SF tim
* 12.11.2019. 15:49:28
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Odlazak u kino/bioskop....  (Pročitano 10739 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 47
Van mreže

« poslato: 14.03.2011. 19:44:28 »

Veoma jednostavno pitanje, da li jos posjecujete kino??

Gledam na temama da mnogi downloaduju jeftine i slabo uradjene kopije filmova, pa me interesuje da li mislite da na taj nacin kvarite sebi ugodjaj i gledate film bez punog ugodjaja. (puni ugodjaj - dobar kvalitet slike + zvuka, sve to propisno odvrnuto i na dovoljno velikom ekranu Smile)

Interesuje me takodje kakvo je stanje sa kinima na balkanu. Da li su icemu opremljena (od slike, stolica i zvucka, pa do samog kvaliteta filmova koje dobijate)

Ja sam ovdje u USA nekad bio veoma cesto u kinu (sedmicno) a sad samo odabrane filmove gledam u kinu, a one koji mi se svidjaju cekam na BR disku a sve ostalo na DVD-u ili Netflix-u (HD).

Cini mi se kako sam stariji, da radije volim da sacekam i odgledam kvalitetno zabavu kakvu mi pruza film/serija nego da ucitam kopije slicne onima kojih su nekoc bile pune nase videoteke.
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.03.2011. 19:58:18 »

nejasno Mislim da smo o ovome već negde raspravljali ....
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.03.2011. 20:39:20 »

Mislim da smo o svojim utiscima o projekcijama u našim bioskopima dali u temi o Star Trek 11.
http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=979.0

Odavno već ne idem u bioskop iako je to bila glavna zabava moje generacije (uz disko-klubove i kućne žurke).
Posle mnogo godina sam odgledao ST 11 ali nisam baš bio zadovoljan zvukom, što sam i napisao u toj temi.
Osim toga, imam objektivne probleme koji me sprečavaju da sedim 2 sata tako da bioskop otpada. grrr
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.03.2011. 21:00:02 »

To je bas zalosno...

Zadnjih par filmova koje sam gledao, nastojao sam da gledam u IMAX-u. Iako ulaznica je skuplja, mislim da ugodjaj i atmosfera vrijede para.

Iskreno, Avatar mi je najbolje sjeo od svih filmova.

Zanimljivo je da poslije predstave mozes da se popnes iza projekcione sale i da zaviris unutra (nesto kao veliki izlog) i vidis te dvije ogromne role 70-ice.

Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 14.03.2011. 21:20:24 »

Ja sam poslednje u bioskopu gledala neki (ne naročito dobar) dokumentarac o Dorsima. Nije ga spaslo ni što je narator Džoni Dep.  Sad

Elem, moj problem sa bioskopima je sledeće prirode: kad mogu da idem u bioskop nema na repertoaru ništa zanimljivo, a kad na repertoaru ima nešto zanimljivo nema ko da mi čuva dete i/ili dete naprasno reši da dobije temperaturu.

Što se tiče kvaliteta kopija, pošto ionako gledam filmove sa 2-12 godina zakašnjenja, u međuvremenu se uglavnom pojavi na Netu DvDRip.  Mr. Green
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.03.2011. 21:32:58 »

To je ujedno i jedan od razloga sto ja manje idem u kino - djeca. Nema se mnogo vremena. Nedavno smo supruga i ja prvi put poslije 5 godina otisli u kino (gledali expendables). Vecinom jedno od nas moze ici, ali nikako obadvoje da nadjemo vremena i/ili nekoga da nam pricuva djecu.

Ona i nije ljubitelj SF-a, no uz mene je gledala dosta SF filmova u kinu, od Matrix-a, Star Wars-a, pa do StarShip Troopers i Even Horizon.  Mr. Green
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.03.2011. 21:37:15 »

Starship Troopers su druga najfenomenalnija parodija ikad (mada, ako prekopaš malo po forumu videćeš da izgleda samo ja taj film kapiram kao parodiju).  Mr. Green

A još je bolje kad ih gledaš sa sinhronizacijom na slovački.  Laughing

Sad četujem i Dan će me utepati.  Rolling Eyes
Sačuvana
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 14.03.2011. 21:47:51 »

Volim da gledam film uvece,lezeci na kaucu,semenke,kola.Na srecu imam odlican kucni bioskop plus kvalitetan tv  vecih dimenzija tako da su zvuk i slika savrseni i nemam nijedan razlog da idem u bioskop.Nekada je to bilo drugacije medjutim tehnika odnosno njen napredak je ucinio svoje.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 14.03.2011. 22:05:49 »

Starship Troopers su druga najfenomenalnija parodija ikad (mada, ako prekopaš malo po forumu videćeš da izgleda samo ja taj film kapiram kao parodiju).  Mr. Green

A još je bolje kad ih gledaš sa sinhronizacijom na slovački.  Laughing

Sad četujem i Dan će me utepati.  Rolling Eyes
Mislim da smo ga slicno shvatili. Meni taj film jednostavno nije sjeo kao akcija kakva je navodno trebao da bude.

Volim da gledam film uvece,lezeci na kaucu,semenke,kola.Na srecu imam odlican kucni bioskop plus kvalitetan tv  vecih dimenzija tako da su zvuk i slika savrseni i nemam nijedan razlog da idem u bioskop.Nekada je to bilo drugacije medjutim tehnika odnosno njen napredak je ucinio svoje.

Ipak ugodjaj ne moze biti jednak, iako je tehnika daleko dosla. Ja imam manji TV (42") dok npr. moj dobar prijatelj ima monstera od 65", obadvojca imamo kino zvuk 5.1 (7.1 je bio skup kad sam kupovao svoj) i dodaj na to BR disk i neizbjezni HD, pa opet nije to to. Smile Inace taj moj prijatelj je najcesca osoba sa kojom odem u kino, otako smo obadvojca postali ocevi.  Mr. Green Imamo slican ukus.

Jedan drugi prijatelj je nedavno nabavio 3D tv, sa BR diskom i naocalama. Jos nisam otisao da ga posjetim, da vidim vrijedi li to novca. U petak sam bas gledao malo u jednoj lokalnoj trgovini panasonikov 3D (plazma) i BR disk  - avatar. Izgleda doista dobro, no ne znam kako izgleda ako se udaljis od tv-a. (naocale su na postolju odmah ispred tv-a)
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 14.03.2011. 22:31:08 »

Одлазак у биоскоп није само гледање филма, то је излазак, дружење, провод...
Што смо више окренути сами себи то нам је биоскоп мање привлачан.

Техника кућних уређаја ће кад-тад достићи квалитет слике и звука биоскопа али и даље неће имати "оно нешто" што биоња има.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 15.03.2011. 04:33:19 »

Slažem se, ali celokupna trafikarska DVD kultura koja se potencira je i oterala bioskope u zapećak.
A kad grad od 300 i kusur hiljada stanovnika ima jedan bioskop koji mušičavo radi onda je to jasan dokaz kako kućni reproduktivni uređaji sa dalekog istoka koji se daju kupiti za par crvenih uništavaju lepotu bioskopa koji nisam posetio poodavno. Išao bih ja ali mi se ne gleda to što daju a izbor je ekstremno ograničen.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 15.03.2011. 11:15:46 »

Одлазак у биоскоп није само гледање филма, то је излазак, дружење, провод...
Што смо више окренути сами себи то нам је биоскоп мање привлачан.

Техника кућних уређаја ће кад-тад достићи квалитет слике и звука биоскопа али и даље неће имати "оно нешто" што биоња има.
Naravno da si u pravu da nikad to nece biti isto.Mozda nisam dovoljno dobro objasnio,nemam potrebe za bioskopom kao pre jer sada mogu i kuci da uzivam uz film.Recimo poslednji Star Trek sam naravno pogledao u biskopu ili recimo Avatar.Nije mi padalo na pamet da ga skidam.Ali 90 posto drugih filmova mogu da pogledam kod kuce uz vec opisani "nacin". pozdrav
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 15.03.2011. 12:04:24 »

ma bioskop je zakon ali nema se vremena ni para uvek ima nesto prece ali ja volem bioskop
ne trosi se samo na kartu i tu je dan u pravu jer to je izlazak
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 15.03.2011. 15:25:28 »

Zadnji fimovi koje sam gledao su Avatar i Star trek. Sta reci a da ne lezem. Smucili su mi se svi oko mene. Ebiga sa svih strana zvukovi prezivanja kokica i srkanje. Ebo ih onaj ko ih dovede, pa zar nisu mogli kuci da se najedu. Da bi te zvuke koliko toliko pokrili distributer pojaca glas do neprijatnosti. I mesto da uzivam smori me buka.
Nekad se znalo. Bioskop pa potom poslasticarnica (kesten pire i limunada) ili virsle na trafici pa negde na pivo.
Ovo sada (videli od amera ebali ih oni) niko ne ulazi bez vrece hrane i kokica).
Bioskop mu dodje kao sala za prezivanje.
Fuj.
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 15.03.2011. 16:08:30 »

Nije mnogo bolje ni kada imaju prošvercovan suncokret ili mobilne,neisključene naravno   grrr
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 23 upita.