SF tim
* 03.04.2020. 13:35:02
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 42   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Šalter za žalbe&kukanje II  (Pročitano 166747 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #540 poslato: 18.08.2016. 11:47:06 »

Гарве, сређивање стана траје неколико месеци, помири се са тим и уживај што си у могућности да га уопште пазариш (ди си се скућио, је л’ у 70а).
Васервага је чист немачки, то је либела, бре.

Нешо, масјторима никада, али никада, паре у руке док сасвим не заврше посао. Када постављају плочице очекују да им се плати када их залепе а после ти види како ћеш да их исфугујеш, зато лепо кажеш кад они то одраде какда се лепак осиши, онда парице.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #541 poslato: 18.08.2016. 11:54:43 »

Neso, To je bas gadno.
Mene je npr najvise zeznuo rodjak moler, dalji sestric ili brat od tetke, ne znam sad. Javio se kao spasonosno resenje u nekom momentu kad su neki majstori odustali, doveo i druga keramicara. Sad, umesto da to traje dve nedelje max, sve se to oteglo a vise od mesec dana, jer je keramicar kasnio u dolasku, pa neka crvena slova, pa ne radi nedeljom, pa onda posle njega rodjak kao zapoceo neki posao ne moze da prekida, pa dodje za 7 dana, pa rade 8 dana (ubedi me da je najbolje da gletujem ceo stan, ja reko ajde verujem mu), cena ispala dosta velika kao da su sve strugali i gletovali, a ostrugali su ukupno jednu sobu njih trojica (ja sam ranije ostrugao drugu i polepio skoro sve spaletne u stanu), ono sto je bilo tvrdje nisu ni strugali, gletovali doduse jesu sve osim terasa, na kraju i terase izgleda usle u cenu. Kad me zvao da kaze da je gotovo naravno bila noc da e vidim sve propuste, ali...naredna 4 sata sam proveo iduci po stanu i pruzajuci prst u fleke, krive plafone, grbe, a oni nesto preko volje idu i zafarbavaju preko toga. PLafon u kupatilu izgledao kao presek neke jednocelijske zivotinje, zid u dnevnoj sobi sav flekav (jer kraljevi nisu hteli da ismirglaju materijal koji je koriscen da se pokriju kanali za strujne kablove, nego su naeli jos lepka il cementa da te neravine kao ublaze, na kraju boja ne uhvati za lepak naravno i ostane mi tamno sivi trag svih kanala za struju (sto mozda i nije lose ako ukucavas eksere u zid Smile ) , spelete oko ulazih vrata krive dosta, ofarbali vrata od sobe ali ona strana koju nisam video pri obilasku i dalje propusta staru zuckastu boju...ja uopste ne mogu da verujem da me zvao da kaze da je gotovo. Iako su ponovo presli bojom taj flekavi zid, opet su sutradan naravno ostale fleke, nesto manje, pa sam ih zvao da dodju da poprave, pa sam opet cekao 7 dana jer su kao u poslu, pa opet isu hteli da smirglaju nego naneli jos gleta preko kriticnih delova pa obojili, pa su opet ostale fleke mada manje, pa sam ih opet zvao, pa rekose ne isplati im se da dolaze cak do bg-a (jer su iz mog kraja).
I to mi je rodjak, moji i njegovi roditelji se posecuju. Kod takvih stvari nacisto izgubis veru u ljude.
Na kraju sam ja istrugao sve to naneto do betona, ismirglao, gletovao, ofarbao i nema fleka, ostale su doduse neke ivice jer nisam mogao da struzem ceo taj cement sto su nanenli nego sam samo kritice delove, ivice se nece videti iza police za tv. Njima bi za to trebalo par sati. Ali ljudi valjda vise vole osecaj da su nekog zajebali nego da su dobro uradili.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #542 poslato: 18.08.2016. 12:44:41 »

Хе, ово ми звучи познато. Када је један колега завршавао кућу други се понуди да му изглетује и окречи, као има искуства.
Када је завршио овај први ме позове да видим како је урадио. Исто - остале пруге тамо где су водови за струју. Smile Морао је све поново да ради, прави мајстор, наравно.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #543 poslato: 18.08.2016. 16:09:23 »

Mein je zao sto isam ceo stan sam krecio, ustedeo bih vreme i mnogo para a rezultat svakako ne bi bio losiji nego kad 'majstori' urade.
Lose je sto ja cim vidim majstora kako radi u startu imam osecaj kad nesto nece valjati. Npr, majstor busi rupu u zidu, nizak je a rupa treba da bude na 2m visine, znam da ce malo ukoso da izbusi i da zbog ukoso srafa nece moci do kraja taj sraf da udje u rupu na lajsni pa ono sto ulazi u lajsnu nece moci do kraja da se gurne. Ili slicne stvari. I uglavnom se to i desi.

Naravno i moj posao ostavlja mnogo prostora za greske, i ja gresim, da ne ispade da se samo hvalim kako sam pametan. Ali kvragu prav ugao i normala su mnogo jednostavne stvari
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #544 poslato: 23.08.2016. 12:23:13 »

znam da smaram, ali...
sinoc poplava. pustim vodu na wc solji, otpade cev za vodu na spoju sa soljom i voda poplavi kupatilo i malo ode u hodnik. Pokupio sam srecom brzo, metla bila pri ruci. Jutros majstor dodje da vidi, privrnu malo jace, probasmo par puta nista ne odpade, ali voda poce da curi na spoju cevi (to je ona plasticna rebrasta savitljiva cevka) sa soljom, treblo mu jos pola sata da to popravi, cak je proglasio u nekom momentu da je gotovo pa sam ja pustio vodu jos koji put i zatekao opet vodu.
Ali sreca je sto malo po malo postajem majstor. Ako vam treba nesto zovite, necu vam mnogo naplatiti Smile
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #545 poslato: 23.08.2016. 12:26:06 »

E da, danas treba da dodje staklar da malo podesi neku vodjicu na podu. Nesto se nadam da ece doci, upropastice nesto.

Da li sam pominjao ranije da kroz skupo placeni komarnik za vrata terase ulecu smrdibube? A jednom sam je i strsljen uleteo.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #546 poslato: 23.08.2016. 13:20:23 »

Twisted Evil Koji materijal za komediju ...

Tebi nije smešno ali ...

Btw ... rebrasta cev za wc šolju ???  Shocked Meni majstor reče da ne valja jer će maml-malo pa ispadati ...

Njegovo mišljenje: za sudoperu valja jer nije veliki pritisak ali za wc - ispiranje je pod pritiskom i obavezno ide kruta cev !

Ja umeso komarnika upotrebila maštu + reciklaža (da se ne baci  Wink) :na kraj roletne zakačila komad stare zavese - ništa osim vazduha ne ulazi (a skinem i operem za čas ).

Rešenje za dž. a kad prolaziš na terasu ne ulazi ništa jer se ne otvara cela - samo se provučeš. Radi ko prava već godinama.
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #547 poslato: 23.08.2016. 23:50:32 »

znam da smaram, ali...
sinoc poplava. pustim vodu na wc solji, otpade cev za vodu na spoju sa soljom i voda poplavi kupatilo i malo ode u hodnik. Pokupio sam srecom brzo, metla bila pri ruci. Jutros majstor dodje da vidi, privrnu malo jace, probasmo par puta nista ne odpade, ali voda poce da curi na spoju cevi (to je ona plasticna rebrasta savitljiva cevka) sa soljom, treblo mu jos pola sata da to popravi, cak je proglasio u nekom momentu da je gotovo pa sam ja pustio vodu jos koji put i zatekao opet vodu.
Ali sreca je sto malo po malo postajem majstor. Ako vam treba nesto zovite, necu vam mnogo naplatiti Smile
smeh smeh
Do juca sam i ja kukao. Nisam cak ni sve majstorske skupo placene greske otklonio. Ali neka smo mi zivi i zdravi. Jebes pare. Da BOG da da imam uvek da me varaju i kradu, a njima ce uvek da fali i nedostaje.
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #548 poslato: 24.08.2016. 11:44:49 »

redovan dnevni update:
sinoc bio staklar, hteo da nekim plasticnim kajlicama u vodjici na podu malo primake staklo spoljnoj ivici kabine, ali sam zakljucio da ce to malo da grebucka staklo a moze i smetati magnetnim gumama da se sklope pa sam mu rekao da cu ja to nekad zalepiti(verovatno necu).
Posle toga odem u wc, pustim vodu i - opet vlazi na spoju cevi i solje Smile zvao majstora on kaze ne zna sta vise da radi, zategao je iz sve snage. Nema resenja.
Ti majstori (skoro svi) uzimaju 100 - 200 E na dan posla a ne mogu najelementarnije stvari da urade. Doduse dolaze posle jos par puta da krpe jer su lose uradili, ali svejedno zlocin je davati im pare.
Sačuvana

valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #549 poslato: 24.08.2016. 14:14:55 »

Ti Garve ko da nisi nikada cuo za "zivu gumu" ili silikon. Koliko god da dobro nabacis cev ili crevo na solju (ako je tip Baltik), uvek mozes da dobijes povratni vazduh ili da curka. Pomenuti vazduh, usled atmosferskog pritiska ... ima "lep" miris. Silikon u ruke i sam sredi kapljanje. U prodaji imas i gomilu dvokomponentnih smesa za zaptivanje, pravac farbara i posavetuj se.

Redovno bi mogao da pozoves konzilijum na pivo  Laughing  pozdrav
Sačuvana

S verom u Boga
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #550 poslato: 24.08.2016. 18:15:16 »

pa normalno da cu sam, i sve ostalo sam sredjujem Sad
I mislio sam da zasilikonisem to nekako.
tu je problem sto gibljiva cev ide od vodokotlica do solje i natakne se na jednu kratku cevku koja viri iz solje, i zavrne dobro. Tu je malo pod uglom gibljiva cev, a takodje kad se pusti voda dodje do vibracija pa dve plasticne cevi jedna na drugoj ne dihtuju idealno. Da je gibljiva uza od tog adaptera za solju ne bi bio problema verovatno, jer bih kupio koleno od krute cevi pa gurnuo gibljivu unutra. Ali je sira pa mora da sedne na adapter.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #551 poslato: 24.08.2016. 21:16:06 »

A moze i pivo naravno Smile Ja sam u blok 70a, pa ko god prolazi tuda, dobro je dosao na pivo.
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #552 poslato: 24.10.2016. 14:26:53 »

FOM okovi iz Dobanovaca - firma za apsolutno izbegavanje.
Ni nakon dva meseca nisu namestili tus kabinu kako valja. Pri tom su me izgleda blokirali na telefonu pa mi stalno javlja da su nedostupni. Ako imalo cenite sebe i svoje vreme i novac - zaobidjite ih u sirokom luku.

Skopljak vodovod i grejanje iz Stare Pazove - za apsolutno izbegavanje.
Ovo je primer izreke 'drzi vodu dok majstori odu'. I bukvalno to se i desilo i to vise puta. Ne zele da provere nista duze od 5 sekundi, odvrnu vodu i ako krene, pokupe se i odu.

Cisto da spasem nekoga da ne baci pare nekome od njih. Brze cete sami odraditi.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #553 poslato: 04.11.2016. 03:50:59 »

FOM okovi iz Dobanovaca - firma za apsolutno izbegavanje.
Ni nakon dva meseca nisu namestili tus kabinu kako valja. Pri tom su me izgleda blokirali na telefonu pa mi stalno javlja da su nedostupni. Ako imalo cenite sebe i svoje vreme i novac - zaobidjite ih u sirokom luku.
Skopljak vodovod i grejanje iz Stare Pazove - za apsolutno izbegavanje.
Ovo je primer izreke 'drzi vodu dok majstori odu'. I bukvalno to se i desilo i to vise puta. Ne zele da provere nista duze od 5 sekundi, odvrnu vodu i ako krene, pokupe se i odu.
Cisto da spasem nekoga da ne baci pare nekome od njih. Brze cete sami odraditi.
Garw kad citam sve ovo, i meni tesko dodje pri pomisli sta sve prolazis. Do skoro sam se i ja pitao, ima li bre i jedan posten majstor. Da negresim dusu, od citavog asortimana, samo nekoliko je zadovoljilo kakav takav kriteriju, koji i nisam postavio visoko. Ama i kriterij mi je opao ali mrka kapa.
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #554 poslato: 09.11.2016. 20:08:31 »

Vas oko 2 mjeseca muku mucim sa koljenima. Ne mogu ustati/sjesti. Poslije 2 specijaliste, x-ray-a, MRI, ultrazvuka i raznih krvnih pregleda - jos ne kontaju sta mi je. Po svemu sam zdrav, a ja jedva hodam?!
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Stranice: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 42   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.