SF tim
* 18.11.2019. 12:47:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 39 40 [41]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Šalter za žalbe&kukanje II  (Pročitano 155122 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #600 poslato: 11.02.2018. 03:28:06 »

A što ti Skajp skakuće ?  Twisted Evil
Kao sto napisah "Imam neke prekide koje nemogu za sada da otklone iako su zmenili uredjaj ali ne traju dugo pa mi puno i ne smetaju." Znaci kad je prekid, nestanem sa skajpa, a kad signal dodje vratim se na skajp mrezu sto se svima objavi. Ja menjao komp, oni uredjaje i opet isto. Jbi ga sta je tu je. Ne smeta mi puno jer sve sto radim na netu, brzo zavrsim. Na TV nema smetnje, telefon i ne koristim tako da me bas briga, i to je to.

Нешо, зар аплоуд не би требало да ти буде 6 МБс? Обично је код тих провајдера однос долазне и одлазне брзине 1:10. (што мене нервира јер уз оптику однос без проблема може бити 1:2 или 1:1)
6MB/s je za Ekstra gold paket. Pa gledaj. Neznam za sta ce mi velika brzina predaje podataka. Kamera mi je dobra i nije HD. HD sem spakovao i vratio obicnu jer su pojedini imali problem sa prijemom slike. Neznam zasto, ali tako je. Vratio sam obicnu i sve je OK. (mozda je i kamera problem?). Ma tu se vidi koliko nas provajderi cene. Zakini koliko god mozes, pa na velike brojeve ispadne i veliko zakidanje. Zato cu cim posta uradi svoju opticku mrezu, a meni istekne ugovor da predjem. Pa kad me kradu, neka to rade moji.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #601 poslato: 11.02.2018. 19:25:57 »

Треба ти баш због Скајпа јер без 6 МБс не можеш да "протераш" квалитетну слику која би испунила цео монитор. Зато људи имају проблеме приликом пријема јер твоја брзина није довољна.
Треба ти и због торента, барем оних који воде рачуна о односу преузетог и послатог.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #602 poslato: 22.11.2018. 03:24:37 »

ДаклеМ... изнервирах се...
Пре девет година одлучио да заменим радну столицу коју користим још од гимназије (помало се распала али још је употребљива, управо седим на њојЗИ, иначе словеначка СТОЛ беше фирма Mr. Green). Изгуглам понуду и као сваки прави патриота, да не кажем родољуб, одаберем домаћу фирму. Одем у радњИ и пазарим једну са свим могућим подешавањима (избројах чак шест) која беше поскупа (сада кошта 18.000) али ко велим, квалитет, мора да кошта.

Али, гле чуда, после пар година попусти седиште и ево већ 6-7 година седим накриво (мислим да ми се и кичма навикла већ grrr). Сад се најзад одлучио да купим ново седиште, назовем их, кажем модел и они кажу, имамо, кошта 4.400. Ја размишљао две недеље, нису мале паре, али ипак, кичма је кичма и наручим.
Данас ми сестричина отишла по то седиште. Састоји се од даске са сунђером и платном у комаду и пластика која иде испод и на коју се ослања.

Е сад, прво, седиште је различитог облика од мог али има рупе за шрафове на правим местима. Али ипак, није то исто седиште ко моје.
Друго, пластика не одговара седишту. Нити је истог облика па она даска не може да се стави у пластику нити има одговарајуће рупе.

Мислим, која је то висока наука да ми фирма из НС пошаље макар делове исте столице ако већ немају истог облика него ми шаљу распар делове.
Баш сам  uhh udri udri jooj cenzura ljutko

пс, фирма је Астра Нови Сад, http://www.astrans.net/ а продавница у БГ им се вика Астра Оффице (мада ови у продавници ништа нису криви, претпостављам).
А ова столица је у питању - http://www.astrans.net/proizvodi/kancelarijske-stolice/radne-stolice/radna-stolica-a57-r-detail
« Poslednja izmena: 27.12.2018. 03:14:54 od dan555 » Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #603 poslato: 27.12.2018. 01:53:40 »

Za losa ledja nema dobre stolice, to mogu iz iskustva da kazem Smile
Za ovih 9 promenjenih firmi i gomile stolica, samo sam jednu nasao da valja. Nazalost bese u firmi koju sam najbrze napustio. Cak su mi u jednojo firmi dali da biram sta da kupe, ali dzabe, sve je to slicno sra.e
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #604 poslato: 27.12.2018. 03:16:56 »

Да се допуним, вратио сам погрешну и недељу дана касније послали су одговарајућу, исту као стару. Основа је нека рециклирана пластика која је на старој испуцала на више места. Сумњам да ће и ова нова дуго трајати.

Не знам какве су оне баш скупе, што коштају неколико стотина евра.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #605 poslato: 08.06.2019. 01:57:33 »

Опет нисам активан, здравствени проблеми код мене не престају. За један немају појма зашто се дешава али гађају ме леком који би требало да смањи симптоме. За други немају појма где је инфекција па ни да се лечим не могу а то неће само проћи, само ће горе бити. Наравно, кад нису једноставне ствари логично да ћу да се препадам од оних најозбиљнијих. Најгоре је што не знам шта да радим, где да идем, ко може да ми помогне.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #606 poslato: 09.06.2019. 02:00:00 »

Drz' se generacijo. Najgore je kad se klone duhom i kad se sumlja usadi u sve i svasta. U principu najbanalnija urinarna infekcija moze da ima slicne simptome, a da budu maskirani svakakvim lekovima. Krenes polako redom i najbitnije je da ne klones.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #607 poslato: 09.06.2019. 08:34:41 »

Хвала, Нешо, На жалост није то што је најчешће - уринарна, то смо прво искључили. Фрка ми је што сад имам пејсмејкер па може он да се зарази (тј буде згодно место за бактерије) а то је мноооого гадна ствар са гадним исходом.

Кад се осврнем око себе, бре, наша генерација баш лоша по питању здравља, не знам шта нам је то фалило док смо били млади па сад испаштамо.
Мало смо прерано кренули са болестима, барем 10-20 година. jooj kriv sam ljutko

А духом сам давно већ клонуо, ко незаливана биљка у саксији (а нисам кактус, мада личим и делујем тако, само без оних дивних цветова).

пс ево покушавам да нађем слику пропале биљке и јок, после пар претрага налазим само слике лепотица од биљака. Ајде што други медији улепшавају стварност али бре чак и ми, иако нас нико не тера, то радимо на нету. Стављамо само лепе ствари. Да нас има више отворио бих тему за слике из нашег живота које нису лепе.
« Poslednja izmena: 09.06.2019. 08:48:23 od dan555 » Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #608 poslato: 10.06.2019. 09:29:27 »

u bre dan ala ga ti zamraci
ne daj se bre
izadji malo na sunce ali kroz sarenu hladovinu pored(ne ispod)neke lipe da ti zamirise i otera crne misli
kakav bre kaktus kakvi bakraci
udri brigu na veselje
 pozdrav Laughing
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #609 poslato: 10.06.2019. 13:41:12 »

Dan, zato se meni sva kosa najezi kad neko kaze - kako su kod nas roditelji pusili oko djece i nista im nije smetalo?!

Drzi se i ne daj se!
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #610 poslato: 09.11.2019. 12:00:18 »

Њах, пошто ово неће бити сачувано када пребацим форум на нову верзију могу опет да мрачим.

Јуче био код кардиолога (опет) али другог, оног Ристића који се експонира на јутарњем програму Хепија, код Марића. Рачунам, озбиљна фирма а и он ми преко телефона наприча која и каква им је процедура и нахвалио апарате које користе, те 20 мин. екг мониторинг ем 3Д ултразвук којим прате протоке крви...

У стварности, мониторинг је трајао може бити 5 минута (и к’о за инат нити једну аритмију нисам имао за то време, сасвим нормалан налаз) а УЗ је обичан 2Д колор доплер којим није измерен нити један проток. Уз то, написано је у извештају али ми усмено није ни поменуто да имам  шум на срцу и фиброзне промене залиска. Само ми је млади лекар коме ме Ристић пребацио и који ме је заправо прегледао (а не газда) рекао да сам ок и да ћу још неко време да мрдам а за остало требало би опет да радим холтер (а радио га пре 2 и пре 4 месеца). Rolling Eyes

Чисто узимање пара за преглед који би урадио било који приватни кардиолог са основном опремом и ординацијом у адаптираној гаражи.

Једноставно не знам где више да идем и како да решим своје проблеме.

Не сећам се да ли сам поменуо да за нас са пејсмејкерима током викенда и празника не постоји место у БГ где бисмо решили ургентно стање. Једном сам имао толико аритмије (додуше оних углавном безопасних) да ми срце није успевало  да ухвати синусни ритам и хитна помоћ није имала где да ме води. кажу, ништа пре понедељка за електрофизиолога.

Дакле, аритмије и пејсмејкер у нас не сматрају се ургентним стањима и нема организованог дежурства стручњака иако обе ствари могу да угрозе живот. Па ко преживи, преживи. grrr
Sačuvana

Stranice: 1 ... 39 40 [41]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.