moli Bogu i trazi od njega znak sta da radi.
Sa dolaskom vojnika predvodjenih sa vitezom Ulric (Sean Bean) Ozmund vidi svoj Bogom-dati znak i voluntira da ih odvede u selo za koje se tvrdi da nije zarazeno kugom, te da u njemu postoji nekroman, osoba koja vraca mrtve medju zive. Selo je nedaleko od mjesta odakle Ozmund potice, te on poznaje put.
Na putu do sela, grupa nailazi na sve strahote crne smrti. Opustosena sela, mrtvi ljudi na sve strane, grupu ljudi spreminh da zapale zenu na lomaci jer im je 'ona' donijela smrt. Ulric trazi od nje da je puste i dok mu se ona zahvajuje on je zakolje. Na kasnije pitanje Ozminda, on mu kaze da je ona vec bila mrtva, te da joj je on samo skratio muke. U putu jedan od vojnika takodje oboljeva od kuge. Iskusni predvodnik vojnika,  Wolfstan (John Lynch),  mu skracuje patnju sa brzom smrcu.  
U blizini mjesta gdje ga ceka Avrill Ozmund napusta grupu i ide u potragu za njom, medjutim pored njenog konja tu nalazi samo krvavu odjecu i razbojnike. Ozmund se brzo vraca i upozorava vojnike i nastupa borba na zivot ili smrt. U borbi Ozmund biva ranjen a jedan njemi vojnik iz grupe biva ubijen. Par prezivjelih razbojnika uspjeva pobjeci posto su im ukrali konje.
Posto je do sela ostala samo jos da pregaze baru, grupa odlucuje da ostavi zaprezna kola sa alatom za obuzdavanje nekromana (i ostalih nevjernika) te odlazi u miroljubljivo selo, koje jos nije bilo zarazeno kugom. Ne znajuci tko je nekroman, Ulric laze da sve sto zele je samo da se odmore i prenoce. Predvodnik sela Hob (Tim McInnerny) and i travarka Langiva (Carice van Houten), te ostali mjestani ih docekuju prijateno, sa hranom, kupanjem, te im pomazu sa ranama iz borbe sa razbojnicima.
Tu Langiva pokazuje Ozmundu tjelo od Avril i kaze da je pitala za njega prije nego sto je umrla. Obecava mu da ce se ona i mjestani pobrinuti za njenu sahranu. Ulric i ostali primjecuju da mjestani imaju jaku averziju prema crkvi i vjeri. To im takodje potvrdjuje posto su napustenu crkvu dobili kao privremeni smjestaj. Na pitanje Oznunda o njenom muzu,  Langive mu odgovara je bio ubijen od ljudi slicnih njemu, ljudi od religije i Boga.
Tokom nocne feste, Langiva poziva Ozmunda da mu nesto pokaze. Odvodi ga u sumu gdje se izvodu paganski ritual i tu ozivljava Avril. Posto je video ozivljavanje, ozmund gubi razum i pocinje da bjezi a u medjuvremenu svi vojnici zaspivaju od droge koja im je bila u hrani I picu.
Kad su se probudili sutradan, bili su zatvoreni u vodenom pojilistu. Hob i Langiva sui h okrivili da su u ime Boga dosli da donesu smrt I kao dokaz su pokazali zaprezna kola sa alatkama za koje Langiva tvrdi da su poslate da sire ‘bozju moc’. Potom su pozvali vojnike da se odreknu crkve i Boga da bi bili postedjeni.  

Posto niko nije zelio da se izlozi trajnoj vatri pakla, grupa ubija prvog vojnika razapinjanjem. Potom se sljedeci javlja da zeli da se odrekne crkve I Boga samo da bi se spasio sigurne smrti. Poslije javnog odricanja, on biva pustan van sela. Istina pustili su ga niz drvo sa omcom oko vrata.

Langiva bira Ozmonda za sljedeceg. Ona mu kaze da ga u jednoj kuci ceka Avrill, te je ubjedjena da ce ga pridobiti sa tim i da ce se on odreci Boga i sluzenja istom. On u kuci pronalazi Avril, koja se jos ne osjeca najbolje, povraca I ima jos dosta bjelu boju. Ozmund je ubija sa obecanjem da ce se uskoro sresti kod Boga, te njeno tjelo donosi pred ostale.

Na Ulricov povik da je ucinio pravu stvar, Langiva ga oznacava kao sljedeceg. Mjestani ga vezu za 4 konja i insistiraju da se odrekne Boga. Na sve to on poziva Ozmunda i zamoljava ga da mu skine majcu, te pokazuje da on ipak pobjedjuje, jer on boluje od kuge i ucinio je veliko Bozje djelo, doveo je Bozju odmazdu u selo. Mjestani ga ubijaju, a u medjuvremenu 2 preostala zatvorenika se uspjevaju osloboditi I pocinju sa ubijanjem mjestana.

Langiva bjezi a Ozmond ide u potragu za njim, duboko u mocvaru. Tu mu ona objasnjava da Avril nije ni bila mrtva, vec ju je ona uspavala drogom i ‘ozivjela ‘, jer je bilo potrebno da ljudi vjeruju u ‘carolije’ da bi ih mogla lakse kontrolisati. Tako da Ozmund saznaje da je on u stvari ubica svoje ljubavi.

Wolfan je jedini prezivio borbu sa mjestanima, te Hoba zatvara u okov za nekromana,  te odvodi njega i Ozmunda nazad u manastir.

Na kraju filma Wolfan prica da selo nije bilo oboljelo od kuge zahvajujuci svojoj izlovanosti, te da je cuo da se Ozmund godinu dana kasnije, hladnog srca,  proglasio za Bozjeg vojnika, te da je  krenuo u pohod na vjestice u potrazi za Langivom. Od svih zena koje su licile na nju su ‘izvlacili’ ispovjest, kroz istoriju znanim metodama. Film se zavrsava sa njegovom izjavom da se nada da ju je pronasao….  dok se prikazuje jos jedno spaljivanje vjestica…
« Poslednja izmena: 29.07.2011. 15:33:50 od SuperFrog » Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 29.07.2011. 14:25:44 »

Kad smo već kod kuge, da li neko zna kako se zove onaj film (koji sam ja naravno počela da gledam 10 minuta posle početka) u kome sude svinji?

(isto srednji vek, isto kuga koja stiže itd. itd. i neka džipsi/egipćanka šta god)
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +82/-9
Starost: 64
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 29.07.2011. 14:39:58 »

Deluje interesantno a i glumi Šon Bin, stavio da se skida.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 29.07.2011. 14:42:35 »

A ne znaš u kom filmu sude svinji?  Crying or Very sad
Taman sam se ponadala...
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 29.07.2011. 15:10:33 »

Napisah i kompletan opis filma, stavio sam ga u kvarisu (spojler Smile).

Svjetlost, mislis li na 'The Hour of the Pig'. Film je snimljen 1993-ce godine.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 29.07.2011. 15:24:41 »

Biće da je to. Hvala.  Very Happy
Koliko me sećanje služi, to je simpatično pomeren filmić...
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 29.07.2011. 15:42:08 »

Nema na cemu. Pise da je crna komedija... okarakterisana kao drama?!

Zvuci zanimljuvo, a vidim da netflix ima taj film online, tako da ga mozda pogledam preko vikenda. (hvala za preporuku Smile)
« Poslednja izmena: 29.07.2011. 17:50:12 od SuperFrog » Sačuvana

anonimni autor

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 06.08.2011. 19:39:50 »

odgledao super 8 i kauboji i alijeni. nedovoljjno kvalitetne kopije

super 8 mi nije legao uopste. da vam ne kvarim sa detaljima, prica postoji, ali...kako je ispricana

kauboji. jaka glumacka ekipa, bolja dinamika, ubedljivije, ali...opet se nisam udubio u radnju, nije me uvuklo

svejedno, treba pogledati, po mogucstvu bolje kopije i veci ekran
Sačuvana

trust no one
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 06.08.2011. 20:53:48 »

Ja sam u potpunosti oduševljena činjenicom da "u stvarnosti" postoji film koji se zove "Kauboji i vanzemaljci".  smeh

(svaka čast i Spilbergu i svima ali meni ovo definitivno zvuči kao alien vs. predator. vs. godzila vs. jeti vs. duško dugouško)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 69   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2022. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 23 upita.