SF tim
* 10.12.2019. 11:53:59
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film:
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 2 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Temnyy mir (Тёмный мир) - Mračni svet  (Pročitano 8038 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« poslato: 10.01.2011. 23:39:46 »

Temnyy mir (Тёмный мир; Dark World) - Mračni svet (2010)

Grupa studenata koja proučava narodna predanja i mitove odlazi sa profesorom na nastavu u prirodi. Među njima je i Marina, sva u goth fazonu, otuđena, neshvaćena i nesrećno zaljubljena...

Onako nepripremljeni tumaraju po šumama i gorama ruske zemlje ponosne, dok se nisu lepo isprepadali i izgubili u jednoj bajkovitoj šumi...

Tu počinje misteriozniji deo priče... u kojem Marina nalazi artefakt i magijski uticaj koji je menjaju... na razne načine...

Prvi simptomi...

Kasnije faze...

Heroina je zatečena u zagrljaju dragog joj skota, i beži u šumu, što dalje od gomile „drugara“. Nalazi je štreber kojem se dopada pa u paru nastave do brvnare u kojoj propadnu kroz pod u podzemni prolaz... Nalaze mumifikovano telo jezerske veštice i njen štit... Marina preuzima moć veštice ali ih nalazi grupa studenata koji su pošli u potragu...
Kad su se izvukli iz podzemlja, otima ih grupa naizgled vojnih specijalaca, koji su dobili zadatak da štit i novu vlasnicu veštičije moći odvedu političaru koji je zapravo drevni čarobnjak. On želi da dušu svog oca oslobodi iz štita i spreman je na sve da to postigne...

Priča se zasniva na potrazi jednog čarobnjaka za očevom dušom, i on pokušava da upotrebi Marinu za svoje ciljeve...
Marina nalazi saveznike u jezerskim vešticama i postaje jedna od njih...
Konačni (?) sukob suprotstavljenih strana i neizvesnost ishoda...

Veštice na mesečini...

Imajući u vidu da je u pitanju ruski film, nema imena koja su poznata u svetskim razmerama, ali gluma je na prihvatljivom nivou, uglavnom. Lokacije su vrlo lepe, atmosfera pristojno dočarana, a priča je varijacija već viđenih rešenja. Ništa spektakularno, ali za neko opušteno popodne...

Umerena preporuka, ocena „dobro“.

IMDb
Trailer
« Poslednja izmena: 16.01.2011. 01:33:09 od dan555 » Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11.01.2011. 00:33:44 »

Moram da te kritikujem što nisi lepo napisao Темный мирplazenje
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 11.01.2011. 00:52:49 »

Shocked Titlovi dostupni samo ako pišete ćirilicu !  grrr

Twisted Evil
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 11.01.2011. 08:25:11 »

^^ Zar i ti? Laughing Očekivao sam packe sa druge strane Cool

dok se drukčije ne dokaže...

^ Zakačio Smile

* Dark World (2010).rar (20.58 KB - preuzeto 236 puta.)
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 11.01.2011. 11:06:17 »

^^ Zar i ti? Laughing Očekivao sam packe sa druge strane Cool

Znam.  Laughing Cool
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 11.01.2011. 16:38:42 »

Bih ja packao ali u onom nazovi uputstvu za pisanje prikaza rekoh da se neziv filma uzme sa IMDb, a tamo je engleski transkript. grrr
(će ispravim ja to kada budem prebacivao slike u Sekundicinom prikazu Mr. Green)
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 15.01.2011. 21:39:01 »

Odgledah pre neki dan. Uspeo sam da ga celoh pogledam samo zato što je ruski.
Gluma je dobra, osim što se one zloće previše trude da izgledaju opako.
Dopala mi se slika, tople, intenzivne boje (barem na ovoj kopiji koju imam) me podsetile na stare crtane ruske bajke, što je sasvim primereno za film sa vešticama i magijom.
Radnja je previše u stilu sličnih amerikanskih filmova, a i šminka i maska.
One "leteće" borbe na kraju su mi delovale prilično smešno i nevešto rađeno.
Šteta što za veštice ne nađoše neke rumene plavuše a ne one babuške. Laughing

Od mene ocena Osrednje.
Sačuvana

Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 15.01.2011. 23:36:26 »

Bih ja packao ali u onom nazovi uputstvu za pisanje prikaza rekoh da se neziv filma uzme sa IMDb, a tamo je engleski transkript. grrr
(će ispravim ja to kada budem prebacivao slike u Sekundicinom prikazu Mr. Green)

Ovde se pojavljuje presedan u načinu pisanja imena filmova na forumu. Ako uzimamo IMDb kao referencu za tačan ili "tačan" naziv filma, onda piše kako piše, i to je to.
Sa druge strane, ako se već insistira na doslednom pisanju originalnog naziva, onda se ne sme u povlašćeni položaj stavljati samo rusko pismo, već naslove treba pisati izvorno i kad je u pitanju arapski, japanski, kineski, hebrejski itd. jezik. Dakle ne transkribovano u internacionalnu latinicu već baš u originalu.
Tako će film Seven Samurai (1954) da se zove ne Shichinin no samurai već

Koliko je ovo svrsishodno... ne znam. Ali ne sviđa mi se.

Btw, portal ne podržava neke od ćiriličnih (ruskih) karaktera, konkretno "ы" iz "Темный мир", a verovatno i neke druge.
« Poslednja izmena: 15.01.2011. 23:38:12 od Sekundica » Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 15.01.2011. 23:49:44 »

Portal ne podržava ni ćirilicu, kad smo već kod toga (ako misliš na onaj boksić levo gde izlaze najnovije poruke). Objašnjavao mi je Dan u čemu je problem ali ne sećam se da li na četu ili na forumu ili u PP-u (a problem je u tome što ne-latinična slova zauzimaju više mesta nego što je predviđeno za jedan slovni znak).
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 16.01.2011. 01:41:39 »

Ну, да. У Језичаријама смо већ утврдили коме се свиђа који начин писања назива и имена. Mr. Green
Ту причу нећем ширим.

Преседан јесте али није први пут да га примењујем.
Ни сам нисам био начисто шта да радим. Да ли да турам енглеску транскрипцију или оригинал. Зато сам ставио све могуће називе. Rolling Eyes
Мало ми је б'звезе што је наслов на латиници а на плакату лепо пише на руском како се филм заправо зове и презива.

Али, лакше је без преседана па сам заменио називе. Са'ће да променим и онај претходни.

Узгред, изменио сам гласање у овој теми. Ставио си другачије оцене од осталих филмова па сам то усагласио.
ПрблемчиЧ је што си „Добро“ ставио у средину а сада је то „Осредње“, па не одговара ономе што си написао у поруци. Извини због овога, али опције оцена филмова морају бити исте.

Портал је генерално лоше написан. Нису користили функције које раде са УТФ-8 па не препознаје слова ван енглеског алфабета.
Sačuvana

Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 16.01.2011. 12:55:03 »

Узгред, изменио сам гласање у овој теми. Ставио си другачије оцене од осталих филмова па сам то усагласио.
ПрблемчиЧ је што си „Добро“ ставио у средину а сада је то „Осредње“, па не одговара ономе што си написао у поруци. Извини због овога, али опције оцена филмова морају бити исте.

Ispravno, ovo je moja greška. Kategorije sam pisao po sećanju ne konsultujući ranija rešenja.
Ako je moguće da se koriguje skripta polla, bilo bi zgodno da se po defaultu postave standardni nazivi a tek izuzetno da se to menja. No, nije ni neophodno, uz malo više pažnje, može i peške pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 26 upita.