SF tim
* 12.11.2019. 01:08:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Odlazak u kino/bioskop....  (Pročitano 10733 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 15.03.2011. 16:15:56 »

Zanimljivo, meni ne smetaju niti kokice niti pice, a vecinom i sam si uzmem i jedno i drugo. Tek posto sam malo pregledao na wiki skontah da sam sretnik da zivim nadomak IMAX teatra, a u svijetu ih je manje od 500. Ono sto ga odlikuje je veci ekran, veca zakosenost sjedista (tako da ti ni kosarkas koji se parkira ispred tebe ne zaklanja platno) i bolji zvuk (iako ni normalna kina ovdje nisu lose ozvucena).

Sjedista su u stvari dobre fotelje sa mogucnoscu dizanja pregrada izmedju, tako da se sjedista mogu sastaviti. Na pregradama su i drzaci za pice.

Kino ima 20 sali i jednu IMAX salu. Vecinom svi novi filmovi budu prikazivani, plus pojedini koji su limitovani na IMAX. (nedavno su imali show za Kosmos, pracen glasom Johnny Depp-a)

Obicno gledam u kinu nesto sto mi se posebno svidi, no ne volim da idem sam. (otkako sam u USA, samo sam jednom gledao sam film i to Blade 2)

Ovdje kina nicu, prestaju sa radom kao i sve ostalo. Trenutno kino koje posjecujem prije 8-9 godina je bilo livada, a 2 kina u koja sam redovno isao prije toga su davno sravnata sa zemljom i danas je na mjestu jednog nekoliko velikih trgovina ukljucujuci njemacki Aldi. Smile

Pored kina je mali splet restorana, trgovina, sve u svemu me podsjeti na evropski gradic, ugodno za setnju i provod vremena.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 15.03.2011. 16:35:36 »

Sad od celog posta ja vidim samo ovo:  Mr. Green

Citat
nedavno su imali show za Kosmos, pracen glasom Johnny Depp-a

Je l' to nešto što može da se skine s neta?
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 15.03.2011. 17:26:16 »

Ups, ja sam zaHebao stvar, Depp je bio u ono Deep Sea IMAX videu (taj se mislim moze pronaci da vidi, znam da ga je netflix imao).

Ovaj novi nije Depp, vec DiCaprio - Hubble 3D. Izvini na pogresnim informacijama. Mora da sam pomjesao jer sam u isto vrijeme gledao preview za to i za Rango. (crtic sa Depp-ovim glasom)
« Poslednja izmena: 15.03.2011. 17:41:15 od SuperFrog » Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 15.03.2011. 20:38:39 »

Kao dete, mnogo filmova sam gledala iz sobe sa projektorom ... Čika-Pane je bio baš dobar ! Gledala sam kako "pali" luk, pušta film, krpi traku ... Filmove smo birali svi: mama - ljubavne i slično, brat - kaubojce i horor i akcione, tata - naše ! Pogodite šta je bio moj izbor  Laughing

Ići u bioskop je za mene - izlazak. Ako biram, izaberem pre pozorište ...  Embarassed Tamo nema kokica ... a volim taj doživljaj ... Filmove gledam "seckane" ako nađem vremena ... I - za DŽ  Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 15.03.2011. 22:23:14 »

Glori, posto je DŽ u pitanju, nadam se da si upoznata sa penzionerskim popustom...pri kupovini karata za pozorište.
Ponedeljkom je u ''Rodi'' popust. Kako tebe naterati da predjes most.  pozdrav

Odgledao sam Montevideo u bioskopu i vreme je proletelo.
Cak sam uspeo i grohotom da se smejem, posle toga uvek sledi štucavica.

Kao mali, imao sam iskustvo, da u dva razlicita bioskopa- potpuno drugačije dozivim film. Napominjem doba, jer je tada svaki doživljaj, neiskvaren odrastanjem.
Sačuvana

S verom u Boga
Glorija
Superbaba

predsednik

Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 15.03.2011. 23:49:04 »

Roda je 50 metara od mog stana ... sutra je dan kad pazarimo  Laughing

Neznam o kom mostu pričaš ? Ja sam u Smederevu i to na periferiji. Pozorišta gostuju ... samo nema autobusa nazad - taxi se podrazumeva. Problem je društvo ... ići sam i nije neki provod. Deda u 8 seda i do ponoći ne mrda od kompa ...  Rolling Eyes Crying or Very sad

Preko mosta je Kovin. Neće baba na tu stranu  Evil or Very Mad Ko' garantuje da je ludnica puna ? Kad me vide da idem sama ulicom i pričam ... i to bez mobilnog ... No-no ! Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 16.03.2011. 13:22:01 »

Ups, ja sam zaHebao stvar, Depp je bio u ono Deep Sea IMAX videu (taj se mislim moze pronaci da vidi, znam da ga je netflix imao).

Hvala hvala.
Sad još samo da uklavirim kako se koristi netflix Smile
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 16.03.2011. 13:39:07 »

Nazalost, netflix ne vjerujem da radi za evropu, bar jos ne. (iako sam citao da su i to gledali da urade)

Rijec je u placenom servisu, gdje mjesecno placas npr. u mom slucaju 12 dolara i imas uvijek jedan BR/DVD disk kod sebe + neograniceno online gledanje, a katalog je ogroman ukljucujuci mnoge nove serije, filmove, ali i klasike poput filmova od Carli Caplina.

BR/DVD disks obicno stignu sljedeci dan. Npr. posaljem postom u ponedeljak, oni dobiju u utorak i vec u srijedu ja dobijem novi film sa moje liste sta zelim da gledam.

Ne znam ima li u evropi slican servis.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 16.03.2011. 13:42:34 »

Nema veze, nije tolika frka. Hvala u svakom slučaju.  Very Happy
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 17.03.2011. 21:10:37 »

Kao sto ranije rekoh nisam lud za bioskopom ali Battle Los Angeles je jedan od onih filmova koji cu svakako pogledati na "velikom platnu".
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Fan stripova

pripravnik

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 23.09.2012. 19:47:43 »

Kad sam bio mladji isao sam u bioskop. U zadnje vreme ne. Filmove gledam na TV i internetu.
Sačuvana
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 16.10.2018. 15:09:13 »

Poceo sam u bioskop(e) da idem sam. I to narocito na filmove koji me zanimaju pa tek onda drugi, treci, n-ti put idem sa nekim. Jer ne mogu bre ona prenemaganja kada neko pola filma blene u telefon pa ni ne prati radnju i onda da mu objasnjavam ili kad ne razume sta se desilo. Ovako odem za svoju dusu, odgledam i jos se posle pocastim u Pelivanu (najcesce idem u Takvud pa samo produzim gore iza ugla). I moram vam priznati da je sjajan osecaj. Poceo sam da idem u KCB (uglavnom neka manja ostvarenja koja ne dodju do velikih srebrnih ekrana), na Kolarac (cesto imaju odlican program) i ponovo sam se aktivirao sa kinotekom (nemaju vise program ko nekada al moze da se probere). A i ovi divljaci u Zvezdi biraju ok filmove. Tako da sve u svemu posecujem bioskope shodno mom budzetu i biram ono sto nece toliko zakaciti oko sire publike. Da mogu da uzivam u filmu na miru (ili da ispadnem pametan kada ga preporucujem (narocito simpaticnim devojkama Very Happy ))
Sačuvana

Wisdom over Violence
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 16.10.2018. 15:31:08 »

Do skora sam isao u kino ili sa familijom (djeciji filmovi) ili pak sa prijateljom (sve ostalo), no u posljednje vrijeme samo sin i ja idemo gledati filmove. Bioskop iz prvog posta je poceo da toci alkohol i imaju pun restoran, tako da mozes da gledas maraton filmova.

Par milja dalje od njega je otvoren jos jedan bioskop, za nove filmove koji trebaju da izadju na BR/DVD, gdje je cjena ulazinca 40% manja.

U sustini, odlazak u bioskop sa familijom je sve skuplji, oko 40-50 dolara za ulaznice, 20-tak dolara za kokice i pice. Ako gledas IMAX, ilaznice su oko 60 dolara.
Sačuvana

Stranice: 1 [2]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.038 sekundi sa 23 upita.