SF tim
* 26.10.2020. 06:44:32
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 134 135 [136] 137   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Krčma "Kod belog jelena" II  (Pročitano 567949 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2025 poslato: 12.09.2020. 17:36:31 »

Iz moje perspektive :

Kinezi spasiše železaru, rade Majdanpek ( put sređen posle 50 godina, pruga obnovljena...), prave luku, ... itd itd

Amerikanci bacali bombe na mene i moju decu (sve sa osiromašenim uranijumom ).

Bolje da me kupe Kinezi nego ubiju ameri  Wink Twisted Evil ( više verujem u narod sa istorijom od 5000 godina nego ... )

Sačuvana

Bog čuva budale !
Leto
oficir

Ugled: +9/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2026 poslato: 12.09.2020. 22:07:08 »

Bolje da me kupe Kinezi nego ubiju ameri  Wink Twisted Evil ( više verujem u narod sa istorijom od 5000 godina nego ... )
... nego državi od koje je starije Jelen pivo. Jelen pivo 1756, USA 1776.
Sačuvana

Све што овде пишем је део моје слике света, моје веровање а не доказива истина.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #2027 poslato: 14.09.2020. 22:46:42 »

... nego državi od koje je starije Jelen pivo. Jelen pivo 1756, USA 1776.
smeh smeh smeh smeh smeh smeh smeh smeh smeh
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 48
Van mreže

« Odgovor #2028 poslato: 15.09.2020. 13:49:21 »

Sviđa mi se kako si pozitivan, možda bi bilo dobro da počneš pisati nešto u vezi distopije zapada. Very Happy

Jedini način da Kina preživi sa tim superiornim poretkom,  kako ti reče, je da i dalje ubija svoje stanovništvo i da ih drži zarobljenicima u sopstvenoj državi (pogledaj ljudske logore trenutno u Kini i/ili korištenje – ili bolje rečeno zloupotrebu tehnologije za prepoznavanje lica / glasa), nešto u rangu horor distopijskih knjiga gdje država/sistem ubija sve koji smiju da se usprotive. Sjetimo se sta je se desilo 1989-te na Tiananmenom skveru. Iskreno me zanima da li misliš da će Kineska vlada biti u stanju sa globalizacijom da i dalje sputava stanovništvo sa konstantnim prijetnjama smrću??

Trebaš biti totalno slijep pa da ne vidiš korupciju sličnu onoj u nekadašnjoj Jugi.

Jedini razlog zašto je kina imala jak uspon u proteklih par decenija je sto su velike firme sa zapada uložile ogromna sredstava i/ili pomjerile proizvodnju u Kinu, te sto je krala IP (intellectual property) kako je stigla i mogla. Iako su odlični u matematici i nauci, jedna stvar sto kinesko obrazovanje nije u stanju da nauci svoje ljude je inovacija. To je nešto zaboravljeno ponajviše zbog toga sto je sve kontrolisano od vlasti i sto se ljudi boje da postave pitanje i/ili oprobaju nešto novo.

Slažem se sa činjenicom da Kina ulaze u Afriku kao i u još pojedine druge dijelove svijeta, no to je zbog toga se nadaju da će to jednom da bude njihovo tržište, isto kako su se tome nadale Američke firme sa Kineskim tržištem. Ne zaboravimo da u Kini živi nekih 20% zemljana, a malo manje od toga živi u Indiji. (dva najveća tržišta, no zbog velike bede, još neiskorištena u velikom djelu)

Loši tokovi u USA politici, što ti spomenu, ponajviše je odraz toga sto što je dosta političara ovdje na platnoj listi Putina i Rusije, te što su se Rusija i još pojedini akteri uključili u prošle izbore.  Ovdje nije ni tajna, ako pratiš vijesti,  da je Trump Putinov idiot, kako to reče Vindman jučer. Da li će demokratija ovdje preživjeti, ne zna se. Vidjet će se kako sljedeći izbori prođu, a da će biti burno poslije njih bez obzira ko pobjedi, to se već uveliko zna. Iduća godina će vjerovatno biti teška ekonomski što zbog pandemije i toga što se predsjednik ovdje pretvara da ne postoji - što zbog toga sto je burza napuhana, nešto što mnogi ekonomisti odavno govore. (je, vjerovatno će se 2008-ma ponoviti). Sve mehanizme zaštite da se isto ne ponovi koje je Obamina administracija postavila, Trump je već makao, tako da je sad samo pitanje vremena...
« Poslednja izmena: 15.09.2020. 20:55:17 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2029 poslato: 16.09.2020. 20:18:49 »

Kćerka moje prijateljice je u Kini (Šenđen) , tamo živi i radi u državnoj školi. Plata odlična + topli obrok ( koji im pakuju i za vikend ).

Pošto smo stalno u vezi, znam dosta o njenom životu tamo. Tamo ima mnogo ljudi iz Srbije.

Srbija se "napunila" kinezima  Twisted Evil Vredni su toliko da sam hronično umorna kad ih gledam  Evil or Very Mad

Ljudi su svuda isti ... Svaka zemlja ima svoj način rada, reda i poretka. Navikneš se i prilagodiš ili - odseliš.

Ti si se dobro prilagodio i očito ti je dobro u Americi ali - i Kinezi vole svoju zemlju. Tu su svi u pravu i NIKO nije u pravu.

(Možda sam luda ali bih pre u radni logor negu u pretrpani privatni zatvor... meni je streljanje najhumanije - začas se rešiš briga  Wink )
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2030 poslato: 17.09.2020. 14:05:36 »

Ovdje trenutno još uvijek ima veliki broj Kineza koji su kao djeca poslani na školovanje u SAD i od kojih su mnogi ostali ovdje i poslije škole. Osnovne i srednje škole pored toga sto uče Kineski, imaju i Kineski program gdje djeca (ne Kineska, već Američka) uče svo gradivo na jednom od ponuđenih jezika (Kineski i Španski za sad). Učitelji su većinom rođeni u Kini i Meksiku. Ovo je sve organizovano u zadnjih 20-tak godina i ovdje uveliko znamo detaljno šta se dešava u Kini, kao i u kompletnoj regiji.

Jedan od program koji trenutni predsjednik pokušava da uništi, jer iako dio sredstava za rad dobija od federalnog sistema, veći dio dobija kao donacije, je NPR (National Public Radio). Decenijama su veoma realno davali izvještaje iz cijelog svijeta, tako da danas isto tako daju detaljne izvještaje o korupciji u trenutnom kabinetu i / ili npr. sta se dešava u Kini ili bilo kojem drugom kutu svijeta.

Većina intervjua i emisija je dostupna online, no naravno, sve je na engleskom. Mnogo od onoga što oni reportuju neće nikad biti na TV-u, no zanimljivo je da mnogi ljudi ih slušaju (a i čitaju) i u doba interneta. Tako npr. reportaža od jučer o Mongolskoj manjini, koju trenutne Kineske vlasti pokušavaju da asimiliraju u Kineze, iako im je jezik bio obećan kao manjini, sad pokušavaju da to promjene. Zvuci prepoznatljivo? Isto je i sa muslimanskom manjinom koja živi u 'logorima', cjele familije a nerijetko razdvojene. Zanima me, da li bi doista voljela da živiš u takvim uslovima?!
Evo malo linkova za ove teme, sa google prevodom:

Link 1
Link 2
Link 3
Link 4

Čini mi se da nisi iskrena...  

I prije nego li kažeš, nije ni u Americi ništa bolje i što o tome ne govore... evo o stanju ovdje sa zatvorima:

Link

Ima još puno priča o kojima sam slušao u proteklih 15-20 godina, no ovo je dosta za diskusiju ovdje. Ako ima zainteresovanih, mogu još pronaći ovoga...

« Poslednja izmena: 17.09.2020. 14:15:42 od SuperFrog » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2031 poslato: 18.09.2020. 00:25:19 »

Počeo da gledam "Farenhajt 11/9" i prestao. Koliko samo Mur ne podnosi Trampa Rolling Eyes
Obično ne divanimo o politici ali dugo se družimo i siguran sam da ništa loše neće ispasti.

O Trampu imam samo par impresija - najvažnija je da nije pokrenuo ni jedan rat a tu mu je velika mana za duboku državu koja na ratovima zarađuje velike novce. Da se ponaša kao pajac i to može da se kaže ali opet, ako je jedan ispodprosečan glumac mogao da bude predsednik kao i jedan tupson koji pojma nije imao o većini stvari ni to nije neka mana.

Nego, da li vi u AmeriKi pratite Sputnjik?
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2032 poslato: 21.09.2020. 15:18:22 »

Muru skidam kapu za ono sto je učinio ovdje u Flintu, skrećući pažnju na političare koji su zatrovali narod (literalno, sa olovom) i onda se izvukli. On je jedan od rijetkih koji je predvidio Trumpovu pobjedu i koji je javno izjavio da se stidi predsjednika, Bush-a mlađeg u to vrijeme, poslije onoga sto je on uradio u Iraku i Afganistanu. Nisam siguran da on ne podnosi Trumpa, više da ne podnosi ono kako ovaj uništava državu. On živi veoma skromno i veoma je aktivan, no nisam siguran da ga iko relativan prati.

Nemam volje da gledam dokumentarce trenutno, a sto se tiče konspiracijskih teorija, kad se poželim, odem i pročitam malo na AboveTopSecret šta se dešava i onda se pitam ima li iko normalan na ovoj planeti.

Često mi padne na pamet zezancija sa ISS (international space station) kad im se javio William Shatner kao Kapetan Kirk a oni mu odgovore da su u orbiti i da su detektovali signale života na površini. Bilo bi puno bolje da su još rekli – ali ne vidimo znakove inteligencije, no nisu ni potvrdili da vide znakove... Very Happy  https://twitter.com/Cmdr_Hadfield/status/286948264236945408
« Poslednja izmena: 21.09.2020. 15:22:02 od SuperFrog » Sačuvana

Leto
oficir

Van mreže

« Odgovor #2033 poslato: 12.10.2020. 17:22:15 »

Odgovor SuperFrogu.

Navodiš kinesku zloupotrebu tehnologije za prepoznavanje lica / glasa u Kini. Nabavi knjigu Data & Goliath. Nije teorija zavere nego je autor vodeći američki stručnjak za kompjutersku bezbednost. Kina je malo dete za tuce američkih obaveštajnih službi. Tamo ćeš se uponzati da se u USA, sve! snima i ništa se ne briše. Kažeš Kina ubija svoje stanovništvo koje se smije suprostaviti. Čemu se suprostavljaju? Ljudski logori. Gde si to čitao? Verovanto tamo gde i o koncentracionim logorima, prvim posle 2. sv. rata, koje su držali Srbi u BIH što je bio povod za napad na RS i dalje parčanje SRJ. Glvni zapadni izvori informacija su apsolutno nepouzdani. Tačno je da je Kina represivna prema svakome ko pokušava da ugrozi teroitorijalni integritet Kine. To je suvereno pravo svake zemlje. A to pravo USA podriva drugim zemlja finansiranjem separatista i pričama o slobodi i demokratiji. Šta je bilo u US sa Occupy Wall Street, prostesima protiv njveće svetske pljačke koja je izazvala svetsku ekonomsku krizu? Ugušeni, šta bi bilo drugo.

Stvarno si nadojen zapadnim medijima kada veruješ da je dosta USA političara na platnoj listi Rusije. Ako je tako, i to je potvrda da je USA najkorumpiranija zemlja na svetu. Ali da te utešim, nije tako, što se tiče platnog spiska. Sve optužbe na račun Trampa i da je Rusija podržala Trampa su odbačene. Tramp je doneo uredbu kojom skida tajnost sa svih dokumenta koje govore o umeštanosti Rusije u izbore. Da li će se ti dokumenti pojaviti zavisi od direktora CIE i FBIA jer je u toku njihov sukob sa predsednikom US. Nego se močvara setila da izvuče Rusiju kao dežurnog krivca, da skrene javno mnenje sa hiljda ukradenih mailova Hilari Klinton. Plus skandal da se ceo obaveštajni aparat US uključio u borbu protvi Trampa.

Ali nije suština da se mi prepucavamo o tim detaljima. Tada ćemo skrenuti sa suštine. A suština je da je Kina civilizacijska država. Kina je jedina zemlja na svetu koja je spojila najdužu kontinuiranu civilizaciju sa ogromnom savremenom državom. Kina je svetska civilizacija  sa tradicijom koja evoluirara, razvijaja se i prilagođava u gotovo svim granama ljudskog znanja i prakse, poput političkog upravljanja, ekonomije, obrazovanja, umetnosti, muzike, literature, arhitekture, oružanih snaga, sporta, ishrane i medicine. Za razliku od Zapada, koji je razorio sve nasleđene kulturne tradicije, neprestano tražeći napredak u skladu sa intelektualnom modom trenutka. Kina je snažno centralizovana državi, duboko posvećenoj sopstvenoj kulturnoj tradiciji sa istorijom dugom preko 4.000 godina, sa efikasnom upravljačkom klasom koja je odana konfučijanskim vrednostima i koja preferira stabilnost i društvenu harmoniju u odnosu na slobodu. Da je Rimsko carstvo doživelo neku vrstu transformacije i prilagođavanja, ne bi se raspalo, kako kažu neki istoričari, i možda bi današnja Evropa mogla postati civilizacijska država srednje veličine, ali ta prilika definitivno je propuštena.

Kina jeste suparnička civilizacijska država, ali suparnička samo za US. Model civilizacijskih država je privlačan, tu su još Rusija i Indija. Da bismo bolje razumeli šta to znači setimo se šta je ove prošle godine reako Makron: „Kina, Rusija i Indija nisu samo ekonomski rivali, već prave civilizacijske države… koji nisu samo narušile naš međunarodni poredak i preuzele ključnu ulogu u ekonomskom poretku, već su takođe snažno preoblikovale politički poredak i političko mišljenje… sa mnogo više nadahnuća nego mi“. To mu nije bilo teško da formuliše jer razume da je Evropa sada gnjila tvorevina. Ako Evropa želi renesansu  mora se odvojiti od US i vratiti se sebi. Nametnutom zabludom da US brani suverenitet Evrope, veliki evropski prostor je podeljen. Ali teško je videti istinu da je Evropin egzistencijalni i geopolitički neprijatelj bez ikakve sumnje USA.

[PS: U međuvremenu mi je skrenuta pažnja da su postojali srpski logori u BIH. Pronašao sam da je u BIH tokom rata bilo oko 1.350 logora i drugih zatočeničkih objekata, i to 656 zatočeničkih centara za Bošnjake, 523 za Srbe i 173 za Hrvate. http://cdtp.org/dokumentovanje-logora-drugih-zatocenickih-objekata-u-bih/ Da li bi došlo do rata da je jedina tada postojeća svetska sila bila protiv njega? Setimo se Lisabonskog sporazuma koji je trebao sprečiti rat: Dana 18. marta 1992. godine, sve tri strane su potpisale sporazum, Alija Izetbegović je za Bošnjake, Radovan Karadžić za Srbe i Mate Boban za Hrvate. Dana 28. marta 1992. godine, nakon sastanka sa američkim ambasadorom u Jugoslaviji Vorenom Cimermanom u Sarajevu, Izetbegović je povukao svoj potpis i iskazao svoje protivljenje bilo kakvoj podjeli Bosne i Hercegovine. Posledica je bio krvavi rat, koji je najmanje trebao narodima u BIH i bivšoj Jugoslaviji. https://sh.wikipedia.org/wiki/Mirovni_planovi_prije_i_tokom_rata_u_Bosni_i_Hercegovini]
« Poslednja izmena: 13.10.2020. 11:51:01 od Leto » Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #2034 poslato: 13.10.2020. 00:43:40 »

Odgovor za Leto.
Gotovo u svemu se slazemo po ovoj temi.
Pogotovo u onome da treba spustiti loptu.
Tumor sveta je po svim pokazateljima SAD i NATO koji su batina americkih interesa. Ali cemu dokazivanje da jeste, i da nije tako.
« Poslednja izmena: 13.10.2020. 00:46:00 od Nesa » Sačuvana
Leto
oficir

Van mreže

« Odgovor #2035 poslato: 13.10.2020. 18:38:54 »

Ali cemu dokazivanje da jeste, i da nije tako.

Pa u nedostatku SF tema Laughing. Kada govorimo o US ne treba brkati 95-99% ljudi tamo koji su običan svet koji imaju svoje živote i svoje svakodnevne probleme i nemaju nikakav uticaj na spoljnu politiku države. Problem su Federalne rezerve (jer su u privatnim rukama), premoćni industrijalci, vlasnici medija, vojno obaveštajni kompleks... i ko zna šta još (jednom rečju močavara) i kome služe političari sprovodeći njihove interese. Ni jedna sila, pa ni Kina, ne treba da bude dominantna, a komoli jedina. Videlimo smo seriju ratova kada je US zloupotrebila, od pada berlinskog zida pa do Obame, svoj položaj jedine sile u svetu. Potrebno je da se sve zemlje razvijaju, da bezbednost bude zajednička, a ne ovako kako je bilo dugo postavljeno da ako se nešto dešava na drugom kraju zemljine kugle, to ugrožava američku bezbednost. Stanite malo gospodo, a gde je bezbednost ostalih, malih. Gde je njihov razovoj a ne eksploatacija. Naravno da je to idilična slika kako bi trebalo, ali ako na Zemlji budemo imali više ravnopravnih velikih sila, bolje su šanse ka pravednijem svetu.
« Poslednja izmena: 13.10.2020. 20:41:32 od Leto » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #2036 poslato: 13.10.2020. 19:55:29 »

Ne bih da budem pesimista ali do prvog svetskog rata bio je multipolaran svet sa barem pet velikih sila pa to nije donelo mir već ratove uključujući dva svetska.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Leto
oficir

Van mreže

« Odgovor #2037 poslato: 14.10.2020. 10:02:33 »

Ne bih da budem pesimista ali do prvog svetskog rata bio je multipolaran svet sa barem pet velikih sila pa to nije donelo mir već ratove uključujući dva svetska.
Ima razlika, do 1. sv. rata te sile su bile velike sile, ali ne i supersile. Velike sile su imale veliko konvencionalno naoružanje, velike vojske i veliku solidnu obaveštajnu mrežu. Od 2. sv. rata imamo super sile, koje poseduju nuklarno naoružanje za uništenje drugih država i to bez upotrebe velike vojske. Super sile danas detaljno prate sve komunkacije, sa zemlje i sa neba. Super sile ne ratuju međusobno. Razmenjuju podatke kada je u pitanju zajednička bezbednost.  Sukobljavaju se posredno, od Koreja gde su se sukobili ne samo ruski i američki borbeni avioni nego i njihovi piloti do nedavnog proganjanja američkih borbenih vozila u Siriji od strane brojnijih ruskih borbenih vozila. Direktan vojni sukob ne dolazi u obzir jer bi se mogao proširiti na upotrebu nukelarno naoružanja. Zato koriste suptilnije metode podrivanja protivničke supersile i njihove svere uticaja.
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2038 poslato: 14.10.2020. 20:13:20 »

[PS: U međuvremenu mi je skrenuta pažnja da su postojali srpski logori u BIH. Pronašao sam da je u BIH tokom rata bilo oko 1.350 logora i drugih zatočeničkih objekata, i to 656 zatočeničkih centara za Bošnjake, 523 za Srbe i 173 za Hrvate. http://cdtp.org/dokumentovanje-logora-drugih-zatocenickih-objekata-u-bih/ Da li bi došlo do rata da je jedina tada postojeća svetska sila bila protiv njega? Setimo se Lisabonskog sporazuma koji je trebao sprečiti rat: Dana 18. marta 1992. godine, sve tri strane su potpisale sporazum, Alija Izetbegović je za Bošnjake, Radovan Karadžić za Srbe i Mate Boban za Hrvate. Dana 28. marta 1992. godine, nakon sastanka sa američkim ambasadorom u Jugoslaviji Vorenom Cimermanom u Sarajevu, Izetbegović je povukao svoj potpis i iskazao svoje protivljenje bilo kakvoj podjeli Bosne i Hercegovine. Posledica je bio krvavi rat, koji je najmanje trebao narodima u BIH i bivšoj Jugoslaviji. https://sh.wikipedia.org/wiki/Mirovni_planovi_prije_i_tokom_rata_u_Bosni_i_Hercegovini]

Mala promjena posta... ako hoces da pricas o Kini, onda procitaj clanke koje sam postirao ranije. Niko ne ugrozava Kinesku granicu, vec oni prisilno obrazuju svoje stanovnistvo kroz radne logore.

Sto se tice ovoga u vezi logora i rata, budi iskren i reci mi, da li ti doista mislis da je Radovanu bilo do mira i sporazuma dok je imao svo oruzje JNA i svu opremu na raspolaganju?
« Poslednja izmena: 14.10.2020. 20:39:50 od SuperFrog » Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2039 poslato: 15.10.2020. 15:43:06 »

Mislim da sam vec vise puta spominjao Dr. Carl Sagan-a, zahvaljujuci kojem nauka i astronomija su postale pristpacne cak i djeci balkana, ciji Kosmos se moze i danas gledati, cak i sa nekim vec prevazidjenim idejama, daje duh ljudskosti i buducnosti, no, nazalost, pametan covjek kakav je on bio, takodje je predvidjeo stanje u kojem ce se Amerika,  a i ostatak sviejta pronaci...

Jedabn odlomak iz njegove knjige 'The Demon-Haunted World: Science as a Candle in the Dark' (Svijet progonjen demonima: Nauka kao svijeća u mraku) uveliko objasnjava ono sto pokojni doktor predvidio...
 davne 1990-te.
Citat
“I have a foreboding of an America in my children's or grandchildren's time -- when the United States is a service and information economy; when nearly all the manufacturing industries have slipped away to other countries; when awesome technological powers are in the hands of a very few, and no one representing the public interest can even grasp the issues; when the people have lost the ability to set their own agendas or knowledgeably question those in authority; when, clutching our crystals and nervously consulting our horoscopes, our critical faculties in decline, unable to distinguish between what feels good and what's true, we slide, almost without noticing, back into superstition and darkness...

The dumbing down of American is most evident in the slow decay of substantive content in the enormously influential media, the 30 second sound bites (now down to 10 seconds or less), lowest common denominator programming, credulous presentations on pseudoscience and superstition, but especially a kind of celebration of ignorance”

― Carl Sagan,

Prijevod (google translate sa malim prepravkama)

Citat
"Ja slutim Ameriku u doba moje djece ili unuka - kada su Sjedinjene Države uslužna i informatička ekonomija; kada su gotovo sve proizvodne industrije otklizale u druge zemlje; kada su sjajne tehnološke moći u rukama manjine, a niko ne zastupa javni interes ne može ni shvatiti probleme; kada ljudi izgube sposobnost da sami postavljaju svoje planove ili sa znanjem ispituju one koji su na vlasti; kada, hvatajući se za svoje kristale i nervozno konsultujući horoskope, naše kritičke sposobnosti propadaju, nesposobni da razlikujemo između onoga što se osjeća dobro i onoga što je istina, kliznemo, gotovo ne primjećujući, natrag u praznovjerje i tamu ...

Zanijemivanje Amerike najočitije je u polaganom propadanju sadržajnog sadržaja u izuzetno utjecajnim medijima, ujedu zvuka od 30 sekundi (sada i do 10 sekundi ili manje), programiranju sa najmanjim zajedničkim nazivnikom, lakovjernim prezentacijama o pseudoznanosti i praznovjerju, ali posebno vrsta proslave neznanja ”

Ovo mi je palo na pamet slusajuci kandidatkinju za vrhovni sud ovdje u americi kad je odgovorila da promjena klime ostavlja puno toga da se diskutuje i politizira. Nazalost, vrijeme mraka dolazi ovdje, a sa tim i u ostatak svijeta.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 134 135 [136] 137   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 24 upita.