SF tim
* 08.07.2020. 04:32:04
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 130 131 [132] 133 134   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Krčma "Kod belog jelena" II  (Pročitano 525965 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #1965 poslato: 18.05.2020. 20:56:45 »

Cestitke svima!

Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1966 poslato: 13.06.2020. 15:53:45 »

Shocked   Možda ukinu i Hari Potera ? ( kao što je i "Prohujalo sa vihorom" sa HBO zameo veter  Twisted Evil )

https://www.021.rs/story/BBC/245519/Danijel-Redklif-se-nada-da-tvitovi-DzK-Rouling-o-transvestitima-nece-narusiti-imidz-Harija-Potera.html?fbclid=IwAR2KlNqwIebFniT5U2_LtuawOvh-GaHnwBGPnmco2wrv9oUdfu8doDaEKhg

Klizimo u totalno ludilo "novogovora"   Crying or Very sad  a onda se setim Teda Ćanga i njegove pretpostavke da jezik oblikuje svest ...

Pitanje za razmišljanje: koliko će dugo da traje pozdrav političara pred govor ? (ne sme da uvredi nikog  Wink )
« Poslednja izmena: 13.06.2020. 16:58:06 od Glorija » Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1967 poslato: 15.06.2020. 15:42:09 »

Samo malo, to su dvije razlicite stvari i u razlicitom kontekstu.

Prohujalo sa Vihorom je maknut sa HBO samo privremeno, dok ne naprave uvod u kojem ce objasniti o cemu se radi. Slicno je WB uradio sa crtanima na kojima smo mi odrasli - looney toones. Ovo je izaslo na DVD-ovima prije 10-tak godina i imam ovu kolekciju.

https://www.youtube.com/watch?v=HCT1clqci3I

Ovakvo nesto slicno ce napraviti za prohujalo sa vihorom, i to je uveliko drugacije od Rouling-ovih homofobicnih komentara. Nisam siguran da lice narusiti imidz njezonog prijasnjeg rada, no svakako ce naursiti imidz njezonog buduceg rada.

Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1968 poslato: 15.06.2020. 20:14:31 »

Sve će prepraviti i objasniti jer smo svi glupi i nemamo mozak da sami nešto razumemo ...

Šta je sledeće ? Prepravljanje knjiga ? Ili će ih samo staviti na crne liste ... možda spaliti ...? Biblija je prepuna "grešaka" ( setimo se Onana  Twisted Evil )

"Brišu" cigarete sa starih filmova ... meni to liči na FALSIFIKAT .

Elementarna pristojnost da uvažavate drugačiju polnu orijentaciju (ili mišljenje), pretvorila se u militantan teror manjine i lov na najsitniju grešku,

najnevinije pitanje (zar osoba sa menstruacijom nije žena ? vidiš - i ja bih se složila sa Roulingovom ) i - BUM !!! Razapeće vas gore nego Isusa.

HOMOFOB = svaka heteroseksualna osoba koja se usudi da kaže da je to "normalno" ?

Sve podseća na "novogovor" ... nameću većini stavove manjine kao jedine ispravne. Gineš zvog pogrešne reči ...

"Zovi me i loncem - samo me nemoj razbiti !" kaže narod. Ubijenom je svejedno da li je afroamerikanac ili "crnja", u svakom slučaju je mrtav.

Sačuvana

Bog čuva budale !
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1969 poslato: 16.06.2020. 01:16:20 »

Problem je kada se borba za ravnopravnost i jednakost pretvori u borbu za prevlast. Koji god pokret da pogledamo bilo da je feministicki (pre 100 godina se borile za pravo glasa danas se bore za to da ne moraju da nose tampone i zalagale se za to da se abortus ukine jer je zivot deteta vredan a danas to smatraju svojim pravom), lgbtqai frakcija (za ovo zaista ne znam odakle da pocnem) pa do prava manjina od kojih su naravno crnc...afroamerikanci najglasniji (iako im nista ne fali nego su sami krivi za ono sto im se desava u 90% slucajeva i teli bi preko leba pogace (povuci paralele sa nasim romima)).

Knjige se vec menjaju, imas cenzurisanu verziju Toma Sojera iz koje je izbaceno svako "crncuga" i jos mnogo drugih stvari (izmedju ostalog postoji i verzija u kojoj je izbacena cela prica sa indijancem tako da se zapitas sta se zapravo desava u knjizi). Crtaci se menjaju, likovi se prilagodjavaju, u novim Looney Tunes crtacima Elmer ne koristi pusku recimo, o glupostima koje Dizni radi necu ni da pominjem (Elza ce dobiti devojku u sledeem nastavku Frozen-a). Pogledajmo samo filmove, u poslednjoj verziji Dejvida Koperfilda Dejv Patel igra naslovnu ulogu. Kako i zasto? Koji je smisao toga? Da li se ljudi nebele boje koze stide onoga sto su i istaknutih licnosti iz svojih naroda? Zasto je potrebno obojiti likove da bi se osetila inkluzija? I zar to samo po sebi nije neki vid rasizma?

Kada pogledamo trenutnu situaciju koja se desava sa skidanjem Prohujalo sa Vihorom sa programa, zabranom Mucki (da i ovo se desilo), izbacivanjem pojedinih epizoda pojedinih serija te insistiranja da odredjeni likovi naprasno postanu crni (u tebe gledam Hermiona) zapitamo se dokle ovo zapravo moze i dokle ce da ide. Da li ovo znaci da ce vecina postati manjina? Da li zarad te takozvane inkluzije cemo sada da menjamo istoriju i da se pravimo da se neke stvari nisu desile i da tolerisemo raznorazne ispade kao sto su razbijanje grada, pljackanje, blokiranje puta vatrogascima zbog cega je izgorela zgrada sa sve ljudima unutra medju kojima je bilo dece i mnoge druge stvari koje se trenutno desavaju, a zbog cega? Zato sto je jedan rasisticki nastrojen americki jenki sa poduzim dosijeom prestupa ubio isto toliko zluradog crnju koji je prosle godine sa svojim jaranima upao u stan trudne crnkinje nabio joj pistolj u usta i rekao "ako budes pisnula bices je**a". I trenutno je kriminalac postao simbol borbe za nekakvu pravdu. Iskren da budem ne bih mogao da se borim pod tom zastavom.

Za kraj da ne davim dalje, posto vec ne pricam sa velikim brojem ljudi koje poznajem jer su libertardi, nekoliko linkova cisto da nam malo priblize situaciju

https://www.youtube.com/watch?v=8hBVXYerq_g

https://www.youtube.com/watch?v=JnLmajnaUN8

https://www.youtube.com/watch?v=-ytQaMDkuuU

i za kraj moj favorit

https://www.youtube.com/watch?v=p9_bI789Gog
Sačuvana

Wisdom over Violence
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1970 poslato: 16.06.2020. 16:16:11 »

Eldundarin, o cemu ti?

Glorija, ne znam koliko vi na balkany mozete znati kakvo je stanje ovdje. Diskriminacija je upletena u politiku i svakodnevni zivot. Podjeljenost medju ljudima je produkt mnogo godina neravnopravnosti i ponizavanja, koji su u juznom djelu isprepleteni u svakodnevni zivot.

Meni je zvucalo nevjerovatno kad jedna od mojih profesorica na univerzitetu prica o tome da kao djete nije smjela ici u biblioteku ili aplicirati na fakultet. Da ne pricam o njenim dozivljajima za vrijeme demonstracija krajem 60-tih.

Sad zamisli da prava ostalih su jos gora samo zbog seksualne opredjeljenosti. Npr. dvije zene koje zive sa svojom djecom nemaju ista prava kao familija kao ja i moja familija, iako isto doprinose, rade, placaju taksu i slicno. Nemaju mogucnost da imaju zivotno i zdravstveno osiguranje kao familija, kao jedno od osnovnih prava. Ne, ne bore se oni da prezumu svjet, vec samo da budu ravnopravni sa ostalima, a Holivud im pomaze, kao sto je nekoc pomagao i zenama da imaju prava da rade, imaju pravo glasa i slicno. 

Nazad o rasizmu - juzanjci su podigli spomenike onima koji su se borili za robovlasnistvo, njihove biste su dogurale i u glavni grad u SAD, i tek sad ih uklanjaju. Zamisli da slicne statue postoje u njemackoj za borce 2 sv. rata ili da pak dignu spomenik hitleru?! 10 vojnih baza imaju imena juznjackih generala koji su se borili protiv SAD?!
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1971 poslato: 16.06.2020. 16:33:15 »

Obično ovakvu raspravu prekinem jer izbegavamo teme koje seju svađu ali nadam se da ćemo ostati samo na razmeni mišljenja pa je ostavljam.

Ovde kod nas zakon je jasan - brak je zajednica muškarca i žene. Dokle god većina misli isto ostaće tako. To je demokratija, vladavina većine uz zaštitu manjina. A to bi značilo da niko ne sme dirati manjine ali da one ne mogu imati ista prava kada je u pitanju brak, tj ne mogu ga sklapati zvanično ali niko im ne brani da žive zajedno.

Još nešto, u vezi onoga što je Glorija pomenula - novogovora. Ovde se stalo govori o seksualnoj opredeljenosti a uopšte nije u pitanju opredeljivanje jer ono podrazumeva slobodu izbora a koliko znam homoseksualac se rađa a ne postaje sopstvenim izborom. I guranje u pojam manjine mi je sumnjivo jer u pitanju je neka vrsta zdravstvenog stanja koje dovodi do pogrešnog seksualnog usmerenja pa bih i ja kao manjina koja ima ugrađen pejsmejker možda mogao da tražim neka prava za sebe i moje sapatnike. A to bi bilo besmisleno.
« Poslednja izmena: 16.06.2020. 16:42:28 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1972 poslato: 16.06.2020. 17:28:06 »

Ma nemam ja problema sa tim da drugi imaju drugacije misljenje, nije li to jedno od prava za sve - imati svoje licno misljenje.

O filozofiji sta je danas ok a sta ne - ne vrijedi ni raspavljati... ono sto danas smatramo ok za 10, 20 ili vise godina nam moze biti cudno da smo razmisljali da je ok.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1973 poslato: 16.06.2020. 18:18:40 »

Poenta je u FALSIFIKATU  -  menjati knjige zato jer nam se DANAS ne dopada njihov sadržaj  Rolling Eyes Evil or Very Mad

Onda menjamo ISTORIJU pa konc-logori postaju kampovi za odmor????

Ljudi loše pamte i brzo zaboravljaju pa će ISTINA za 10 godina biti ono što danas pišu ... = LAŽ.

Problem je u poštovanju i toleranciji = poštujmo ČINJENICE i tolerišimo RAZLIKE.

Ne izbacujmo delove knjiga - tu su bile i neka tu i ostanu pa makar morali dopisati iscrpno objašnjenje vremena u kom su nastale.

Ne može se dozvoliti da manjina teroriše većinu ! (još manje obrnuto u civilizovanom društvu ).

SuperFrog i sam znaš da mi ovde na Balkanu imamo i strašniju verziju mržnje među ljudima ...  grrr Crying or Very sad  a istu boju kože  Rolling Eyes

Ono što mene najviše zanima je : NE DIRAJTE MI KNJIGE !!! Ostavite nam SLOBODU - da napišemo ono što mislimo slagali se vi sa tim ili ne.

Ako ovoga ne bude - neće biti ni slobode MIŠLJENJA a to onda vodi u kontrolu uma.

Za sad kontrolišu samo napisano i izgovoreno ali sutra ....
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1974 poslato: 16.06.2020. 18:58:17 »

Mislim da si ovo pogresno shvatila...npr. sa tim sta se desilo sa Gone with the Wind.

Prvo, u vezi Gone with the Wind - velicanje likova koji u istorji su se ustvari borili protiv ove zemlje i toga da svi ljudi imaju ista prava - borili su se na kraju 19-tog stoljeca za robovlasnistvo. Robovi su u filmu predstavljeni kao da uzivaju u svakodevnim poslovima. Da li bi se tako zalagali za film koji opsuje konc-logore kao kampove za odmor?? Taj film za crnce upravo to cini, no pored i toga ne zalazu se da ga uniste, vec da objasne da je film napravljen u vrijeme kad se o tome ovdje nije ni pricalo te da pogresno romantizuje ono sto se u stvari desilo.

O kakvoj manjini i terorisanju vecine pricas? Nisam u toku, ocligledno. Takodje o kakvim promjenama u knjigama pricas?
« Poslednja izmena: 16.06.2020. 19:00:22 od SuperFrog » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1975 poslato: 16.06.2020. 21:14:50 »

Nešto mi nije jasno, zar nije u pitanju američki građanski rat? Nije se jug borio protiv SAD jer je bio njen deo već za promenu statusa, od federativnog u konfederativni. Ili sam pogrešno shvatio.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1976 poslato: 16.06.2020. 21:49:49 »

Nešto mi nije jasno, zar nije u pitanju američki građanski rat? Nije se jug borio protiv SAD jer je bio njen deo već za promenu statusa, od federativnog u konfederativni. Ili sam pogrešno shvatio.

Jug je se borio protiv SAD koji je postojao prije gradjanskog rata, te koji i danas postoji. Juzne drzave su pokusale da promjene federaciju u klimavu konfederaciju gdje bi svaka drzava imala vise prava i mogla npr. da ima pravo da i dalje ima robove.

Rat je zapoceo odmah poslije inaguracije Linkolna, 16tog predjsednika SAD-a. Trump je 45-ti predsjednik.
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #1977 poslato: 17.06.2020. 01:38:57 »

SuperZaboje bas o tome sto pisem. Ja sam svestan stanja tamo i kroz sta ti ljudi prolaze i sta im se desava. Nemoj me pogresno razumeti daleko sam od rasiste (iako imam neke malo radikalnije stavove) ali menjati knjige, istoriju, filmove, serije i sve ostalo zato da bi se nekome dodvorili i da bi se ti ljudi osecali ukljuceno u nesto je apsolutna glupost. Ja ne znam kome i kako to moze da pomogne? Sta deca ce sada da se osete prihvacenije zbog crne Hermione? Nesto ne vidim da je Uhura nacinila neki pomak u inkluziji. Zar nije bolje ostaviti tako nesto da postoji u svom izvornom obliku da bi buducim narastajima pokazali da smo evoluirali od jednog takvog stanja? Nacin na koji se oni danas bore za ravnopravnost je u najmanju ruku pogresan jer iskreno nesto ne verujem da ce to sto su polupali gradove ista promeniti, a vec pomenuto dodvoravanje nece nista postici vec ce samo razljutiti druge.

Gde su u celoj ovoj prici azijati, njih su za vreme WW2 gurali u konc logore, gde su tamosnji domoroci (da ne napisem indijanci) koji su nagurani u rezervate? Dakle sta je sa ostalim manjinama? Ovo nije stvar koja se menja preko noci i zasigurno nije stvar koja se menja na ovakav nacin. Mozda ne mogu realno da sagledam sliku ali znam kako mi izgleda.

Ovo sto je WB uradio za svoje crtace je mozda i najpametniji potez koji postoji

https://sowingtheseed.files.wordpress.com/2014/09/warner-bros-disclaimer1.jpg?w=648
« Poslednja izmena: 17.06.2020. 02:08:31 od Eldundarin » Sačuvana

Wisdom over Violence
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1978 poslato: 17.06.2020. 14:53:02 »

To je u sustini ono sto je Whoopi procitala u uvodu za DVD colekcije koje ja imam sa tim crticima napravljenim oko 2. svjetskog rata.  To je u sustini isto ono sto ce HBO uraditi sa Prohujalo sa Vihorom.

Dakako da se ovdje radi ne samo o manjini u vezi crnaca u Americi. Upravo jucer citam ovo: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-53023703

Ovdje je trenutno stanje veoma lose, kako za demokratiju i prava manjina, tako i za to da napokon se vidi da TV realiti star mozda i nije najbolja opcija da vodi drzavu kroz krizu. No, o tome ne treba mnogo trositi rijeci, samo pogledaj balkan kao cjelinu i sta se desava zadnjih 30 godina...

Kao sto rekoh, jos nista nisam pronasao da se mjenja. Ne znam o cemu pricate.

Svakako da velike kompanije rade na ukljucivanju manjina i / ili drugih demografija u svojim filmovima. Npr. Mulan za Azijsko trziste je potpuno preradjena od crtica i novi film bi trebao vjerodostojnije da prikaze Kinesku pricu. Slicno se desilo sa nedavnim izbjeljivanjem princeze sa zadnji Wreckit Ralph crtic, gdje je crna princeza odjenom 'bjelja'. (popravito posto su se gledaoci pobunili)

Sto se tice spomenika - ako su podignuti u pogresne svrhe, svakako da ih treba maketi. Prvenstveno, zbog onoga sto predstavljaju i ciju istoriju velicaju. (npr. Imena baza u USA). Ono sto trebate znati da neke od tih stvari nisu staviti davno,  npr. jedna od statua stavita u Washington-u je stavita 1978. Stavita je sa razlogom da demolarizuje ljude da glasaju. Sta se desi kad veliki broj manjina glasa moze se viditi po izboru Obame za predsjednika 2 puta.

Uposto je republikanska partija sve manja, jedini nacin za njihov opstanak vide u prekrajanju granica (kako se glasovi regulisu u SAD, samo google "Gerrymandering" i sve ce ti biti jasno, te sputavanju manjina da glasaju sa konstantim podsjecanjem da nije vazno kako glasaju, sve ce biti isto...
« Poslednja izmena: 17.06.2020. 19:59:45 od SuperFrog » Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #1979 poslato: 17.06.2020. 17:23:45 »

Lol! pogledah sad da vidim sta pricas za wreck it ralph posto nisam ranije cuo za to kad ja tamo a ono medjutim ne da ne bih prepoznao da je Tiana u pitanju nego odvaljuje. Neko se bas zaigrao sa bojama

inace, recimo

https://www.nytimes.com/2011/01/07/books/07huck.html

Sačuvana

Wisdom over Violence
Stranice: 1 ... 130 131 [132] 133 134   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 23 upita.