SF tim
* 08.12.2021. 17:54:34
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 138 139 [140] 141   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Krčma "Kod belog jelena" II  (Pročitano 765456 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2085 poslato: 05.06.2021. 09:15:14 »

Моја једна рођака, која одбија да вакцинише и себе и своју децу и заговара антивакцинашење и још гомилу других теорија завере је поверовала у оно да на месту убода игле може да ти се закачи магнет јер, пај сад, постоје снимци људи који су то радили.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Izitpajn
Registrovani

oficir

Ugled: +2/-0
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #2086 poslato: 05.06.2021. 12:24:15 »

Моја једна рођака, која одбија да вакцинише и себе и своју децу и заговара антивакцинашење и још гомилу других теорија завере је поверовала у оно да на месту убода игле може да ти се закачи магнет јер, пај сад, постоје снимци људи који су то радили.

Pošalji joj ovo:

Sačuvana

MasterYoda
Moderator

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 67
Van mreže

« Odgovor #2087 poslato: 05.06.2021. 17:16:53 »

Da li ta rođaka zna da se razni čipovi već dugo ubacuju u razne organe u inekcijama botoksa? Zato su i izmislili da se botoks mora obnavljati svakih par mjeseci. Ne bi morao, ali čipovima riknu baterije pa treba ubaciti nove.

BTW: Mnogo antivakserki polomiše noge da dođu do botoksa, a nemaju pojma šta je to. BOTOKS je BOTulinski TOKSin. A toksin je, doslovno, OTROV.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2088 poslato: 05.06.2021. 17:42:10 »

.... a na svetu nikad ne zafali budala  Rolling Eyes

Moj doktor nije mi preporučio vakcinu - neće čovek da preuzme odgovornost.

Odabrala sam kinesku vakcinu i primila prvu dozu.

Jedini problem: pita me prijateljica da li mi je dobro ...meni nije dobro nikada, samo mi je ponekad malo gore pa ...  Twisted Evil

Šetamo sa čipom u ličnoj karti, nosimo mobilni telefon a oni dižu paniku da će nam ugraditi čip zbog praćenja  grrr

Vakcina kao "žig zveri" ?... a svi imamo matični broj.

Kako se spasiti ? Nikako - to je današnja realnost  Sad

Može se zbrisati u "divljinu" (neko izolovano selo bez struje  Twisted Evil ) što je meni nemoguće - alergična sam na travu i nedostatak komfora  Wink Twisted Evil

Tešim se da sam već jednom nogom u grobu pa se ne sekiram  pozdrav
Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2089 poslato: 05.06.2021. 18:58:24 »

Kad sam već u kafani, da obradim neke tekuće teme:

Vakcinacija: Za one koji ne znaju (vidim da ovdje ima novih lica) ja živim u Republici Srpskoj. Donedavno, ovdje nije bilo ni pokušaja da se nabave vakcine bilo koje vrste. Iskoristio sam privilegiju dvojnog državljanstva, regularno se prijavio za vakcinu u Srbiji i 'ladno to odradio još u aprilu (obe doze). Tada to ni u Srbiji nije moglo kao danas - neprijavljeno.
Dobio sam Sinefarm i nisam imao nikakvu reakciju vrijednu pomena (ono malo bolova u ruci i povišenu temperaturu jedan dan poslije druge doze ću zanemariti). Mora da ti kineski čipovi ne rade  Mr. Green ili su braća zaboravila da ubace baterije.

Antivakseri: Uvijek su postojali ljudi koji nisu bili spremni da prihvate napredak. Recimo oni koji su razbijali automatske tkalačke mašine. Ni naučnici nisu bili izuzetak; ljekari i drugi učeni ljudi koji su tvrdili da će se ljudko tijelo raspasti ako se izloži kretanju brzinama većim od 30 km/h - nije to bilo davno - kada su se pojavila prva vozila na paru.
Današnji antivakseri su samo nastavak svjetske ludorije od prije nekoliko godina - kampanje protiv vakcinisanja djece. Sjetite se kako je utihnula ta kampanja kad su svuda u svijetu počela umirati djeca od boilesti za koje smo smatrali da su iskorijenjene. I jesu bile dok nije značajno porastao broj nevakcinisane djece. Ne treba nikada zaboraviti da viruse ne možemo iskorijeniti - oni se samo prilagode nekom drugom obliku i čuče godinama, čekajući da im neka budala da priliku.
Najviše me nerviraju oni koji kažu da je njihovo tijelo njihova stvar i šta tu ima neko da im određuje da li da se vakcinišu ili ne. Formalno, oni su u pravu, ali: Poručujem im da, kada se razbole (a hoće sigurno, virus će ih pronaći) ne nose svoje tijelo u bolnicu. Neka malo guglaju i pronađu lijek za svoje tijelo. Ionako svu svoju pamet skupljaju na guglu (instagramu, tik-toku etc.) Sve ovo ionaki traje već previše dugo a ljekari i bolnice treba da se bave stotinama drugih (sada zanemarenih) bolesti.

Jezik i jezičke muke: Od ovog zakona i njegovih implikacija dobijam nagon za povraćanje. Koja je uopšte svrha nasilnog utrpavanja nekih novih pravila u već ionako unakaženi jezik (pokušajte negdje pronaći kako neki na javnom servisu RTRS izgovaraju riječi kao što su revizora, direktora ili aerodrom - sa dugim akcentom na trećem slogu)? Da li će ovim žene postati ravnopravnije ili možda poštovanije? Sumnjam.
Ovo me je nasmijalo do suza: https://www.osce.org/files/f/documents/5/7/454309.pdf
Znam izvjestan broj visoko obrazovanih žena (onih koje su svoje zvanje stekle poštenim radom i trudom) i ni jedna ne želi da se na nju primijeni ovaj zakon. Sve smatraju da bi ih tek ovo diskriminisalo jer bi istaklo njihov pol kao karakteristiku titule koju pošteno nose.
Zanima me jedna stvar. U koliko zemalja je u potpunosti uveden neki sličan sistem. Ne mislim na pojedina zanimanja koja imaju oblike u ženskom rodu (i tradicionalni srpski jezik poznaje te slučajeve) nego onako - generalno. Koliko znam, veliki jezici (engleski, francuski, njemački, ruski, kineski, turski) nikada nisu ovo ni pokušali generalizovati.
Sjećam se da su u Hrvatskoj pokušavali da naprave nekakvo zakonsko uređivanje svog jezika i da se to uglavnom nije primilo. Rijetko se danas može čuti za šport a niko nikada nije ni pokušao da izgradi športski stadion ili prenosi športska natjecanja. A tek nakaradna konstrukcija "izbornik ženske momčadi" koju sam više puta u nedavnoj prošlosti čuo, a danas se toga više niko ne sjeća (ili se pravi da se ne sjeća).
Zanima me da li će (uz nove titule) biti uvedene i nove skraćenice. Ako na nekim vratima piše Pr. Dr. Popović, kako da znamo da li je ovo Profesor Doktor Popović ili je to Profesorka Doktorka Popović?
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
MasterYoda
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2090 poslato: 05.06.2021. 19:18:48 »

Uz prethodnu poruku:

Jutros je na jednoj BG televiziji voditelj(ka) svoju gošću nazvala "ministarka Irena Vujović". Ovdje sam u dilemi: Da li je ministarka ili ministrica? Tradicionalni srpski jezik kaže da je ministarka ministrova žena a ne žena-ministar.

Ima još nekih zbunjujućih detalja. Ako postoji primabalerina, zašto nema primabaletan? Koja je varijanta za ženskog kupca?
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2091 poslato: 06.06.2021. 18:58:36 »

Glupost je ...  Evil or Very Mad grrr

Znam da su Francuzi odbili kasapljenje jezika, a Hravatima ovo nije ništa novo - počeli u NDH pa samo nastavili ... O crnogorcima i bosancima da ne pričam - prvi uveli novo slovo a drugi ubacuju H gde stignu  Twisted Evil

Pogledala sam onaj tekst i - sve same žene pišu (autorice ili autorke ?)... Prevara kao sa feminizmom ? Ako one stvarno misle da se problem poštovanja rešava zakonom koji kasapi jezik  Rolling Eyes Sad

Kad pomenu ministarku ja se setim Nušića  Twisted Evil

Po svetskim Uputstvima ja sam "roditelj koji je rodio" a ne majka  grrr (da li je otac "roditelj koji ga načinje"  Twisted Evil )

Nadsvetlosnom brzinom putujemo u ludilo  grrr grrr umesto rešavanja problema srljamo u apsurd - ime je nebitno !

Sećate se kad cu civilne žrtve postale "kolateralna šteta" ?
Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #2092 poslato: 06.06.2021. 19:23:15 »

pozdrav
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Van mreže

« Odgovor #2093 poslato: 07.06.2021. 08:29:32 »

Ima još nekih zbunjujućih detalja. Ako postoji primabalerina, zašto nema primabaletan? Koja je varijanta za ženskog kupca?

Не бих да ти рушим снешка али примабалетан постоји као позиција. А жена купац је купкиња  smeh

такође, да ли је режисерка или режисеруља?
Sačuvana

Wisdom over Violence
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #2094 poslato: 07.06.2021. 12:43:34 »

Uz prethodnu poruku:

Jutros je na jednoj BG televiziji voditelj(ka) svoju gošću nazvala "ministarka Irena Vujović". Ovdje sam u dilemi: Da li je ministarka ili ministrica? Tradicionalni srpski jezik kaže da je ministarka ministrova žena a ne žena-ministar.

To je nas Branislav Nusic sve zbunio.  Mr. Green

Mene jos ubijek zbunjuje koji je zeMski naziv za Vilinog Konjica ili pak Morskog Psa. Very Happy

Sto se tice antivaksera, neki dan pricam sa osobom koja je tek prosle sedmice dobila prvu vakcinu - glavno razlog odugovlacenja - sta ako vakcine imaju treajne posljedice. Naravno, tesko je od ovih osoba doboto odgovor - sta je sa trajnim posljedicama onih koji obole od virusa.

Antivaxere nekako covjek moze i razumjeti - strah od nepoznatog i slicno, ali sta sa ovim Flat Eather-ima?? Ljudi koji u 21-om vjeku vjeruju da je zemlja ravna.

Moji roditelji zive u Bosni i dobili su rusku vakcinu, posto nisu htjeli da ovamo dolaze samo radi vakcinacije...

« Poslednja izmena: 07.06.2021. 14:43:52 od SuperFrog » Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
MasterYoda
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2095 poslato: 07.06.2021. 14:28:50 »

Не бих да ти рушим снешка али примабалетан постоји као позиција. А жена купац је купкиња  smeh

Pogledaj u Vodič... (link u poruci prije). Nema tamo ni primabaletana a bogami ni kupkinje (a zašto ne kupakinja pošto je kupačica već zauzeta  Mr. Green )

такође, да ли је режисерка или режисеруља?
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2096 poslato: 07.06.2021. 14:39:41 »

nejasno Ako je žeMsko babica kako zovemo muškog ? Dedica ?  Shocked grrr

(Za radoznale : akušer i akušerka  Wink )

Možemo mi ovde da se zezamo ali - ovo je preozbiljna tema . Javljaju da će pred Ustavni sud.
Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #2097 poslato: 07.06.2021. 16:12:19 »

da li se u ta dva oblika zanimanja uklapaju i rodno neutralne osobe?
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #2098 poslato: 07.06.2021. 18:09:00 »

Kao sto vjerovatno znate, Engleski nema odrednice pola za stvari, kao npr. nas jezik. Bas me iznenadilo prije par dana kad sa cuo na radiju da istrazuju kako jezici koji imaju takve odrednice, koristenjem su skloni da imaju predrasude o stvarima koje imaju odrednice. Kao primjer su uzeli rijec most na Njemackom u Spanskom. Na njemackom je zenskog roda, tako da njemci smatraju most ljepim, privlacnim, elegnatnim, dok u Spanaca je kao i u nas, muskog roda, tako da most je snazan, jak, otporan. Bas bilo zanimljivo slusati i kontati je li slicno i sa nasim jezikom.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
MasterYoda
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2099 poslato: 07.06.2021. 18:28:37 »

Sve ovo će se završiti stavljanjem van zakona zajednica muškarca i žene. Sreo sam ovu temu nekada - u nekoj SF priči.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 138 139 [140] 141   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 24 upita.