SF tim
* 17.10.2019. 22:26:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader  (Pročitano 3205 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.03.2011. 01:59:59 »

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (Letopisi Narnije: Putovanje Namernika zore) (2010)

Treći nastavak avanture dece iz našeg sveta u Narniji.
Produkcija je i dalje odlična.
Ima starih i novih likova. Novi će, verovatno, preuzeti glavnu ulogu u sledećem nastavku, ako ga bude.

Dvoje najmlađih od braće i sestara iz prethodnih filmova, Lusi i Edmund, dospeju u Narniju kroz sliku mora i broda. Sa njima je i iritirajući, nadmeni, razmaženi mlađi rođak, koji pola filma odbija da poveruje da je Narnija stvarna.
Na brod ih prihvati Kraspijan i zajedno krenu da traže grupu izgubljanih vitezova i sedam magičnih mačeva. Zadatak im je da pobede zlo koje obitava na mračnom ostrvu, blizu kraja sveta i Aslanove zemlje.
Za razliku od ranijih filmova u ovom nema epskih, mnogoljudnih bitaka, već je radnja ograničena na brod, koji izgleda fenomenalno lepo, i nekoliko ostrva. Glavni protivnik, oličenje zla je neko čudovište koje je nastalo po "Solaris" principu.

Kao i pre, i ovo je zapravo priča o sazrevanju i odrastanju dece kroz junačka dela koja mogu postići samo ako bolje upoznaju sebe, ali uz mnogo dobre akcije (avanture, zapravo). Bilo bi lepo da svako dete ima svoju Narniju, bilo bi mnogo više dobrih osoba na ovom svetu.

Sve je na nivou prethodnih filmova, dakle dobro. Budžet je bio oko 150 miliona dolara što je uz, ipak manje poznate glumce, više nego dovoljno za dobru scenografiju i specijalne efekte.
Radnja fino teče, nema zastranjivanja, davljenja mudrovanjem. Pouke su date više kao zadaci nego kao popovanje.
Film mi je bio zabavan i simpatičan, lagodno sam ga odgledao.

Gluma dece bi mogla biti i bolja ali je za avanturistički film dovoljno dobra. Naročito mi je bio simpatičan trud Vila Poltera (Will Poulter) da što više iritira u ulozi dosadnog rođaka. Sudeći po završetku, na njemu je sledeći film.

Animirani glodar vitez je baš kao "pravi". (po načinu borbe skoro kao Joda bez sile Very Happy) Ni zmaj nije za baciti. Smile
A brod bih tako rado posedovao, mnogo je lep.

Kritika i publika su ga ocenili nešto malo više od proseka, ali zaradio je 400 miliona dolara pa možda "padne" još jedna nastavak.

Ocena od mene Dobro i preporuka za gledanje ako vam ne smeta to što je prilično dečji.

http://www.imdb.com/title/tt0980970/
« Poslednja izmena: 22.03.2011. 18:27:37 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 26
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 22.03.2011. 23:18:11 »

Na IMDb-u je dobio 6,6,sto je nize od predhodna 2 djela(IMDb i njihovo ocjenivanje me pocinju nervirati  Rolling Eyes ljutko),ali posto ga je Dan ocijenio kao Dobar,dao mi je stimulans da ga sagledam.
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 26 upita.