SF tim
* 08.12.2019. 22:35:19
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (16.7%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 4 (66.7%)
Loše - 1 (16.7%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Battle: Los Angeles  (Pročitano 11704 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.05.2011. 01:09:25 »

Battle: Los Angeles - Invazija sveta: Bitka Los Anđeles (2011)

Ovaj film zaslužuje prikaz od samo pola rečenice - nije trebalo snimiti ga!

SF je samo zato što su neprijatelji vanzemaljci. Ako to zanemarimo, ovo je samo još jedan ratni film o "junačkim" američkim marincima u borbi u urbanoj sredini.

Vanzemaljci iznenada napadaju velike gradove po svetu i razbijaju vojske. Jedno odeljenje marinaca dobija zadatak da izvuče civile iz okupirane zone određene za bombardovanje. Pod borbom dolaze do par preživelih, pa krenu nazad kroz bojište i na kraju, kada su civili na sigurnom, odu da sami pomrse konce napadačima.
Sve vreme se bore a u tankom sloju ubačena je i uobičajena bljutava patetika o junačkoj pogibiji, gubitku dragih, prijateljstvu do smrti... i tako to.
I to je sve od radnje.

O vanzemaljcima ne znamo ništa, ni ko su, ni šta ili oklen su. Samo se vidi da im je oružje ugrađeno u telo i da su potpuni diletanti u borbama jer izgleda nisu čuli da treba da potraže zaklon kada neko puca na njih.

Predloženi razlog napada na Zemlju je, da budem prost, imbecilan! Kao, koriste vodu kao gorivo, a moraju baš "našu" da imaju zato što je (pa'i sad!) jedinstvena u svemiru. Nigde drugde nema tečne vode na površini planete!!! Ko je smislio ovakvu glupost alal mu ćufte! Mislim, kakav je problem vrsti koja ima tehnologiju međuzvezdanog putovanja da pokupi gomilu kometa na obodu našeg (a i drugih) zvezdanog sistema i otopi ih??? Zašto bi ginuli osvajajući Zemlju kada im je Ortov oblak prepun kometa sačinjenih od vode na izvol'te, daleko od nas.

Na produkciju, glumu i sve ostalo nema primedbi. Jedini problem ovog filma je očajan scenario.

Izgleda da su se zasitili filmova o svojim vojnicima koji zavode demokratiju širom sveta pa su se okrenuli borbi sa vanzemaljcima. To je jedini način da prikažu borbu na svom terenu. Čak i ovakva holivudska razbibriga pokazuje koliko su jači od ostatka sveta - danas su samo v-ovi u stanju da napadnu SAD.

Budžet za ovakav "spektakl" je bio 70 miliona dolara, što nije mnogo, ali nigde se ne primećuje da su u nečemu štedeli. Možda samo na glumačkoj ekipi jer nema super-zveda.
Uspeli su da zarade nešto miliončića ali nadam se ne dovoljno za nastavak.

Ni brdo specijalnih efekata, ni akcija od početka do kraja, ni Mišel Rodrigez nisu dovoljni da ovo učine vrednim gledanja. (Osim ako ne volite da gledate razrušeni LA.)
Od mene ocena Loše.

http://www.imdb.com/title/tt1217613/
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.05.2011. 18:26:16 »

Pogledao sam film i ranije ali cekao sam da neko iskusniji poput gdin Dan555 uradi prikaz.Jedino sto bih ja dodao je to da su scene borbe uradjene pravo i da je to najveci razlog zasto ovaj film moze da prodje ali(kao sto rece dan555)vise kao ratni nego sf. Crying or Very sad
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 19.05.2011. 10:54:50 »

Ja mislio ovo biti dobar film  Crying or Very sad. Jedva sam čekao da ga sagledam, ali nakon ovog prikaza sam izgubio volju za gledanjem. Ipak, moraću da ga pogledam, prvenstveno zbog Mišel Rodrigez. Sami razlozi napada vanzemaljaca su,  nejasno blago rečeno kao u crtaćima.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
sreja

član posade

Ugled: +3/-3
Starost: 29
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 04.06.2011. 16:21:28 »

Film je krs de krs....cak sam ga dva puta skidao grrr jer sam prvi put skinuo pogresan Rolling Eyes grrr a zove se isto da ne poverujete ista godina samo sto je film SyFy-a
Dakle ako neko skida nemoj te slucajno ovaj grrr mada meni ovaj izgleda bolji od ovog u bioskopima
Sačuvana

Cloaked in the skin of their own
Waits in incubation to spread disease
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 14.07.2011. 13:24:42 »

Nisam siguran jesmo li gledali isti film, no etoh sinoc pogledaj Battle: LA.

Iskreno, film uopste mi nije los. Cak sta vise bolji od vecine drugih na istu temu (poptu ID4) a sa efektima, dobrom glumom, iako niko od poznatih nije u glumackoj ekipi, te sa dosta realnijom radnjom. (ginu svi, dosta mrtvih, lesevi na sve strane, gdje kod mnogih drugih imas rusevine, ali nigdhe leseve)

Svidja mi se akcija i stanje konstantne napetosti, veoma slicno realnom stanju i adrenalinu u pravim opasnostima.

Taj drugi film Battle OF LA je polu-digitalno smece.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.07.2011. 20:07:22 »

Ma film je samo dobra  reklama za americku vosku,volim ja da gledam filmove iz ljudske perspektive ali iz perpektive obicniog coveka kao sto je Rat svetova koji je fenomenalan a ne iz perpektive jednog voda
Fim tog tipa je najbolji ID4 jer prikazuje citavu planetu kako se svi zajedno borimo kao rasa a ne amere koji ginu i pokazuju kako su hrabri grrr
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.07.2011. 20:27:02 »

Pa sve ovisi kako na to sve gledas. Nigdje u filmu ne vidis da se samo ameri brane. To sto nije kao u ID4 prikazan ostatak svijeta (ili pak ostatak amerike) i njihova borba ne znaci da se valjda samo oni brane? I cak sta vise, gadno su najebali sa LA-om kao posljednjim gradom na zapadnoj obali i unistenim kasarnama i svim izgubljenim jedinicama. (sve one prekrizene jedinice kad pregledaju mapu za sljedece mjesto okupljanja) Ako je to reklama za vojsku, onda si mogu misliti koliko ce novih vojnika privuci.

Bas u tome i jeste stvar, svakako mi je realnije gledati uhodan treniran tim kako se bori nego li npr. jednog slucajnog covjeka (rat svjetova) kako se bori ili pak svi oni F-18 piloti sa pola sata treninga. Igrom slucaja sam taj film prvi put gledao sa jednim prijateljom pilotom, kojeg je to bas ljepo nasmijalo.  Mr. Green

I da, nisu kao u ID4 spasili svijet sa jednim virusom, vec samo pruzaju nadu u borbu protiv nadmocnijeg neprijatelja. Dodaj na to da volim ID4 kao SF djelo... Smile
Sačuvana

venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 24.07.2011. 20:56:11 »

Klasičan filmić, sličan svim filmovima u kojima glavnu ulogu igra US Army. Kakvu ti Ameri vojsku imaju, čast, prijateljstva do smrti, žrtvovanje,..bla, bla, bla.. svaka cast
Čitav film sam pažljivo sagledao, i još uvek nemam jasnu sliku kako izgleda vanzemaljac. Embarassed
A jesmo i mi glupav narod, neznamo iskorisiti vodu, dođu nam tuđini i koriste vodu kao pogonsko gorivo, a mi to još nismo otkrili.  Sad
U filmu mi se sviđa, što reče SuperFrog stanje konstantne napetosti, glumačka ekipa, nema super poznatih glumaca, ali to je i bolje, tu je Mišel Rodrigez.  Mr. Green
Scenario je mnogo loš, što je uništilo film.
Od mene ocena osrednje i preporuka da pogledate, jer je prekrasna slika uništenog LA.  Twisted Evil
Sačuvana

sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 25.07.2011. 20:26:23 »

Веноме управу си за сценарио...он је...хммм....не желим о томе
Непријатељ је као био надмоћији...ма дајте људи обична спрдачина од филма...ови као пуцају некаквим пушкицама...бродови су им трапави...углавном су мало напреднији од нас што се тиче науружања а у ИД4 баммм...и цео град оде
Мада и з ИД4 има претеривање али ајде да ми победимо некако иако би у реалности неби имали ама никаве шансе Mr. Green
Sačuvana

SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 26.07.2011. 23:48:32 »

Naravno svako ima pravo na svoj ukus i svoje misljenje.

Moje je da ukoliko bi i doslo do invazije slicne toj, da bi trenirane jedinice imale puno bolje sanse za prezivljavanje (dakle vojska i placenici) nego li normalni ljudi slicni nama.

No, istina je i da svaki rat izrodi i heroje iz obicnih ljudi...
Sačuvana

sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 14.08.2011. 22:02:34 »

I jos jedanput ga ogleda sa caletom
i sad je kao nesto bolji Mr. Green
ali i dalje nije nesto
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 14.08.2011. 22:50:34 »

I ja trazim u njemu nesto bolje. I nemogu da nadjem nista (bolje). I bas se trudim.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 17.08.2011. 14:11:32 »

Odavno nismo "opljuvali" ovako film. Ja mislim da je problem što je najava filma bila "prenaduvana" pa su svi očekivali mnogo više.
Sačuvana

sreja

član posade

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 17.08.2011. 16:26:43 »

Upravu si..reklama je bila takva da sam ja ocekivao spektal a umesto toga dobio sam..... [ne zelim reci] grrr
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 16.10.2011. 17:57:02 »

Danas ( u 13.20 na Univerzal-u) prikazivali film "Bitka za Los Anđeles" ... Deda samo konstatovao da "veću glupost nije odavno gledao" i lepo ga prespavao  Evil or Very Mad Ostavio mene da se krstim i čudim da nešto tako glupavo može iko da snimi  grrr

Desetak glumaca, radnja prosta ko' pasulj i viđena xxxx puta: par heroja spasava svet  Rolling Eyes grrr

Nije davno snimljen jer na jednom mestu žeMski junak (sve sa gusarskim povezom na oku  Rolling Eyes Laughing) kaže: "Gledao si Avatar ..." kad tipu "objašnjava" kako da vozi NLO (koji je još predsednik Kenedi "sakrio" u sred LA u nekom restoranu  grrr malo su krali od "ljudi u crnom"  Wink Twisted Evil )

U stvari, što reče deda, film liči na nešto skrpljeno od odbačenih delova svakog SF filma do kog su mogli doći  Twisted Evil

Da je napravljen kao parodija ... Maaa neeee! Nema šanse! I tad bi bio sinonim za filmki debilitet ...

ŽeMska "ubija" NLO MAČEM !  Shocked grrr  smeh smeh help
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 26 upita.